Stranica: 163/483.
Re: čavrljanje 2.0
Postano: 02 ožu 2015, 09:39
Postao/la Fugu
vision je napisao/la:
Abzeenth je napisao/la:Zato što volim KDE.
KDE je taman kao @Fugu-ov potpis
sorry @Fugu ali potpis ti je

No problemos

, ja se ne sramim svog KDE fanbojizma, naprosto smo se našli

, štaćeš
Bajdvej, ova zahodska poezija je vrhunska...

Re: čavrljanje 2.0
Postano: 02 ožu 2015, 10:50
Postao/la Cooleech
bertone je napisao/la:Još sam u nedoumici koji je od vas dvojice luđi

Koja dvojica? Paljetak i ja ili shrike i ja?

Možda Paljetak i shrike?

Re: čavrljanje 2.0
Postano: 02 ožu 2015, 11:07
Postao/la vision
Fugu je napisao/la: ja se ne sramim svog KDE fanbojizma, naprosto smo se našli

Nije mi namjera bila da koga prozivam što koristi ovo ili ono okruženje, KDE mi je takav da za "svaku" stvar ima GUI podešavanja.
Eto, izvinjavam se ako je pogrešno protumačeno.
Re: čavrljanje 2.0
Postano: 02 ožu 2015, 14:54
Postao/la Fugu
Ma nisi čovječe, otkud ti to.
Sve 5.
Usput, jel rabi netko kakvog Logitech miša, a da mu rade medijski i ostali dodatni gumbi?

Re: čavrljanje 2.0
Postano: 02 ožu 2015, 19:22
Postao/la bertone
Fugu je napisao/la:
Usput, jel rabi netko kakvog Logitech miša, a da mu rade medijski i ostali dodatni gumbi?

Prije par godina sam bezuspješno pokušavao osposobiti MX 1000 (dodatne gumbe) uz pomoć HIDPOINT-a no nisam imao dovoljno znanja pa je sve ostalo na pokušaju

.. kasnije više nisam ni pokušavao jer se miš potrošio pa sam ga zamijenio jednostavnijim.
Nego, kakve su to medija tipke na Logi mišu (i koji miš to ima)

.. ako si mislio na medija tipke na tipkovnici, imam tri dvije Logi i jednu Genius na svima mi media tipke rade out-of-box.
Re: čavrljanje 2.0
Postano: 02 ožu 2015, 20:20
Postao/la vision
znam samo da su u krv skupi miševi - osim ako imate malu šaku pa valjaju jeftiniji modeli

Re: čavrljanje 2.0
Postano: 02 ožu 2015, 20:34
Postao/la bertone
Istina da je MX 1000 bio skup no to je jedini miš koji mi je ergonomski (i još više težinom

) savršeno odgovarao za moju šapu (a probao sam ih barem na kratko stvarno puno, možda i više od sto)
Doduše, bio je prije desetak godina jedan Genius (izgledom i veličinom kopija MX 1k, no žičani) za nekih 120 kn no bio je lagan ko perce i otišli prekidači za tri mjeseca
EDIT:
Logi MX 1000
Genius Ergo 525

Re: čavrljanje 2.0
Postano: 02 ožu 2015, 23:03
Postao/la vision
@bertone
ako ti nije od neke potrebe, te pare koliko daš za miša bolje dati za RAM ili neki CPU (i bolji pa još skupiš) nego svaki dan misliti na miša što je skrol počeo da zeza ili slabo tipka radi ... pa bez obzira imao garanciju - tu je sreća u pitanju.
Re: čavrljanje 2.0
Postano: 02 ožu 2015, 23:14
Postao/la bertone
Iskreno, više ne kupujem ništa od Logitecha iz dva razloga, prvi je što nemaju servis u HR

i drugi što za 100 i više € očekujem tipkovnicu sa tvorničkim HR keyboard layoutom, a ne da mi nalijepe faking naljepnice po tipkama
Što se tiče samih miševa, ergonomija i 90% današnjih miševa bez obzira na cijenu je nepostojeći pojam

.. jbt, pa danas naći miša za "normalnu" (mušku) ruku je nemoguća misija
EDIT:
Kaj se tiče ulaganja love u nekaj bitnije, pa meni su prioriteti:
- monitor
- tipkovnica
- miš
- grafički tablet
- pa onda sve drugo..
.. kaj ti vrijedi super jaki CPU ili tona RAM-a kad se zglob ruke umori nakon 15 minuta ili su boje na monitoru isprane

Re: čavrljanje 2.0
Postano: 02 ožu 2015, 23:17
Postao/la trzalica
Imam preporuku za štakora... @bertone, ne znam da li ti se sviđa dizajn
ovoga štakora ali imao sam ga prilike testirati i jako mi se svidio - kvalitetan je i namjenjen malo većim šapama ali definitivno nije nezgrapan i prevelik. Jako je ugodan za korištenje a sa strane ima udubljenja gdje ti svi prsti stanu. Laserski je i imaš gumb za izbor dpi preciznosti i ono što mi se jako sviđa je što ima kvalitetniji, deblji kabel koji nije kratak kao kod većine drugih štakora. Moj je polako počeo otkazivati (imam Trustov Predator sa kojim sam prezadovoljan; ima male "utege" pa možeš podesiti težinu i kopija je jednog Logitechovog od 600-tinjak kn) pa si mislim kupiti ovoga što sam ti predložio.
