Stranica: 17/66.

Re: Manjaro linux

Postano: 28 lip 2013, 18:07
Postao/la filipvk1000
retsam je napisao/la:Ne znam koje repozitorije Manjaro ima, ali pretpostavljam da ima Archeve extra i community repozitorije, ako je tako, unesi u terminal:

Kod: Označi sve

sudo pacman -S kde
Načelno nije dobro miješati velika radna okruženja kao KDE i Xfce ili Gnome, ali ne bi trebao imati nekakvih problema osim overbloata. Uostalom, i ovako ćeš vidjeti koji se paketi instaliraju jerbo pacman ispisuje koje pakete preuzima i teško ćeš na Archu bez terminala proći. :pogled_dolje
Da,krenila je instalacija. Ma koristim ja terminal,don't worry,nikad nisam ni pokrenuo njegov GUI Package Menager,nego sam mislio da ću morat u terminal pisati sve pakete koji su potrebni,ali izgleda da odabirom "kde" sve se instalira. Hvala :)
Ajd skida se,pa kad se instalira javim kako radi itd..hvala na pomoći :)

Re: Manjaro linux

Postano: 28 lip 2013, 18:24
Postao/la shicy
kde je metapaket koji samo govori šta će skinit, tako je barem na Debianu ;)
ne sekiraj se ništa, filipe, samo pomalo. raduje tvoj napredak ;)

Re: Manjaro linux

Postano: 28 lip 2013, 19:05
Postao/la retsam
Slično, kde -- ono što on instalira -- jest grupa paketa, ali postoji i kde-meta koji je metapaket.

Re: Manjaro linux

Postano: 28 lip 2013, 19:40
Postao/la filipvk1000
Uspješno instalirao KDE i mogu reći zasad fino radi,nisam primjetio nekih večih bugova,iako su neke stvari mogli jednostavnije napravit. Sa Xfce-om se osječam kao kog kuće,ali hajde,pokušat ću se naviknit na KDE. Sad imam pitanje,dali moram promjenit repozitorije da npr. ne skida nešto za xfce iako ga sada nemam,ili da ostavim ovako? :)

Re: Manjaro linux

Postano: 28 lip 2013, 19:44
Postao/la shicy
repozitorij ti je "skladište" paketa iz kojih ti onda instaliraš nove ili nadograđuješ stare pakete. dakle, nema posebnih repozitorija za kde, posebnih za xfce itd., nego su svi paketi skupa. dakle, što će ti nadograđivat ovisi isključivo o stanju tvog sustava, odnosno o paketima koje imaš instalirane.

Re: Manjaro linux

Postano: 19 srp 2013, 20:29
Postao/la Suko
Četiri i pol mjeseca instaliran i sve radi ko urica.

Re: Manjaro linux

Postano: 26 kol 2013, 10:11
Postao/la zole052

Re: Manjaro linux

Postano: 26 kol 2013, 14:42
Postao/la drone
Ozbiljno razmišljam da ga stavim kao glavni OS na laptopu umjesto ArchBanga. Arch mi postaje malo previše dinamičan. Nije da se Arch mijenja u tom smislu, nego sam ja sve stariji. Želim nove programe, ali i stabilnost, odnosno kad jednom poštelam sustav da više ne moram svako malo prčkati po nečemu jer je sad došlo nešto novo s neslućenim mogućnostima što baš moraš koristiti sviđalo ti se ili ne.

Kernel, shell, način butanja i slične stvari "ispod" me sve manje zanimaju. Točnije, nije da me uopće više ne zanimaju, ali ne želim da me prisile da se s njima bakćem kod svakog drugog upgradea. Manjaro mi se čini najbliže od svih distri tim mojim željama, ali vidim da je zole imao nekih problema, pa mu sad piše Debian :)

Re: Manjaro linux

Postano: 26 kol 2013, 14:49
Postao/la zole052
drone je napisao/la:... ali vidim da je zole imao nekih problema, pa mu sad piše Debian :)
sa skypeom i zvukom kojega dosta koristim, inace sve drugo je za 5 bilo :)

Re: Manjaro linux

Postano: 26 kol 2013, 14:53
Postao/la drone
Aha, onda ok ako je samo to bilo. Skype ne koristim, a za probleme sa zvukom (općenito) na Archu već sam napisao kako se riješe. Micanjem novih tehnologija :)