Stranica: 17/18.

Re: Otvoreni kod - jedan od prioriteta nove Vlade RH

Postano: 14 stu 2013, 12:03
Postao/la bertone
@goran_
Na naslovnici imaš seriju tekstova male škole Gimpa, a mislim da na Sukinom You Tube kanalu imaš i video upute.

Re: Otvoreni kod - jedan od prioriteta nove Vlade RH

Postano: 14 stu 2013, 12:35
Postao/la goran_
Bertone je napisao/la:@goran_
Na naslovnici imaš seriju tekstova male škole Gimpa, a mislim da na Sukinom You Tube kanalu imaš i video upute.
Zanimalo me zapravo da li je sama knjiga otvoren projekt.

Re: Otvoreni kod - jedan od prioriteta nove Vlade RH

Postano: 14 stu 2013, 12:50
Postao/la bertone
Pa koliko je meni poznato da, no to će ti točno reći Suko.

Re: Otvoreni kod - jedan od prioriteta nove Vlade RH

Postano: 14 stu 2013, 15:15
Postao/la Suko
Knjiga ce biti pod otvorenom licencom. A materijal za nju imas i sada dostupan u skoli Gimpa na nasem portalu i u nasem Wikiju Na Wikiju inas i puno vise materijala koji je takodjer pod slobodnom licencom (ne znam tocno kojoj ali pise na Wikiju). Takodjer imas i neke videomaterijale koji su dostupni na Wikiju i mom staromYoutube accountu. Sto se mene tice, slobodno ih preuzmi i dijeli dalje.

Re: Otvoreni kod - jedan od prioriteta nove Vlade RH

Postano: 16 stu 2013, 14:12
Postao/la goran_
Ok, tnx. Nije toliko do dijeljenja, koliko me zanimalo o čemu se piše - koliko sam vidio stvar je više orijentirana na praktičnu primjenu, nešto kao how-to kolekcija. Što zapravo većinu ljudi i zanima, ali bilo bi možda dobro spomenuti i neke stvari koje GIMPu fale, npr grafičari znaju GIMPu zamjerati to što nema Pantone skalu, iako je tu zapravo problem u patentima, a ne u GIMPu. Razlog više da se spomene :)

Re: Otvoreni kod - jedan od prioriteta nove Vlade RH

Postano: 16 stu 2013, 14:22
Postao/la Suko
Ma knjigu su radili amateri. Orjentirana je prvenstveno da pomogne ljudima koji nisu nikada koristili slicne programe oko prvih koraka. Uce se najosnovnije stvari.

Re: Otvoreni kod - jedan od prioriteta nove Vlade RH

Postano: 18 stu 2013, 16:10
Postao/la b4sh
Otvoreni kod - jedan od prioriteta nove Vlade RH

Vic godine :lulz

Re: Otvoreni kod - jedan od prioriteta nove Vlade RH

Postano: 23 stu 2013, 17:11
Postao/la mist
Nisam našla temu o Minhenu, pa evo ovdje:

http://www.techrepublic.com/article/how ... -the-city/

Pa kažu:
Munich says the move to open source has saved it more than €10m, a claim contested by Microsoft, yet Hofmann says the point of making the switch was never about money, but about freedom.
Bi li itko u našoj vladi znao tu razliku, između besplatnog i slobodnog?

Re: Otvoreni kod - jedan od prioriteta nove Vlade RH

Postano: 23 stu 2013, 17:42
Postao/la PunkBastard
b4sh je napisao/la:Otvoreni kod - jedan od prioriteta nove Vlade RH

Vic godine :lulz
Zašto vic ? Tek su ove godine ozbiljnije najavili da bi trebali početi prelaziti na OSS, da tu ima mnogo posla, pogledaj samo koliko je Munchenu dugo trebalo da kompletno istjera M$, a do tada su i oni morali licence obnavljati.

Re: Otvoreni kod - jedan od prioriteta nove Vlade RH

Postano: 23 stu 2013, 17:49
Postao/la Equilibrium
Moram priznati da sam i ja skeptičan po tome pitanju. Općenito ljudi kod nas nisu spremni za promjene i nove stvari. Iako bi se otvorenim kodom postigle razne uštede, teško da bi se odlučili na takav pothvat.

Iako je odlična ideja. I umjesto plaćanja licenci, odvoji se nekakva suma na godišnjoj razini kao podrška za razvoj aplikacija i samog sustava, tj. nekakva donacija. Plus kako god okreneš samo mislim da nema baš volje ni želje za time.