Stranica: 17/37.

Re: OpenWiki - pitanja, prijedlozi, pomoć

Postano: 10 tra 2009, 10:25
Postao/la nicky
Done :D

Re: OpenWiki - pitanja, prijedlozi, pomoć

Postano: 10 tra 2009, 10:45
Postao/la Suko
I dobro je pogledati i ovaj link.
http://wiki.open.hr/index.php/Pomo%C4%8 ... _preporuke
Tu su ti pravila kako pisati tekstove.

Re: OpenWiki - pitanja, prijedlozi, pomoć

Postano: 16 tra 2009, 22:53
Postao/la kvaju
evo i sam pokušavam malo da doprinesem, pa se malo teže snalazim, ali odmah imam prijedlog, pošto mi treba pomoć oko uređivanja, ja skoro nigdje nisam vidio gdje mogu da vidim pravila kod uređivanja, i neke osnovne instrukcije, osim ovoga u dnu - http://wiki.open.hr/index.php/Pomo%C4%8 ... i_stranicu , odem na njega - prazno. idem na forum da vidim možda tamo nađem šta mi treba, kad gle http://wiki.open.hr/index.php/Pomo%C4%8 ... 4.8Detnike , iskreno, ovu stranicu nisam nigdje vidio ono isprve na wikiju, ali znao sam da postoji, samo sam je dosta teško našao, pa preporučujem da u onaj gore prvi navedeni link stavite ovaj drugi.

i da, na http://wiki.open.hr/index.php/Pomo%C4%8 ... elo_teksta piše fino kako trebaju izgledati naredbe koje se pišu u konzoli, ali ne piše šta se treba staviti, koji code pored teksta, i ako može još kako prijeći u novi redak, i ono numeriranje jedan ispod drugoga kako ide kod za to, ja to stvarno nemogu naći, a jedino mi te i trebaju.

hvala

Re: OpenWiki - pitanja, prijedlozi, pomoć

Postano: 16 tra 2009, 23:19
Postao/la Suko
Ono za link na dnu stranice treba Grof napisati.
Dobro si to primjetio.
A, možemo dodati ovo ostalo što te zanima.
Taj dio je lako urediti.
Inače za podnaslov ti ide kod:

Kod: Označi sve

== podnaslov 1 ==
Za sljedeću razinu samo dodaš još =. I tako dalje.

Kod: Označi sve

=== podnaslov 1.1 ===
Za prijeći u novi red ja samo preskočim jedan red. ( možda ima i bolji način )
Za upisati naredbu ( kod) samo stisni space tipku, tako da počinješ pisati naredbu za jedan znak desno od ruba.

Re: OpenWiki - pitanja, prijedlozi, pomoć

Postano: 18 tra 2009, 00:53
Postao/la simke
prijedlog:

trebali bi dodat ovaj link poslje objasnjenja za fstab.

npr:

za one koji zele zanti vise http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=283131

i postavit jos llinkova tako po wikiu di se moze, da se usmjeri one koje zanima.

a pogotovo tamo di jos nje nista napisano.

Re: OpenWiki - pitanja, prijedlozi, pomoć

Postano: 18 tra 2009, 07:47
Postao/la 4ndY
Pa može se stavit na dno kao Linkovi i reference...

Re: OpenWiki - pitanja, prijedlozi, pomoć

Postano: 24 tra 2009, 13:11
Postao/la simke
evo jos jedna referenca, za cli naredbe
http://www.matf.bg.ac.yu/~maricm/komande.html
na srpsko, ovo bi stvarno trebali stavit, bi ja al neznam. ni di ni kako.

Re: OpenWiki - pitanja, prijedlozi, pomoć

Postano: 24 tra 2009, 13:29
Postao/la Suko
simke je napisao/la:evo jos jedna referenca, za cli naredbe
http://www.matf.bg.ac.yu/~maricm/komande.html
na srpsko, ovo bi stvarno trebali stavit, bi ja al neznam. ni di ni kako.
Dobro izgleda.
Treba najprije kontaktirati autora i traziti dopustenje za objavu.
To mogu ja, pa kad dobijemo, lako se to prenese u Wiki.

Re: OpenWiki - pitanja, prijedlozi, pomoć

Postano: 24 tra 2009, 13:35
Postao/la simke
Suko je napisao/la:
simke je napisao/la:evo jos jedna referenca, za cli naredbe
http://www.matf.bg.ac.yu/~maricm/komande.html
na srpsko, ovo bi stvarno trebali stavit, bi ja al neznam. ni di ni kako.
Dobro izgleda.
Treba najprije kontaktirati autora i traziti dopustenje za objavu.
To mogu ja, pa kad dobijemo, lako se to prenese u Wiki.
ma mislim mozes, to sam nasao na ubuntu-rs, a link je matematickog fakulteta u beogradu.

Re: OpenWiki - pitanja, prijedlozi, pomoć

Postano: 24 tra 2009, 13:51
Postao/la 4ndY
Ne znam zašto ste zapeli toliko za prepisivanje... bolje proširite ovaj članak:
http://wiki.open.hr/index.php/Naredbena_linija_u_Linuxu