Stranica: 17/18.
Re: Bicikli
Postano: 15 lip 2015, 16:22
Postao/la bertone
Sad si me podsjetio na vic o Muji koji postavlja mrežice protiv komaraca na prozore u studenom.
Vidi ga Haso pa mu kaže: " Bolan Mujo malo si uranio sa mežicama".. a na to će Mujo: "Ma jok, kasnim šest mjeseci"
Ja bih išao na stropne ako imaš mjesta po visini.. zapravo išao bih na neki DIY projekt koji odgovara prostoru/mogućnostima.
Re: Bicikli
Postano: 15 lip 2015, 16:37
Postao/la Vl@do
Zašto ne koristiti krovne grede? Ja u šupi koristim letve i dovoljno su čvrste. Za krovni nosač dovoljna ti je jedna kuka (kao što sam ja improvizirao), sam to možeš napraviti i dobro ju učvrstiš za strop (drvenu gredu). Presvučeš onaj metalni dio plastičnom cijevi (može i od šlaufa za vodu) i objesiš za prednji kotač. Bicikl tako u okomitom položaju zauzima najmanje mjesta, a na jednom kvadratu možeš objesiti i dva-tri komada.
Re: Bicikli
Postano: 15 lip 2015, 18:16
Postao/la vision
Ja vas ne razumijem

, ostaviti biciklo u garažu (ako je ima) i gotovo, samo da je suvo (da nema vlage) i možda spremiti sic u kuću da ga glodari ne bi iskoristili

Re: Bicikli
Postano: 15 lip 2015, 18:23
Postao/la Vl@do
@vision, kako ne razumiješ? Koliko god da imaš mjesta, uvijek ti nedostaje još malo.
Ja imam šupu cca 2 četvorna metra i stanu mi 3 bicikla, sav alat, polica do stropa za razne stvari i još štošta. A ako imaš malu garažu, kad strpaš auto, malo mjesta ostaje sa strane.
Re: Bicikli
Postano: 15 lip 2015, 18:33
Postao/la vision
@Vl@do krivo sam napisao. Mislio sam na pripremu bicikla kada nije sezona vožnje. Nije to auto

Nzm.
Re: Bicikli
Postano: 15 lip 2015, 21:14
Postao/la calisto053
Vl@do je napisao/la:@vision, kako ne razumiješ? Koliko god da imaš mjesta, uvijek ti nedostaje još malo.
Ovo baš dobro opisuje moje probleme. Kod mene je baš malo mjesta i zato trebam pametno iskoristiti svaki centimetar.
Krovni nosači mi se čine kul ideja, ali nisam siguran zbog drvne građe (poluotvorena garaža). Vl@do je opisao da je nosivost greda (krovne konstrukcije) odlična, tj. nema razloga za brigu.
Auto zauzima gotovo svu površnu garaže, tako da bi bicikl horizontalno visio iznad njega. Vertikalno vješanje nije moguće zbog malo prostora. Najvjerojatnije rješenje su mi zidni nosači.
Mene zanima kakva su vaša iskustva s tim nosačima, gdje kupiti i kolika je cijena?
Re: Bicikli
Postano: 15 lip 2015, 21:49
Postao/la bertone
Jel može fotka krovne konstrukcije garaže?
.. i koliko kg ima taj bicikl kad misliš da ga greda ne bi mogla izdržati? (jbt, pa izdržala bi letvica od 2x4 cm

)
Re: Bicikli
Postano: 15 lip 2015, 22:27
Postao/la vision
@calisto053
Uzmeš (ili napraviš) odbojkašku mrežu, rastegneš je od zida do zida poviše auta i staviš na nju biciklo.
Re: Bicikli
Postano: 16 lip 2015, 09:25
Postao/la Abzeenth
vision je napisao/la:Ja vas ne razumijem

, ostaviti biciklo u garažu (ako je ima) i gotovo, samo da je suvo (da nema vlage) i možda spremiti sic u kuću da ga glodari ne bi iskoristili

Mislim da je smisao stavljanja bicikla na nosače, zidne ili stropne ili kakve god, u tome da se ne vrši nepotrebni pritisak na gume dok se bicikl ne koristi više mjeseci. Ili tako nešto.
Re: Bicikli
Postano: 18 lip 2015, 13:58
Postao/la Gogy
Pozdrav svima,
Kupio bih si bicikl pa me zanima šta mislite o ovima i koji biste mi preporučili od njih:
2695kn
http://www.tct-author.hr/artikli.php?id=1011
3600kn (nije ovako kako piše na stranici)
http://www.tct-author.hr/artikli.php?id=879
3800kn
http://www.chainreactioncycles.com/hr/e ... prod114094
3900kn
http://www.tct-author.hr/artikli.php?id=880
Hvala unaprijed