Stranica: 16/66.
Re: Manjaro linux
Postano: 26 lip 2013, 20:27
Postao/la Siniša
filipvk1000 je napisao/la:Imam problem sa vremenom,uopće mi ne pokazuje točno vrijeme,npr. sad piše da je 21:51,a zapravo je 19:51...dakle rani 2 sata,i nikako da to uspijem sredit..

Instaliraj ntp pa ga pokreni kao daemon, objašnjeno je na stranici koju ti je dao Slamd64.
Instaliraj ntp:
Pokreni kao daemon
Startuj ntpd:
Dopusti da se startuje pri podizanju sistema:
Meni je pomoglo

Re: Manjaro linux
Postano: 26 lip 2013, 20:34
Postao/la Suko
E ovo su pravi novi korisnici!
Tek je došao na forum a već pomaže drugima!
Svaka čast Siniša!

Re: Manjaro linux
Postano: 26 lip 2013, 20:36
Postao/la shicy
naučija se čovik na Slackwareu

Re: Manjaro linux
Postano: 26 lip 2013, 20:50
Postao/la Siniša
Suko je napisao/la:E ovo su pravi novi korisnici!
Tek je došao na forum a već pomaže drugima!
Svaka čast Siniša!

Imao sam sličan problem kada sam instalirao Manjaro i tako sam rešio, nije greda, samo se malo pročita wiki, što je, moram priznati i meni po nekad teško.
Shicy je napisao/la:naučija se čovik na Slackwareu

Na Slackware ovakav problem nikad nisam imao

, ali da sam dosta toga naučio koristeći Slackware istina

.
Takođe dosta toga sam naučio prevodeći dokumentaciju sa
docs.slackware.com na srpski.
Malo sam zapostavio tu "dužnost" jer sam imao problem sa ISP-om oko internet protoka, sada se sve stabilizovalo pa kad rešim neke privatne obaveze vraćam se na posao.
Re: Manjaro linux
Postano: 26 lip 2013, 22:11
Postao/la Suko
Na kraju su ti Slackweraši skroz dobri momci. Tamo nose neke crne majice, furaju se na dark metal, tetoviraju i nose lance, ali u dubini su skroz OK.

Re: Manjaro linux
Postano: 26 lip 2013, 22:17
Postao/la shicy
pa da... metalci i nemetalci, ali dobri momci. svaka mater bi ih za zeta poželila

Re: Manjaro linux
Postano: 27 lip 2013, 16:07
Postao/la Siniša
Suko je napisao/la:Na kraju su ti Slackweraši skroz dobri momci. Tamo nose neke crne majice, furaju se na dark metal, tetoviraju i nose lance, ali u dubini su skroz OK.

...i u tamnim dubinama zasija zrnce svetlosti...ponekad
Shicy je napisao/la:pa da... metalci i nemetalci, ali dobri momci. svaka mater bi ih za zeta poželila

Kažem ja da se nisam trebao oženiti...pre 17 god.

Re: Manjaro linux
Postano: 28 lip 2013, 17:39
Postao/la filipvk1000
Dali mogu instalirati KDE na Manjaro Xfce? Neće ništa smetati? Mislio sam preko njegovog GUI-a Octopi instalirati,ali možete mi reć i naredbu koje sve pakete,onako mi je lakše jer vidim sve pakete a preko terminala ne...
Re: Manjaro linux
Postano: 28 lip 2013, 17:58
Postao/la Suko
Nemoj miješati dva DE-a na isti račun.
Raditi će, ali će ti se s vremeno sve izmješati i nećeš znati što je što.
Bolje si instaliraj na novu particiju zasebno.
Re: Manjaro linux
Postano: 28 lip 2013, 18:04
Postao/la retsam
Ne znam koje repozitorije Manjaro ima, ali pretpostavljam da ima Archeve extra i community repozitorije, ako je tako, unesi u terminal:
Načelno nije dobro miješati velika radna okruženja kao KDE i Xfce ili Gnome, ali ne bi trebao imati nekakvih problema osim overbloata. Uostalom, i ovako ćeš vidjeti koji se paketi instaliraju jerbo pacman ispisuje koje pakete preuzima i teško ćeš na Archu bez terminala proći.
