Tableti

Pametni telefoni, tableti, netbook prijenosnici...

Moderator/ica: Moderatori/ce

Avatar
Suko
Site Admin
Postovi: 16079
Pridružen/a: 03 tra 2008, 18:09
Spol: M
OS: Mint 17 Cinnamon
Lokacija: Svugdi me ima. Slavonija uglavnom.

Re: Tableti

Post Postao/la Suko »

Pa specifikacije su mu jako dobre.
Procesor, memorija, ekran, baterija, ICS. Sve je skroz OK.
S obzirom na cijenu od 1500 kuna negdje mora biti kvaka. Ako nema kvake onda se radi o fenomenalnom odnosu cijena/kvaliteta.
Svakako ti preporučam da ga ako je ikako moguće uzmeš u ruke, isprobaš kvalitetu izrade (Vidi kako je sastavljen, da li nešto zjapi, škripa, deformira se). Isto tako isprobaj kvalitetu ekrana. Kakav je odgovor na dodir (Jedan prst, više prstiju, pinch to zoom. Da li prepozna svaki dodir ili svaki treći.) I neki su znali primjetiti na jeftinim tabletima da se dodir stražnje površine tableta registrira na ekranu što je katastrofa za korištenje jer ćeš dobiti hrpu čudnih unosa.
Bilo bi dobro da isprobaš i koju aplikaciju jel trza.

Uglavnom, specifikacije zvuče fenomenalno za tu cijenu i 10 inčni tablet. Zato malo oprez pri kupnji i svakako isprobaj ono gore što sam ti reko jer su tu najčešće falinge. Najvjerojatnije nećeš nikad imati custom ROM za njega i pozdravi se da ćeš ikada dobiti update, ali ICS je prilično dobar i teško da će ti to faliti.
Avatar
Orangina
Postovi: 262
Pridružen/a: 14 ruj 2012, 21:31
Spol: M
OS: Xubuntu 12.10 / Mint XFCE
Lokacija: Županja / Osijek
Kontakt:

Re: Tableti

Post Postao/la Orangina »

Hvala Suko :D Koliko sam gledao na YT sasvim je dobro sklopljen , radi oke bez trzanja. Jedino sto bi moglo predstavljati problem je single core procesor a nema ni svoj posebni GPU, a takvi procesori se nalaze i u mobitelima... Pa ono 1,2Ghz na 10 inchnom tabletu mi se cini premalo i da bi mozda tu mogao bit problem :)
Udarac nogom u guzicu vrijedi 1000 rijeci.
Avatar
Suko
Site Admin
Postovi: 16079
Pridružen/a: 03 tra 2008, 18:09
Spol: M
OS: Mint 17 Cinnamon
Lokacija: Svugdi me ima. Slavonija uglavnom.

Re: Tableti

Post Postao/la Suko »

Moj tablet je 1GHz single core. Neke aplikacije znaju zaštekati, ali neke znaju iznenađujuće OK raditi.
Recimo Asphalt 6 je super solidno igriv. A to je već malo jače grafički zahtjevna igra. Flash je neizvedivo pokrenuti i teška je muka gledati flash sadržaj na netu.
Ako ćeš tablet koristiti za surfanje netom, gledanje filmova, čitanje knjiga i pokoju laganu igricu trebao bi ti skroz solidno služiti.
Iako, osobno bih dao još četrdeset kuna više mjesečno i kupio Nexus 7. Razlika u iskustvu između ta dva tableta je nebo i zemlja! Ako si možeš priuštiti tih 100 kuna mjesečno razmisli o Nexusu 7. Nećeš biti razočaran. ;)
Avatar
Orangina
Postovi: 262
Pridružen/a: 14 ruj 2012, 21:31
Spol: M
OS: Xubuntu 12.10 / Mint XFCE
Lokacija: Županja / Osijek
Kontakt:

Re: Tableti

Post Postao/la Orangina »

Nexus mi je premal, ako vec uzimam tablet , iako vjerujem da su razlike ogromne. Koji tablet ono ti imas? I znaci da se pozdravim npr sa youtubeom na tabletu?
Udarac nogom u guzicu vrijedi 1000 rijeci.
Avatar
Suko
Site Admin
Postovi: 16079
Pridružen/a: 03 tra 2008, 18:09
Spol: M
OS: Mint 17 Cinnamon
Lokacija: Svugdi me ima. Slavonija uglavnom.

Re: Tableti

Post Postao/la Suko »

Ne. Imaš Youtube aplikaciju koja je odlična za Youtube videa. Na njoj ćeš moći bez problema pregledavati sve filmiće.
Ja imam stari Samsung Galaxy P1000 tablet. Taj nije bio baš jedan od Samsungovih najboljih umotvorina.
Avatar
Grof
Site Admin
Postovi: 9954
Pridružen/a: 04 pro 2007, 08:00
Lokacija: Zagreb

Re: Tableti

Post Postao/la Grof »

Ajd pitanjce.

Klinac je skupil nekakvih 500-600 kuna i dopada mu se ideja tableta (7 incha).. gledam neke jeftilene s 4.11 androidom, pa me zanima čisto nekakvo mišljenje (ne očekujem čuda od tableta, čisto onak)
Našao sam ovo:
Concorde Tab ONE

http://goclever.com/hr/hr/goclever_tab_7500

jel se netko igra s kakvim - takvim?
Lutherus

Re: Tableti

Post Postao/la Lutherus »

Preporučil bi umjesto goclever Prestigio tablet.
Avatar
Grof
Site Admin
Postovi: 9954
Pridružen/a: 04 pro 2007, 08:00
Lokacija: Zagreb

Tableti

Post Postao/la Grof »

Mmmmda, ali nisu li prestigioi ipak iznad soma kuna? I di ih uopce ima za kupit?
Lutherus

Re: Tableti

Post Postao/la Lutherus »

Moj je bil u Linksu za 630 u 8 mjesecu. Kasnije uzel malo veći za 700.

EDIT

sad vidim da nemaju ništa ispod 900 kn :/
Avatar
iForce
Postovi: 960
Pridružen/a: 02 stu 2010, 15:14
Spol: M
OS: Android 14

Re: Tableti

Post Postao/la iForce »

Grof je napisao/la:Mmmmda, ali nisu li prestigioi ipak iznad soma kuna? I di ih uopce ima za kupit?
Ja sam uzeo Prestigio i super sam zadovoljan. Stavio sam i Jelly Bean na njega.

Evo:

http://www.instar-informatika.hr/presti ... -racunala/

Ima ih više do milju kn.
Dropbox, jednostavno možete otvoriti račun i besplatno dobijete 2 GB http://db.tt/OioEmCb Ukoliko prilikom registracije koristite navedeni link oboje dobijemo 500 MB gratis.
Odgovori