Stranica: 16/37.

Re: OpenWiki - pitanja, prijedlozi, pomoć

Postano: 30 ožu 2009, 13:08
Postao/la 4ndY
iweb je napisao/la: Nije to taj kod nego kod od MediaWiki.
JS možeš stavljat gdje hoćeš unutar web stranice, sve ovisi o potrebama.
Ako želiš da ti JS radi odmah pri učitavanju stranice (u slučaju da JS kontrolira neke bitne elemente stranice, npr. navigaciju) onda ćeš stavit JS u header, no to će izazvati duže pojavljivanje stranice (jer se prvo mora učitati cijeli header da bi se stranica počela renderirati). No kod JS-a koji ne kontrolira neke bitne elemente (kao recimo GA koji šalje podatke samo za statistiku) najbolje je JS staviti na sami kraj stranice, tako da posjetitelj može čitati sadržaj stranice, dok se periferne stvari još učitavaju.

Sam MediaWiki nema puno JS-a za šminku, već za konkretne stvari, pa je stoga logično da su ga stavili u header iako bi se možda to dalo bolje optimizirati... no kako kaže legenda Donald Knuth:
"We should forget about small efficiencies, say about 97% of the time: premature optimization is the root of all evil."

Re: OpenWiki - pitanja, prijedlozi, pomoć

Postano: 30 ožu 2009, 18:32
Postao/la iweb
Grof je napisao/la:Gle, niti sam PHP prgoramer niti sam kopao po kodu.

Jedina implementacija za Gooogle Analytics ide preko spomenutog Extensiona. Nitko od nas ovdje nije ručno dodavao kod u mediawiki...
Vjerujem. Ali ja baš ne vjerujem mediawiki. Shvatio sam malo JS(jedino što sam napravio u njemu je link da se otvori popup s definicijom).
btw. zašto kod svih wiki-a s mediawiki spominje canonical:

Kod: Označi sve

<link rel="canonical" href="http://hr.iweb.wikia.com/wiki/Glavna_stranica" />
pa var wgServer = "http://hr.iweb.wikia.com";
var wgCanonicalNamespace = "";
var wgCanonicalSpecialPageName = false;
var wgNamespaceNumber = 0;

Re: OpenWiki - pitanja, prijedlozi, pomoć

Postano: 30 ožu 2009, 22:09
Postao/la 4ndY
iweb je napisao/la: btw. zašto kod svih wiki-a s mediawiki spominje canonical:
Hehe, iako koriste Ubuntu, to nema veze s time :-)

Canonical dolazi od Canon (ili kako bi mi rekli: kanonski, kanon), a misli se na pravilo, osnovno pravilo, jedinstvenost... ovisi o području u kojem se koristi. Više na HJP-u i Wikipediji.

Re: OpenWiki - pitanja, prijedlozi, pomoć

Postano: 31 ožu 2009, 09:06
Postao/la iweb
4ndY je napisao/la:
iweb je napisao/la: btw. zašto kod svih wiki-a s mediawiki spominje canonical:
Hehe, iako koriste Ubuntu, to nema veze s time :-)

Canonical dolazi od Canon (ili kako bi mi rekli: kanonski, kanon), a misli se na pravilo, osnovno pravilo, jedinstvenost... ovisi o području u kojem se koristi. Više na HJP-u i Wikipediji.
Aha... Ja zaboravio za Wikipediju. :nee :nee :nee

Re: OpenWiki - pitanja, prijedlozi, pomoć

Postano: 10 tra 2009, 08:46
Postao/la nicky
Pod koji dio bi išlo korištenje tar.gz i make, tj da se opiše instalacija paketa koje je korisnik skinuo kao source i treba ih kompajlirati?
Dal pod CLI - ne čini mi se baš najzgodnije, ili pod pojmove?

Dajte prijedlog kamo da to stavim, pa napišem preko vikenda.

Re: OpenWiki - pitanja, prijedlozi, pomoć

Postano: 10 tra 2009, 08:53
Postao/la 4ndY
Samo tar i make:
http://wiki.open.hr/index.php/Tar
http://wiki.open.hr/index.php/Make

Tako bi trebali možda i ostale CLI naredbe jer su i to programi (ako nisu dio bash sintakse), a programima dajemo ovake URL-ove. S time da svakako stavi kategoriju CLI_naredbe (a kategorija naravno može biti više).

Re: OpenWiki - pitanja, prijedlozi, pomoć

Postano: 10 tra 2009, 08:57
Postao/la nicky
Ok super, napišem uskoro. Daj mi još plz reci kak iz naslovnice wikija dođem do tih stranica? Tražilica ih ne vidi, nisu u rj pojmova, nisu pod cli.
Jel ja to negdje ne vidim sadržaj ili propuštam nešto?

Re: OpenWiki - pitanja, prijedlozi, pomoć

Postano: 10 tra 2009, 09:08
Postao/la devil
nemozes ih naci kad ne psotoje, samo klikni na linkove koje si gore dobila i krnei uredivat, tak cese sama stranica napraviti.

Re: OpenWiki - pitanja, prijedlozi, pomoć

Postano: 10 tra 2009, 10:15
Postao/la nicky
Eto, dodala sam tar pa bacite look :)

Re: OpenWiki - pitanja, prijedlozi, pomoć

Postano: 10 tra 2009, 10:24
Postao/la devil
makni crtice iz tar komande, netreba to i samo bude zbunilo ljude.