Bicikli

Razne diskusije nevezane za Linux.

Moderator/ica: Moderatori/ce

eQuivalent
Postovi: 348
Pridružen/a: 20 vel 2014, 10:00
Spol: M
OS: EQuilibrium
Kontakt:

Re: Bicikli

Post Postao/la eQuivalent »

Yeti, ne zbunjuj čoveka. Ali predlog za Truvativ je pravi pogodak. Odličan je (i najčešći je na biciklima od 200 -300 evra) i kao što rekoh, spada u Sram opremu.
Suko, slobodno uzmi bilo koji bicikli koji ti se dopada. Redovnim održavanjem, vozićeš ga godinama. Ako je nov imaćeš garanciju 2 godine, kasnije ako i dođe do nekih kvarova, zameni se kompletni deo a to izađe jako jeftino. Pogledaj po netu.
Eto ti primeri malo :) da i skuplji bicikli stradaju isto kao i jeftini.
Giant, zaboravio sam naziv ( sa Schwable gumom otpornom na bušenje (oko 45 evra košta jedna guma) probušena na ekser u prvoj voznji. Platio ga je oko 600 evra nov.
Polar Mirager Pro glanc nov (oko 400 evra), prva duža vožnja nakon 100 km pokidao se lanac.

Sve u svemu, da se ne ponavljam. Idi do prodavnice, sedni na biciklo, provozaj ga malo, vidi kako ti leži, dal ti se dopada, dal si ti s njm zadovoljan. Za tvoju namenu, delovi ne moraju da budu visoko kvalitetni ( ne trebaju ti menjači od po 200 evra ili disk kočnice od 300 evra ...), dovoljan je i prosečan kvalitet sa prihvatljivom cenom.
Primer 2: padneš s bicikla (a oće da se desi i najboljima) ošte ti se neki deo na biciklu (da i kvalitetna oprema se od udarca lako oštećuje) i sad imaš problem. Npr imaš zadnji menjač koji košta 60 evra i koji može da se servisira i servis te izađe 30 evra ili imaš zadnji menjaš od 10 evra koji u potpunosti skineš i zameniš istim takvim novim. Šta misliš da je bolje? razmisli.
Avatar
Vl@do
Moderator
Postovi: 6220
Pridružen/a: 28 lis 2011, 23:31
Spol: M
OS: Arch KDE Plazma
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: Bicikli

Post Postao/la Vl@do »

Danas naletjeh na ovo: http://www.topshop.com.hr/tehnika_tehno ... sa_1856106#
Prostora nam uvijek nedostaje, a ovaj stane i pod krevet. ;) 2000 kn mislim da je prihvatljivo. Spominje se i neki popust ili je to sa popustom već. szbunjen
Moj pogled na sve to.
Glavna snaga GNU/Linuxa nije besplatnost, nego SLOBODA.
http://wiki.open.hr/wiki/Linux_CLI_naredbe
Avatar
Suko
Site Admin
Postovi: 16079
Pridružen/a: 03 tra 2008, 18:09
Spol: M
OS: Mint 17 Cinnamon
Lokacija: Svugdi me ima. Slavonija uglavnom.

Re: Bicikli

Post Postao/la Suko »

Joj, nemoj u Top Shopu kupovati! Ko zna od kakvog je viska djelova to sastavljeno?
Tesko je za te novce kupiti normalan bicikl koje se nece raspasti za par godina, a kamoli ovo sto se po defaultu vec raspalo. ;-)
Avatar
nicky
Site Admin
Postovi: 2074
Pridružen/a: 07 pro 2007, 16:30
Spol: Ž
OS: ubuntu 12.04
Lokacija: Zagreb

Re: Bicikli

Post Postao/la nicky »

Suko je napisao/la:...Ko zna od kakvog je viska djelova to sastavljeno?
Tesko je za te novce kupiti normalan bicikl koje se nece raspasti za par godina, a kamoli ovo sto se po defaultu vec raspalo. ;-)

:lulz rofl2 rofl2

Ovo mi je dan uveselilo
Avatar
Suko
Site Admin
Postovi: 16079
Pridružen/a: 03 tra 2008, 18:09
Spol: M
OS: Mint 17 Cinnamon
Lokacija: Svugdi me ima. Slavonija uglavnom.

Re: Bicikli

Post Postao/la Suko »

Moje iskustvo s Top Shopom. ;-)
Tomislav001
Postovi: 858
Pridružen/a: 21 lip 2012, 20:36

Re: Bicikli

Post Postao/la Tomislav001 »

Vl@do je napisao/la:a ovaj stane i pod krevet.
Pa sve stvari sa TopShop-a stanu pod krevet :hihi
Avatar
bertone
Site Admin
Postovi: 11554
Pridružen/a: 01 kol 2012, 12:39
Spol: M
OS: LMDE 6

Re: Bicikli

Post Postao/la bertone »

Tomislav001 je napisao/la:
Vl@do je napisao/la:a ovaj stane i pod krevet.
Pa sve stvari sa TopShop-a stanu pod krevet :hihi
rofl2 rofl2 rofl2 rofl2 rofl2 rofl2

.. i tako sam i ja završio pod krevetom :-D
[+ Prikaži] Klik
ThinkPad T14s Gen. 1
AMD Ryzen 7 PRO 4750U
16 GB DDR4-3200
Samsung SSD 970 EVO Plus 2TB
14" FHD IPS (Innolux N140HCG-GQ2)
WiFi Intel® Wi-Fi® 6 AX200
OS: LMDE 6
Slika: [url=https://i.postimg.cc/fs6gNqZt/Slika-zas ... -58-57.png[/url]

***

ZEN
"Charlie. What are you thinking?"
"I'm thinking about what I want and what I need."
"What do you want?"
"I want a peaceful soul."
"And what do you need?"
"I need a bigger gun."
Avatar
73US
Postovi: 135
Pridružen/a: 19 ruj 2013, 17:19
Spol: M
OS: EOS
Lokacija: Velika Gorica
Kontakt:

Re: Bicikli

Post Postao/la 73US »

Ovaj bicikl jedino služi za sklapanje i rasklapanje za vožnju sigurno ne.
vladoivankovic.from.hr
blog.vladoivankovic.from.hr
ivmaric12
Postovi: 1
Pridružen/a: 24 ruj 2014, 13:34
Spol: M

Re: Bicikli

Post Postao/la ivmaric12 »

Ja imam ktm i super sam zadovoljan :)
Avatar
calisto053
Moderator
Postovi: 5812
Pridružen/a: 25 ožu 2012, 14:29
Spol: M
OS: Mint 17.3 Cimet
Lokacija: ~/kauč

Re: Bicikli

Post Postao/la calisto053 »

Pitanje za sve vlasnike bicikala: očito je da bicikl treba prikladno skladištiti tijekom zime, tj. kada nije sezona vožnje. Vjerojatno ga je najbolje objesiti na nosače. Zanima me kakva su vaša iskustva i preporuke vezane uz to?
(guglao sam "držači" jer ne to zanima, dok se "nosači" obično monitraju na auto i služe za transport).

Ako kupim bicikl važno ga je i zbrinuti na pravi način, što je problem kod mene zbog nedostatka prostora. Radije bih odabrao zidne nosače. Stropni vjerojatno nisu prikladni za montažu na drvene krovne grede (rogovi) u garažu.

Zidni:
https://www.rog-joma.hr/oprema_detalj.php?i=9760
http://www.conrad.hr/Univerzalni-zidni- ... &pi=860254


Stropni:
https://www.rog-joma.hr/oprema_detalj.php?i=12878
Abzeenth je napisao/la:Dobro onda. Baš me briga. Krepajte od offtopica.
jurastublic je napisao/la:Ovaj thread me podsjeća na krepanu mačku. Treba to pokupit lopatom i zakopat. Onda dezinficirati lopatu. :-D
Odgovori