Stranica: 13/37.

Re: OpenWiki - pitanja, prijedlozi, pomoć

Postano: 01 ožu 2009, 19:59
Postao/la Grof
nicky je napisao/la:Bok svima!

Odlučila sam napisati kako provesti instalaciju SMABE na Ubuntu i zapela na jednom problemu. Mislim da bi trebala priložit smb.conf i iskomentirat ga pa me zanima da li se slažete sa tim da uzmem svoj smb.conf, napravim copy/paste i iskomentiram ga ili imate neki bolji prijedlog kako objasniti uređenje istog?
Samo ti tako složi.

Lako se to promijeni ;)

Re: OpenWiki - pitanja, prijedlozi, pomoć

Postano: 01 ožu 2009, 21:05
Postao/la Suko
Imam jedan problem i tražim pomoć.
Pišem wiki o TV-u na Linuxu.
I radim screenshotove. ( Sad već iskusna ekipa klima glavom jer zna gdje je problem :mrgreen: )
Sve OK, dok ne dođem do djela kad treba snimiti screen u kojem program vrti video, to jest sliku TV programa.
Ne mogu dobiti video. Nego dobijem plavi kvadrat na mjestu na kojem je video.
Jel netko zna kako dobiti screen programa u kojem se vrti video?

Re: OpenWiki - pitanja, prijedlozi, pomoć

Postano: 02 ožu 2009, 08:51
Postao/la iv@n
Probaj s nekim drugim alatom za screen capturing....

Re: OpenWiki - pitanja, prijedlozi, pomoć

Postano: 02 ožu 2009, 10:45
Postao/la Markec
Suko je napisao/la:Imam jedan problem i tražim pomoć.
Pišem wiki o TV-u na Linuxu.
I radim screenshotove. ( Sad već iskusna ekipa klima glavom jer zna gdje je problem :mrgreen: )
Sve OK, dok ne dođem do djela kad treba snimiti screen u kojem program vrti video, to jest sliku TV programa.
Ne mogu dobiti video. Nego dobijem plavi kvadrat na mjestu na kojem je video.
Jel netko zna kako dobiti screen programa u kojem se vrti video?
Ja koristim gtk-recordMyDesktop

Kod: Označi sve

sudo aptitude install gtk-recordmydesktop
program odlično snima bez problema, no problem je u tome sto snima u neki čudni format, no to je lako riješiti nekim video konvertorom recimo sa

winff

Kod: Označi sve

sudo aptitude install winff

Re: OpenWiki - pitanja, prijedlozi, pomoć

Postano: 02 ožu 2009, 10:53
Postao/la Grof
Markec je napisao/la:
program odlično snima bez problema, no problem je u tome sto snima u neki čudni format, no to je lako riješiti nekim video konvertorom recimo sa

pa nije čudan :)

to je standardni .ogv format (OGG Video format) problem je jedino što ga Avidemux ne prepoznaje (to je veliki minus ovom programu), no razumije ga ffmpeg.... ;)

Eh, ajde složit ću na WIkiju upute za konverziju Videa kako bi se mogao gledati preko HD kvalitete Youtubea

Re: OpenWiki - pitanja, prijedlozi, pomoć

Postano: 02 ožu 2009, 10:55
Postao/la Markec
Grof je napisao/la:
Markec je napisao/la:
program odlično snima bez problema, no problem je u tome sto snima u neki čudni format, no to je lako riješiti nekim video konvertorom recimo sa

pa nije čudan :)

to je standardni .ogv format (OGG Video format) problem je jedino što ga Avidemux ne prepoznaje (to je veliki minus ovom programu), no razumije ga ffmpeg.... ;)
htio sam reć manje poznat, nemožeš ga uploadati na youtube, pa je potrebno konvertirati :)

Re: OpenWiki - pitanja, prijedlozi, pomoć

Postano: 02 ožu 2009, 10:56
Postao/la iv@n
Grof je napisao/la:to je standardni .ogv format (OGG Video format) problem je jedino što ga Avidemux ne prepoznaje (to je veliki minus ovom programu), no razumije ga ffmpeg.... ;)
Avidemux ne prepoznaje otvoreni format?! :sokiran Možda sam mu dao malo preveliku ocijenu kao programu tjedna :pogled_dolje

Re: OpenWiki - pitanja, prijedlozi, pomoć

Postano: 02 ožu 2009, 11:00
Postao/la Grof
iv@n je napisao/la:
Grof je napisao/la:to je standardni .ogv format (OGG Video format) problem je jedino što ga Avidemux ne prepoznaje (to je veliki minus ovom programu), no razumije ga ffmpeg.... ;)
Avidemux ne prepoznaje otvoreni format?! :sokiran Možda sam mu dao malo preveliku ocijenu kao programu tjedna :pogled_dolje
Da, na žalost ne podržava. Kažu da će Avidemux 2.5 podržati plug-inove, pa će možda netko napisati plugin za OGG.

Evo link:

http://avidemux.org/admForum/viewtopic. ... 296#p33296

Re: OpenWiki - pitanja, prijedlozi, pomoć

Postano: 02 ožu 2009, 11:08
Postao/la Grof
Markec je napisao/la:
Grof je napisao/la:
Markec je napisao/la:
htio sam reć manje poznat, nemožeš ga uploadati na youtube, pa je potrebno konvertirati :)
Kak ne možeš? pa ja sam uspio...(samo prebaciš na All files, a ne recomandend)

Jedino je problem što ti ne može biti u HD tehnici, za to moraš korsititi MP4 format, no o tome vie na Wikiju

Re: OpenWiki - pitanja, prijedlozi, pomoć

Postano: 02 ožu 2009, 13:28
Postao/la Grof
Evo narode...

Sve sam vam napravio za što jednostavniju pripremu videa za YouTube HD format. Da, sada ide i preko WinFF-a samo si skinite i importirajte potrebne presets-e.

Sve je ovdje na Wikiju