Nije ni bitno jer kontroler diska se nalazi na matičnoj. Dakle, crkla matična.bertone je napisao/la:Koje je sučelje diska (ATA ili SATA)?
Asus A6M laptop
Moderator/ica: Moderatori/ce
- jurastublic
- Postovi: 1907
- Pridružen/a: 16 tra 2011, 08:34
- Spol: M
- OS: Mint 10 LXDE itd...
- Lokacija: i grupa Film
Re: Asus A6M laptop
- oldman
- Postovi: 633
- Pridružen/a: 25 stu 2011, 17:12
- Spol: M
- OS: LMDE 6 -Mint 22.1
- Lokacija: vanjski otok
Re: Asus A6M laptop
U prvom postu vam je promaklo da je HDD ide/ata a sad sam već( nisam mogao prije-gosti) instalirao Lunu na USB i šljaka OK. Matična je ipak u redu, jer smo isprobali disk. Otišao u vječna lovišta. Izvađeni disk i WiFi kartica i dodana vanjska USB DLink wifi. Dok se kompa ne snađe, ovo će mu izdržat. Stavio sam mu neki 16GB Kinston- mini USB i WiFI nano, tako da puno ne strše. Jedino nisam odmah ponovno vratio memoriju pa se vukao ko crknuta mačka. Dodao još 1GB i piči ko novi.
Nadam se da će poživit neko vrijeme.
UPDATE: Grafička se smrzne, grrr. Neću valjda još s tim imat problema. Nvidija 6100.
Nadam se da će poživit neko vrijeme.
UPDATE: Grafička se smrzne, grrr. Neću valjda još s tim imat problema. Nvidija 6100.
- jurastublic
- Postovi: 1907
- Pridružen/a: 16 tra 2011, 08:34
- Spol: M
- OS: Mint 10 LXDE itd...
- Lokacija: i grupa Film
Re: Asus A6M laptop
Baci to kvragu! Tj. ostavi za dijelove - neki dan sam iz sličnoga zla izvadio lampu iz ekrana i složio lcd na boljem laptopu za nula kuna.
Re: Asus A6M laptop
Najbolje riješenje (za živce)jurastublic je napisao/la:Baci to kvragu! Tj. ostavi za dijelove - neki dan sam iz sličnoga zla izvadio lampu iz ekrana i složio lcd na boljem laptopu za nula kuna.
- oldman
- Postovi: 633
- Pridružen/a: 25 stu 2011, 17:12
- Spol: M
- OS: LMDE 6 -Mint 22.1
- Lokacija: vanjski otok
Re: Asus A6M laptop
Napravio update xkorg ili kak se već zove od NVidije i ok je, više ne zamrzne.
@ Bertone , kad se već radi o Luni, našao sam mu "openpref" preferans, jer je imao nekaj takvog na XPu. Samo se otvara u tražilu, nema ikone za startanje, pa kak bi mu složil launčer ikonu?
@ Bertone , kad se već radi o Luni, našao sam mu "openpref" preferans, jer je imao nekaj takvog na XPu. Samo se otvara u tražilu, nema ikone za startanje, pa kak bi mu složil launčer ikonu?
Re: Asus A6M laptop
Pa jesi li instalirao openpref?
Ako jesi trebalo bi biti u aplikacijama (probaj restrat pa onda potražiti... tako je recimo sa Kritom) ili ako ga i dalje nema pokreni iz terminala i kad se pokrene u docku će se pojaviti ikona openpref-a pa je onda zaključaj u docku i nakon gašenja će ostati tamo.
Ako jesi trebalo bi biti u aplikacijama (probaj restrat pa onda potražiti... tako je recimo sa Kritom) ili ako ga i dalje nema pokreni iz terminala i kad se pokrene u docku će se pojaviti ikona openpref-a pa je onda zaključaj u docku i nakon gašenja će ostati tamo.
- oldman
- Postovi: 633
- Pridružen/a: 25 stu 2011, 17:12
- Spol: M
- OS: LMDE 6 -Mint 22.1
- Lokacija: vanjski otok
Re: Asus A6M laptop
To sam odmah i pokušao ali nestane. Nekako je prozirna u odnosu na druge u docku. Mislio sam naći ikonu s kartama i nju upotrijebiti, samo mi fali znanja, bar za početak.
Re: Asus A6M laptop
Malo sam umoran danas pa da ponovimo
Desni klik na ikonu u docku > zaključaj ikonu u dock > i nakon gašenja programa ikona nestane iz docka ... to si napisao?
Desni klik na ikonu u docku > zaključaj ikonu u dock > i nakon gašenja programa ikona nestane iz docka ... to si napisao?
- oldman
- Postovi: 633
- Pridružen/a: 25 stu 2011, 17:12
- Spol: M
- OS: LMDE 6 -Mint 22.1
- Lokacija: vanjski otok
Re: Asus A6M laptop
@bertone, naravno !
Re: Asus A6M laptop
Imam ti doma još jedan laptop sa Lunom. Daj točan naziv tog programa ili od kuda si ga skinuo pa ću probati kod sebe da vidim gdje je problem.