Stranica: 2/3.

Re: Rezolucija problem

Postano: 19 stu 2008, 13:29
Postao/la Mudman
Ništa od naredbe, kad se logiram kao root, u terminalu mi se ispiše command not found. Ako se log kao korisnik, nakon unošenja naredbe, se ponovo ispisuje kor.ime@localhost, ne ide dalje od tog koraka.

Re: Rezolucija problem

Postano: 19 stu 2008, 13:34
Postao/la Grof
probaj onda ovo:

Kod: Označi sve

sudo apt-get install 915resolution

Re: Rezolucija problem

Postano: 19 stu 2008, 14:23
Postao/la Mudman
slika

Re: Rezolucija problem

Postano: 19 stu 2008, 14:42
Postao/la Grof
hmmm, ne znam, ne znam!

Pokušaj otvoriti xorg.conf file sa:

Kod: Označi sve

sudo kate /etc/X11/xorg.conf
Pronađi Section Device
i dodaj (ako ne postoji) ili izmjeni naredbu

Kod: Označi sve

Driver "intel"
snimi i restartaj, pa vidi kako onda radi. Ili još bolje, prije toga c/p sadržaj xorg.conf datoteke tu na forum (ali ne kao sliku, nego kao tekst!)

Re: Rezolucija problem

Postano: 19 stu 2008, 20:05
Postao/la Mudman
Ništa, "command not found".

Re: Rezolucija problem

Postano: 19 stu 2008, 20:17
Postao/la Grof
Što si napisao na terminalu ?

Re: Rezolucija problem

Postano: 19 stu 2008, 20:18
Postao/la Mudman
Grof je napisao/la:Što si napisao na terminalu ?
sudo kate /etc/X11/xorg.conf

Re: Rezolucija problem

Postano: 19 stu 2008, 20:21
Postao/la Grof
čekaj, ti imaš kubuntu. Što nemaš gore kate editor. Pogledaj onda koji editor imaš

Re: Rezolucija problem

Postano: 19 stu 2008, 21:28
Postao/la Mudman
Imam Pc Linux OS distribuciju.

Re: Rezolucija problem

Postano: 19 stu 2008, 21:33
Postao/la Grof
sorry htio sam reći KDE... pa KDE ima kate editor. Svejedno, probaj umjesto kate, kwriter