Stranica: 2/3.
Re: Tails
Postano: 27 sij 2016, 10:40
Postao/la bertone
Jučer objavljena nova inačica Tailsa 2.0
Direktni
link za preuzimanje, odnosno
link za torrent.
Re: Tails
Postano: 27 sij 2016, 12:59
Postao/la Vl@do
Konačno!
Tails mogu pokrenuti i na starom laptopu (Slackware nisam mogao jer ne postoji 32 bitna live). Prepoznaje sve okolne wifi mreže (pa i moju). Uredno se spaja iako sam daleko od routera (cijela dijagonala stana cca 8 m kroz 3 zida).
Inače sviđa mi se ideja da svoj Linux možeš nositi kao privjesak na ključevima i pokrenuti ga na bilo kojem računalu.
Još malo moram proučiti kako sačuvati sve postavke i spremljene fajlove i to će biti to. Čujemo se kad ga ušminkam malo.
Re: Tails
Postano: 27 sij 2016, 13:22
Postao/la bertone
Trebaš dva USB-a ili jedan USB i jednu SD karticu.
Na prvi USB digneš ISO i pokreneš ga kao live.
Potom uzmeš drugi USB ili SD karticu i iz ovog prvodignutog alatom za kloniranje koji je u njemu napraviš sliku OS-a na drugom USB-u, prije si postavljaš što će sve zapamtiti, particiju za podatke, način kriptiranja i sl. nokon čega koristiš isključivo taj drugi USB i na njemu možeš raditi update i upgrade, spremati podatke i kaj već hoćeš.
EDIT:

... i nisam baš najjasnije napisao zar ne

Re: Tails
Postano: 27 sij 2016, 13:45
Postao/la Vl@do
Mislim da sam shvatio (ali samo mislim).

Da, potrebno je pokrenuti Tails-Installer koji će očistiti i particionirati /dev/sdc (1. je /sdb, 2. je /sdc), formatirati ga kao FAT32 i live image snimiti (klonirati) na ciljani device ( /dev/sdc). :briše_znoj_sa_čela
...sorry, pričam sam sa sobom, a možda nekome ubuduće dobro dođe.
Re: Tails
Postano: 27 sij 2016, 13:59
Postao/la calisto053
A "persistent mode" u Multisystemu? Radi li to?
Re: Tails
Postano: 27 sij 2016, 14:07
Postao/la Vl@do
Nešto sam zeznuo. Taj drugi USB se sada ponaša isto kao i onaj prvi. Ne pamti postavke. Možda sam trebao onaj prvi dignuti kao root (ono kad biraš "more options" kod prijave) ?
calisto053 je napisao/la:A "persistent mode" u Multisystemu? Radi li to?
Ne znam, ne koristim Multisystem već dugo.
Re: Tails
Postano: 27 sij 2016, 15:00
Postao/la bertone
Digneš prvi USB, odeš na alate koji su pod Tails, njima konfiguriraš OS na tom prvom USB-u i kad si sve završio kloniraš OS na drugi.
Ustvari, sve ti piše
ovdje.
Iako ne znam što očekuješ od Tailsa, odnosno što si točno htio da zapamti jer poanta tog OS-a i je da ništa ne pamti
calisto053 je napisao/la:A "persistent mode" u Multisystemu? Radi li to?
Na USB-u (od minimalno 4 GB) kojeg si namijenio za Tails ne možeš imati druge distribucije.
Re: Tails
Postano: 14 vel 2016, 17:09
Postao/la calisto053
Imamo
vijest da je Tailsov installer dostupan u Debianu (Sid, Strech i Jessie-backports). Vjerojatno se radi o skripti koja preuzima Tails
iso i radi
live USB.
https://bits.debian.org/2016/02/tails-i ... ebian.html
Re: Tails
Postano: 20 sij 2019, 14:14
Postao/la b4sh
Momentalno je doguralo do 3.11 verzije
Više informacija može se pročitati ovdje:
https://tails.boum.org/index.de.html
LP b4sh

Re: Tails
Postano: 29 svi 2023, 20:14
Postao/la Jeremija
Koristi li ovu distru itko osim Snowdena?