Pozdrav društvo.
Kupio sam Dell laptop sa ubuntu linux OS.
Namerno neću da ga prebacujem na win10 jer sam mišljenja da za ono što meni treba i ubuntu će poslužiti perfektno. i za sada nije bilo ptoblema. Međutim juče sam skinuo KODI plejer sa softver marketa i ne može da se pokrene. Otvori aplikaciju ali od početne stranice ne mrda. Kodi mi jako znači,preko njega gledam sve filmove,serije,utakmice.
Dali neko može da mi pomogne kako da pokrenem tu aplikaciju?
treba mi pomoć
Moderator/ica: Moderatori/ce
Pravila foruma
Dobrodošli na forum portala linuxzasve.com. Ovo je mjesto gdje se ukratko možete predstaviti - slobodno otvorite novu temu i ukratko nam recite nešto o sebi. Također, poželjno je odmah ispuniti profil sa informacijama (Profil/Postavke, gore lijevo).
Dobrodošli na forum portala linuxzasve.com. Ovo je mjesto gdje se ukratko možete predstaviti - slobodno otvorite novu temu i ukratko nam recite nešto o sebi. Također, poželjno je odmah ispuniti profil sa informacijama (Profil/Postavke, gore lijevo).
Re: treba mi pomoć
Bok, dobrodošao 
Kako misliš ne mrda od početne stranice?
Ne koristim inače Kodi, ali prije pisanja ovog posta sam ga instalirao na Ubuntu 18.04 naredbom:
i nakon instalacije pokrenuo, i normalno radi sve kaj sam probao unutar par minuta 
Kako misliš ne mrda od početne stranice?
Ne koristim inače Kodi, ali prije pisanja ovog posta sam ga instalirao na Ubuntu 18.04 naredbom:
Kod: Označi sve
sudo apt-get install kodiRe: treba mi pomoć
Nije problem instalacija. Instaliram ga bez problema. Ali ne mogu da ga pokrenem. Samo mi otvori onaj njegov logo i ne mrda odatle. Ne znam u čemu je problem.