Bicikli

Razne diskusije nevezane za Linux.

Moderator/ica: Moderatori/ce

Odgovori
Avatar
drone
Moderator
Postovi: 3293
Pridružen/a: 01 pro 2010, 23:50
OS: Arch/KDE, Debian/Armbian
Lokacija: Nova Gradiška

Re: Bicikli

Post Postao/la drone »

Preko ljeta nisam sjeo na bicikl. Ulijenio se skroz. Ali sad su temperature taman, samo što sad često pljuskovi naiđu. Uvijek neki razlog :)
1986-1990: Commodore64 / 1990-1994: Amiga 500 / 1995-1996: Amiga 1200 / 1997-2001: N/A@home /
2002-2004: Windows98, XP /
2004-2005: Knoppix, Mandrake / 2005: Mandriva, Ubuntu / 2005-2009: LFS / 2009-2010: Mint /
2010-... Arch
Avatar
b4sh
Postovi: 441
Pridružen/a: 04 tra 2012, 21:31
Spol: M
OS: Debian

Re: Bicikli

Post Postao/la b4sh »

zole052 je napisao/la:meni palo oko na
http://www.bicikla.com/index.php?option ... &Itemid=63
jel ima tko kakav komentar o ovom modelu, vecinom bi bio za gradsku voznju sa dosta uzbrdica, kakva je kvaliteta komponenti?


Zole radije se strpi i prikupi jos nesto i uzmi ovaj bolji je 10 X
https://www.canyon.com/mountainbikes/bike.html?b=3001

To je najpovoljniji canyon sto ima za uzeti a ima 10X bolje komponente od toga sto ti gledas i 6 godina garanciju .


LP b4sh
"The quieter you become, the more you are able to hear...."
Avatar
zole052
Postovi: 9952
Pridružen/a: 12 tra 2008, 22:45
Spol: M
OS: Manjaro/Endevour
Lokacija: Rijeka

Re: Bicikli

Post Postao/la zole052 »

b4sh je napisao/la:
zole052 je napisao/la:meni palo oko na
http://www.bicikla.com/index.php?option ... &Itemid=63
jel ima tko kakav komentar o ovom modelu, vecinom bi bio za gradsku voznju sa dosta uzbrdica, kakva je kvaliteta komponenti?


Zole radije se strpi i prikupi jos nesto i uzmi ovaj bolji je 10 X
https://www.canyon.com/mountainbikes/bike.html?b=3001

To je najpovoljniji canyon sto ima za uzeti a ima 10X bolje komponente od toga sto ti gledas i 6 godina garanciju .


LP b4sh
hahaha, preko 4 milje za biciklu si ti lud :mrgreen:

ne brini i ova ce mi trajati 100 godina, imam nesto preko 70kg a ni ne bi dao preko 2000 za biciklu i tako ce mi je prije ukrasti nego sto je unistim :) ova ce biti savrsena...
Nije teško biti toliko nesrećan da bi čovek počeo da pije. Ljude treba odvikavati od nesreće, a ne od alkohola. Nesreća je veći porok.
Avatar
drone
Moderator
Postovi: 3293
Pridružen/a: 01 pro 2010, 23:50
OS: Arch/KDE, Debian/Armbian
Lokacija: Nova Gradiška

Re: Bicikli

Post Postao/la drone »

zole, problem je što ti na tim jeftinijim biciklima komponente ne vrijede i brzo odlaze. Zato svako malo moraš nešto šarafati i kupovati. Nije to kao nekad davno kad nisu imali kompjutere i sw pa su radili ili kvalitetno ili loše i tad je bilo lako izabrati. Mogao si za relativno malo love kupiti bicikl koji je trajao godinama (desetljećima) bez da išta mijenjaš, samo tu i tamo podmažeš i provjeriš je li sve na mjestu :)

Napisao sam koliko je moj koštao i to je također jeftiniji bicikl. Naravno, sve je to preskupo i nakon kupovine neko vrijeme bude ok, ali uskoro skužiš neke stvari :)

Dobra stvar je što u većini slučajeva možeš mijenjati, odnosno dodavati kvalitetnije komponente kad imaš love. Zato gledaj da bar rama i te osnovne stvari budu ok. Slično je kao s kompjuterima.
1986-1990: Commodore64 / 1990-1994: Amiga 500 / 1995-1996: Amiga 1200 / 1997-2001: N/A@home /
2002-2004: Windows98, XP /
2004-2005: Knoppix, Mandrake / 2005: Mandriva, Ubuntu / 2005-2009: LFS / 2009-2010: Mint /
2010-... Arch
Avatar
zole052
Postovi: 9952
Pridružen/a: 12 tra 2008, 22:45
Spol: M
OS: Manjaro/Endevour
Lokacija: Rijeka

Re: Bicikli

Post Postao/la zole052 »

drone je napisao/la:zole, problem je što ti na tim jeftinijim biciklima komponente ne vrijede i brzo odlaze. Zato svako malo moraš nešto šarafati i kupovati. Nije to kao nekad davno kad nisu imali kompjutere i sw pa su radili ili kvalitetno ili loše i tad je bilo lako izabrati. Mogao si za relativno malo love kupiti bicikl koji je trajao godinama (desetljećima) bez da išta mijenjaš, samo tu i tamo podmažeš i provjeriš je li sve na mjestu :)

Napisao sam koliko je moj koštao i to je također jeftiniji bicikl. Naravno, sve je to preskupo i nakon kupovine neko vrijeme bude ok, ali uskoro skužiš neke stvari :)

Dobra stvar je što u većini slučajeva možeš mijenjati, odnosno dodavati kvalitetnije komponente kad imaš love. Zato gledaj da bar rama i te osnovne stvari budu ok. Slično je kao s kompjuterima.
rama je navodno dobra ali iskreno ne znam sta vi radite da vam se toliko kvare bicikli, je desi se svako toliko ali za tih 2000+ kn viska sto mi ostane stignem dosta komada promjeniti ako se i razbiju
Nije teško biti toliko nesrećan da bi čovek počeo da pije. Ljude treba odvikavati od nesreće, a ne od alkohola. Nesreća je veći porok.
Avatar
drone
Moderator
Postovi: 3293
Pridružen/a: 01 pro 2010, 23:50
OS: Arch/KDE, Debian/Armbian
Lokacija: Nova Gradiška

Re: Bicikli

Post Postao/la drone »

Meni se još ništa nije polomilo, ali recimo kočnice svako malo moram štelati jer su smeće, a pakne bih već trebao promijeniti. Da stvar bude gora, ako želim kompletno zamijeniti kočnice i staviti neke kvalitetnije, recimo hidraulične, moram mijenjati i poluge shiftera jer su skupa s ručicama kočnica. A mjenjač je sasvim ok, s njim sam zadovoljan.

Inače ne ludujem, vozim uglavnom po asfaltu, tu i tamo po makadamu i zemlji, nikakav spust, niti po šumama i gorama. I stvari mi inače dugo traju jer pazim na njih. Međutim ako nešto nije kvalitetno, džabe ti sva pažnja. A sad vrlo precizno proračunaju sve i točno nakon određenog broja km komponenta se istroši pa kupuj drugu, štelaj i mrdaj.
1986-1990: Commodore64 / 1990-1994: Amiga 500 / 1995-1996: Amiga 1200 / 1997-2001: N/A@home /
2002-2004: Windows98, XP /
2004-2005: Knoppix, Mandrake / 2005: Mandriva, Ubuntu / 2005-2009: LFS / 2009-2010: Mint /
2010-... Arch
Avatar
zole052
Postovi: 9952
Pridružen/a: 12 tra 2008, 22:45
Spol: M
OS: Manjaro/Endevour
Lokacija: Rijeka

Re: Bicikli

Post Postao/la zole052 »

drone je napisao/la:Meni se još ništa nije polomilo, ali recimo kočnice svako malo moram štelati jer su smeće, a pakne bih već trebao promijeniti. Da stvar bude gora, ako želim kompletno zamijeniti kočnice i staviti neke kvalitetnije, recimo hidraulične, moram mijenjati i poluge shiftera jer su skupa s ručicama kočnica. A mjenjač je sasvim ok, s njim sam zadovoljan.

Inače ne ludujem, vozim uglavnom po asfaltu, tu i tamo po makadamu i zemlji, nikakav spust, niti po šumama i gorama. I stvari mi inače dugo traju jer pazim na njih. Međutim ako nešto nije kvalitetno, džabe ti sva pažnja. A sad vrlo precizno proračunaju sve i točno nakon određenog broja km komponenta se istroši pa kupuj drugu, štelaj i mrdaj.
hidraulicke kocnice na biciklu... ma daaaaaj :lulz

cuj ako mi netko ukrade ovu od 2000 preboliti cu, da mi ukrade neku od 4000+ upucao bi se :mrgreen:
Nije teško biti toliko nesrećan da bi čovek počeo da pije. Ljude treba odvikavati od nesreće, a ne od alkohola. Nesreća je veći porok.
Avatar
drone
Moderator
Postovi: 3293
Pridružen/a: 01 pro 2010, 23:50
OS: Arch/KDE, Debian/Armbian
Lokacija: Nova Gradiška

Re: Bicikli

Post Postao/la drone »

Da, hidraulične kočnice, najnormalnija stvar. Ne pratiš ti to, jel? :D

Moje jesu disk kočnice, ali mehaničke. Međutim, nije problem što su mehaničke nego što su pakne neke premalene i loše, a čini mi se i same kočnice nisu baš nešto. Inače, disk kočnice bi trebale biti bolje od v-brake, ali nije uvijek tako.

Zato preporučujem, ako kupujete disk, kupite hidraulične jer ove mehaničke iako koče jednako dobro (možda malo jače treba stisnuti), stalno neko mrdanje po njima. Kao jeftinije su pa onda i pakne jeftine neke pa se brzo troše, pa krenu škripati, pa šmirglaj i štelaj, pa kupuj nove, pa opet štelaj... A s v-brake je još gore što se tiče čestog štelanja i u pravilu lošije koče od disk kočnica pogotovo po vlažnom vremenu. Zato, možeš se ti smijati, ali cilj je da imaš što manje problema.

Što se tiče gradske vožnje i krađe... najbolje kupiti neku kršinu do 300 kn (ali stariju, iz Juge još, tipa Rog specijalka i sl.) i malo bolji lokot :)
1986-1990: Commodore64 / 1990-1994: Amiga 500 / 1995-1996: Amiga 1200 / 1997-2001: N/A@home /
2002-2004: Windows98, XP /
2004-2005: Knoppix, Mandrake / 2005: Mandriva, Ubuntu / 2005-2009: LFS / 2009-2010: Mint /
2010-... Arch
Avatar
shicy
Postovi: 8905
Pridružen/a: 28 lip 2009, 22:49
Spol: M
OS: Slackware

Re: Bicikli

Post Postao/la shicy »

ma ja svoju mogu i nevezanu ostavit...neće to niko ukrast :D
Avatar
Cooleech
Moderator
Postovi: 7027
Pridružen/a: 13 stu 2010, 21:12
Spol: M
OS: Arch Linux KDE
Lokacija: /hrvatska/solin/

Re: Bicikli

Post Postao/la Cooleech »

Zoletov novi bajk:
slika

Moj bajk:
slika
Vl@do je napisao/la:Arch imaš upravo zato da uštediš na vremenu. Nemaš nikakvih problema s instalacijama, kompajliranjem i ostalim. Imaš jednostavno funkcionalan i stabilan, uvijek najsvježiji OS, a osim toga je sexy i cool do neba.
I've seen some idiots back in my time, but you man... you're special!
Odgovori