Dostojne ekstenzije/skripte za gledanje youtubea bez flasha

Audio, video, codeci...

Moderator/ica: Moderatori/ce

Odgovori
qwxy
Postovi: 121
Pridružen/a: 21 srp 2012, 00:36
Spol: M
OS: Arch Compiz|LXQt Debian

Dostojne ekstenzije/skripte za gledanje youtubea bez flasha

Post Postao/la qwxy »

Naišao sam na slijedeću skriptu za Greasemonkey: (greasemonkey je ekstenzija koja dopušta korištenje skripti napisanih u JavaScriptu u web pregledniku)

http://userscripts.org/scripts/show/114002

Koristeći HTML5, prikazuje skoro svaki video, (koristeći WebM, barem u Firefoxu) mnogo više nego što youtube zvanično (da tako kažem) podržava svojim HTML5 preglednikom. (otvara više od 95% videa)

Zna li neko za još kakvu dostojnu (održavanu) zamijenu za gledanje youtube videa bez flash playera?
Ne mora biti HTML5.
Avatar
Cooleech
Moderator
Postovi: 7027
Pridružen/a: 13 stu 2010, 21:12
Spol: M
OS: Arch Linux KDE
Lokacija: /hrvatska/solin/

Re: Dostojne ekstenzije/skripte za gledanje youtubea bez fla

Post Postao/la Cooleech »

Minitube. Jako, jako dobra stvarčica, a ne trebaš ni web preglednik. ;)
Vl@do je napisao/la:Arch imaš upravo zato da uštediš na vremenu. Nemaš nikakvih problema s instalacijama, kompajliranjem i ostalim. Imaš jednostavno funkcionalan i stabilan, uvijek najsvježiji OS, a osim toga je sexy i cool do neba.
I've seen some idiots back in my time, but you man... you're special!
Avatar
calisto053
Moderator
Postovi: 5812
Pridružen/a: 25 ožu 2012, 14:29
Spol: M
OS: Mint 17.3 Cimet
Lokacija: ~/kauč

Re: Odg: Dostojne ekstenzije/skripte za gledanje youtubea be

Post Postao/la calisto053 »

Cooleech je napisao/la:Minitube. Jako, jako dobra stvarčica, a ne trebaš ni web preglednik. ;)
Gmediafinder je stabilniji i bogatiji opcijama ;)
Abzeenth je napisao/la:Dobro onda. Baš me briga. Krepajte od offtopica.
jurastublic je napisao/la:Ovaj thread me podsjeća na krepanu mačku. Treba to pokupit lopatom i zakopat. Onda dezinficirati lopatu. :-D
qwxy
Postovi: 121
Pridružen/a: 21 srp 2012, 00:36
Spol: M
OS: Arch Compiz|LXQt Debian

Re: Dostojne ekstenzije/skripte za gledanje youtubea bez fla

Post Postao/la qwxy »

Cooleech je napisao/la:Minitube. Jako, jako dobra stvarčica, a ne trebaš ni web preglednik. ;)
Uvijek kada bih ga probao ne bi mi uredno radio. szbunjen
qwxy
Postovi: 121
Pridružen/a: 21 srp 2012, 00:36
Spol: M
OS: Arch Compiz|LXQt Debian

Re: Dostojne ekstenzije/skripte za gledanje youtubea bez fla

Post Postao/la qwxy »

ViewTube:

http://userscripts.org/scripts/show/87011
http://isebaro.com/viewtube/?ln=en

Podržava VLC, gecko-mediaplayer, Totem, Mplayer-plugin, Kaffeine, Dragonplayer i Kmplayer, a ima i HTML5 verziju ugrađenu. Otvara sve videe.
Meni radi uredno sa gecko-mediaplayerom, a radio je i sa Totemom.
Avatar
bluesman
Postovi: 2
Pridružen/a: 18 kol 2013, 07:30

Re: Одг: Dostojne ekstenzije/skripte za gledanje youtubea be

Post Postao/la bluesman »

Odlican je SM player, u novijim verzijama ima integrisan you tube browser, moze i da downloaduje video, a pusta i filmove pored svega.All in one program.
Avatar
jurastublic
Postovi: 1907
Pridružen/a: 16 tra 2011, 08:34
Spol: M
OS: Mint 10 LXDE itd...
Lokacija: i grupa Film

Re: Dostojne ekstenzije/skripte za gledanje youtubea bez fla

Post Postao/la jurastublic »

Evo, upravo sam instaliso lxde na jedan stari i spori asus eeepc. Youtube preko browsera radi jako trzavo ali preko SMPlayer youtube browsera+SMPlayer radi perfektno, za ne povjevorat.
qwxy
Postovi: 121
Pridružen/a: 21 srp 2012, 00:36
Spol: M
OS: Arch Compiz|LXQt Debian

Re: Dostojne ekstenzije/skripte za gledanje youtubea bez fla

Post Postao/la qwxy »

jurastublic je napisao/la:Evo, upravo sam instaliso lxde na jedan stari i spori asus eeepc. Youtube preko browsera radi jako trzavo ali preko SMPlayer youtube browsera+SMPlayer radi perfektno, za ne povjevorat.
Meni radi Viewtube + gecko-mediaplayer bez trzanja na Pentiumu III.
Odgovori