Manjaro fan club

Diskusije usko vezane uz Arch Linux i srodne distribucije.

Moderator/ica: Moderatori/ce

filipvk1000
Postovi: 122
Pridružen/a: 07 vel 2012, 22:04
Spol: M
OS: Manjaro Linux

Re: Manjaro linux

Post Postao/la filipvk1000 »

retsam je napisao/la:Ne znam koje repozitorije Manjaro ima, ali pretpostavljam da ima Archeve extra i community repozitorije, ako je tako, unesi u terminal:

Kod: Označi sve

sudo pacman -S kde
Načelno nije dobro miješati velika radna okruženja kao KDE i Xfce ili Gnome, ali ne bi trebao imati nekakvih problema osim overbloata. Uostalom, i ovako ćeš vidjeti koji se paketi instaliraju jerbo pacman ispisuje koje pakete preuzima i teško ćeš na Archu bez terminala proći. :pogled_dolje
Da,krenila je instalacija. Ma koristim ja terminal,don't worry,nikad nisam ni pokrenuo njegov GUI Package Menager,nego sam mislio da ću morat u terminal pisati sve pakete koji su potrebni,ali izgleda da odabirom "kde" sve se instalira. Hvala :)
Ajd skida se,pa kad se instalira javim kako radi itd..hvala na pomoći :)
Avatar
shicy
Postovi: 8905
Pridružen/a: 28 lip 2009, 22:49
Spol: M
OS: Slackware

Re: Manjaro linux

Post Postao/la shicy »

kde je metapaket koji samo govori šta će skinit, tako je barem na Debianu ;)
ne sekiraj se ništa, filipe, samo pomalo. raduje tvoj napredak ;)
Avatar
retsam
Postovi: 2254
Pridružen/a: 11 svi 2009, 16:26
Spol: M
OS: Arch Linux x86-64 subtle
Lokacija: /dev/pts/0

Re: Manjaro linux

Post Postao/la retsam »

Slično, kde -- ono što on instalira -- jest grupa paketa, ali postoji i kde-meta koji je metapaket.
Ken Thompson je napisao/la:One of my most productive days was throwing away 1000 lines of code.

Pikacode - Arch configs
Pikacode - dwm config
filipvk1000
Postovi: 122
Pridružen/a: 07 vel 2012, 22:04
Spol: M
OS: Manjaro Linux

Re: Manjaro linux

Post Postao/la filipvk1000 »

Uspješno instalirao KDE i mogu reći zasad fino radi,nisam primjetio nekih večih bugova,iako su neke stvari mogli jednostavnije napravit. Sa Xfce-om se osječam kao kog kuće,ali hajde,pokušat ću se naviknit na KDE. Sad imam pitanje,dali moram promjenit repozitorije da npr. ne skida nešto za xfce iako ga sada nemam,ili da ostavim ovako? :)
Avatar
shicy
Postovi: 8905
Pridružen/a: 28 lip 2009, 22:49
Spol: M
OS: Slackware

Re: Manjaro linux

Post Postao/la shicy »

repozitorij ti je "skladište" paketa iz kojih ti onda instaliraš nove ili nadograđuješ stare pakete. dakle, nema posebnih repozitorija za kde, posebnih za xfce itd., nego su svi paketi skupa. dakle, što će ti nadograđivat ovisi isključivo o stanju tvog sustava, odnosno o paketima koje imaš instalirane.
Avatar
Suko
Site Admin
Postovi: 16079
Pridružen/a: 03 tra 2008, 18:09
Spol: M
OS: Mint 17 Cinnamon
Lokacija: Svugdi me ima. Slavonija uglavnom.

Re: Manjaro linux

Post Postao/la Suko »

Četiri i pol mjeseca instaliran i sve radi ko urica.
Avatar
zole052
Postovi: 9952
Pridružen/a: 12 tra 2008, 22:45
Spol: M
OS: Manjaro/Endevour
Lokacija: Rijeka

Re: Manjaro linux

Post Postao/la zole052 »

Nije teško biti toliko nesrećan da bi čovek počeo da pije. Ljude treba odvikavati od nesreće, a ne od alkohola. Nesreća je veći porok.
Avatar
drone
Moderator
Postovi: 3293
Pridružen/a: 01 pro 2010, 23:50
OS: Arch/KDE, Debian/Armbian
Lokacija: Nova Gradiška

Re: Manjaro linux

Post Postao/la drone »

Ozbiljno razmišljam da ga stavim kao glavni OS na laptopu umjesto ArchBanga. Arch mi postaje malo previše dinamičan. Nije da se Arch mijenja u tom smislu, nego sam ja sve stariji. Želim nove programe, ali i stabilnost, odnosno kad jednom poštelam sustav da više ne moram svako malo prčkati po nečemu jer je sad došlo nešto novo s neslućenim mogućnostima što baš moraš koristiti sviđalo ti se ili ne.

Kernel, shell, način butanja i slične stvari "ispod" me sve manje zanimaju. Točnije, nije da me uopće više ne zanimaju, ali ne želim da me prisile da se s njima bakćem kod svakog drugog upgradea. Manjaro mi se čini najbliže od svih distri tim mojim željama, ali vidim da je zole imao nekih problema, pa mu sad piše Debian :)
1986-1990: Commodore64 / 1990-1994: Amiga 500 / 1995-1996: Amiga 1200 / 1997-2001: N/A@home /
2002-2004: Windows98, XP /
2004-2005: Knoppix, Mandrake / 2005: Mandriva, Ubuntu / 2005-2009: LFS / 2009-2010: Mint /
2010-... Arch
Avatar
zole052
Postovi: 9952
Pridružen/a: 12 tra 2008, 22:45
Spol: M
OS: Manjaro/Endevour
Lokacija: Rijeka

Re: Manjaro linux

Post Postao/la zole052 »

drone je napisao/la:... ali vidim da je zole imao nekih problema, pa mu sad piše Debian :)
sa skypeom i zvukom kojega dosta koristim, inace sve drugo je za 5 bilo :)
Nije teško biti toliko nesrećan da bi čovek počeo da pije. Ljude treba odvikavati od nesreće, a ne od alkohola. Nesreća je veći porok.
Avatar
drone
Moderator
Postovi: 3293
Pridružen/a: 01 pro 2010, 23:50
OS: Arch/KDE, Debian/Armbian
Lokacija: Nova Gradiška

Re: Manjaro linux

Post Postao/la drone »

Aha, onda ok ako je samo to bilo. Skype ne koristim, a za probleme sa zvukom (općenito) na Archu već sam napisao kako se riješe. Micanjem novih tehnologija :)
1986-1990: Commodore64 / 1990-1994: Amiga 500 / 1995-1996: Amiga 1200 / 1997-2001: N/A@home /
2002-2004: Windows98, XP /
2004-2005: Knoppix, Mandrake / 2005: Mandriva, Ubuntu / 2005-2009: LFS / 2009-2010: Mint /
2010-... Arch
Odgovori