Vijesti iz SUSE svijeta

Diskusije usko vezane uz SUSE i openSUSE distribucije.

Moderator/ica: Moderatori/ce

Odgovori
Lutherus

Re: openSUSE 12.1 je vani!

Post Postao/la Lutherus »

Mi nismo zagorci i nebudemo se vrijeđali sbatine sbatine sbatine sbatine sbatine sbatine sbatine
Avatar
stefan
Moderator
Postovi: 4366
Pridružen/a: 28 sij 2009, 18:46
Spol: M
OS: openSUSE Leap KDE

Re: openSUSE 12.1 je vani!

Post Postao/la stefan »

On topic

Ipak nisam mogao odoljeti.. skinuo sam KDE Live CD
YAST izgleda odvratno!
I naletio sam na par bugova...

Za tjedan dana i par desetak mega updejta će stvari leći na svoje mjesto...
Like some other animals, the gecko can perform a neat trick when threatened by a predator: it can amputate its own tail. The dropped tail serves to distract the predator, and by losing it, the lizard can run faster.
Lutherus

Re: openSUSE 12.1 je vani!

Post Postao/la Lutherus »

Prvi dojmovi?
Avatar
zole052
Postovi: 9952
Pridružen/a: 12 tra 2008, 22:45
Spol: M
OS: Manjaro/Endevour
Lokacija: Rijeka

Re: openSUSE 12.1 je vani!

Post Postao/la zole052 »

stefan je napisao/la: YAST izgleda odvratno!
:?:
Nije teško biti toliko nesrećan da bi čovek počeo da pije. Ljude treba odvikavati od nesreće, a ne od alkohola. Nesreća je veći porok.
csx

Re: openSUSE 12.1 je vani!

Post Postao/la csx »

izgleda kak je i izgledao : /

ja sam imao problema sa apperom, no to je valjda onaj update popravio.. bilo je i problema sa mrežom no evo sad sve radi :)

uglavnom ja zadovoljan.. za sada ^^
gMajstor

Re: openSUSE 12.1 je vani!

Post Postao/la gMajstor »

stefan je napisao/la:On topic

Ipak nisam mogao odoljeti.. skinuo sam KDE Live CD
YAST izgleda odvratno!
I naletio sam na par bugova...

Za tjedan dana i par desetak mega updejta će stvari leći na svoje mjesto...
Stefane, pratim te, nemoj posle reci da nisi rekao :D
Vidis bas u tome je razlika izmedju Kubuntua i openSusea. Prvi radi iz prve, dok drugom treba duzi zalet.
Avatar
sumski
Moderator
Postovi: 1779
Pridružen/a: 10 ruj 2010, 11:20
Spol: M
OS: openSUSE Factory KDE

Re: openSUSE 12.1 je vani!

Post Postao/la sumski »

csx je napisao/la: ja sam imao problema sa apperom
teže smeće od instalera - miče lock sa paketa, hoćeš instalirat jedan rpm on instalira cijeli libreoffice,pa malo ne radi itd.
Listen, I gotta fight the lion. That's what that guy Scott's all about. I know. I've studied him already.
Avatar
stefan
Moderator
Postovi: 4366
Pridružen/a: 28 sij 2009, 18:46
Spol: M
OS: openSUSE Leap KDE

Re: openSUSE 12.1 je vani!

Post Postao/la stefan »

U suseovu obranu mogu reci da sam ga probao na Live CD-u. "Prava" instalacija je vjerojatno bolja.
Za Kubuntu ne mogu nesto argumentirano reci - jer nisam ni probavao zadnje dvije verzije. Ali Kubuntu 10.10 je bio grozan! I nakon mjesec dana nakon releasea... Nadam se da je situacije bolja.

openSUSE je poznat kao vrlo stabilna distribucija, mozda odmah nakon debiana i centos-a, tako da vjerujem da ce te sitnice biti brzo sanirane.
Like some other animals, the gecko can perform a neat trick when threatened by a predator: it can amputate its own tail. The dropped tail serves to distract the predator, and by losing it, the lizard can run faster.
Avatar
stefan
Moderator
Postovi: 4366
Pridružen/a: 28 sij 2009, 18:46
Spol: M
OS: openSUSE Leap KDE

Re: openSUSE 12.1 je vani!

Post Postao/la stefan »

sumski je napisao/la:
csx je napisao/la: ja sam imao problema sa apperom
teže smeće od instalera - miče lock sa paketa, hoćeš instalirat jedan rpm on instalira cijeli libreoffice,pa malo ne radi itd.
Čemu taj apper kada postoji yast?? ili zypper...
točka 1 nakon instalacije je maknuti ga!

@gMajstor Kubunt koristi apper? Ili su se prešaltali na synaptic?
Like some other animals, the gecko can perform a neat trick when threatened by a predator: it can amputate its own tail. The dropped tail serves to distract the predator, and by losing it, the lizard can run faster.
Avatar
stefan
Moderator
Postovi: 4366
Pridružen/a: 28 sij 2009, 18:46
Spol: M
OS: openSUSE Leap KDE

Re: openSUSE 12.1 je vani!

Post Postao/la stefan »

zole052 je napisao/la:
stefan je napisao/la: YAST izgleda odvratno!
:?:
Pa zašto nije potpuno u skladu s oxygenom?
cemu zelene tipke i drukciji meniji kad svi ostali programi izgledaju imaju oxygen stil?
ali srecom se lako nastima... postoje config fajlovi za yast temu...
Like some other animals, the gecko can perform a neat trick when threatened by a predator: it can amputate its own tail. The dropped tail serves to distract the predator, and by losing it, the lizard can run faster.
Odgovori