Novi ste u svijetu Linuxa? Imate hrpu početničkih pitanja?

Pravila foruma

PRAVILA ZA NOVE KORISNIKE LINUXA!
Prije otvaranja bilo kakve diskusije svaki novi korisnik u svijetu Linuxa obavezan je učiniti sljedeće korake:
Pročitati ove tekstove iz naše Wikipedije:
- Sve uvodne tekstove Linuxa za početnike (njih 5)
- Sve što trebate znati o radu s diskovima
- Pročitati ovu temu za početnike
- Pokušati pronaći riješenje problema u Enciklopediji znanja

Nakon toga korisnik smije otvoriti temu s naslovom svog problema uz obaveznu naznaku Linux distribucije koju koristi u formi:
[Linux distribucija, broj verzije, grafičko okruženje]: Naslov problema
U prvom postu korisnik obavezno mora odgovoriti na ova pitanja:
- Da li ima instalirane Windowse?
- Što ga je motiviralo na instaliranje i korištenje Linux distribucije?
- Obavezno je potrebno navesti specifikacije hardvera (Ime Laptopa, tip procesora, grafičke i mrežne kartice, količina RAM-a i diska)

Bez učinjenih ovih prvih koraka, na teme se neće odgovarati i one će biti izbrisane s foruma!
Odgovori

Maya 2008 i Open SUSE 10.3

23 sij 2008, 12:33

Evo napokon sam instalirao SUSE na HDD i sve namjestio ,i mogu reci da sam zadovoljan sam sa SUSE ,ali nikako da mi proradi MAYA 2008.Naime kada maknem drivere nvidia 169.07 onda radi ,a kada su instalirani jednostavno Maya se podigne i u sekundi zgasi.Da li su se krivo instalirali driveri :( ,ja mislim da nisu iz razloga jer igram EVE ONLINE koji radi kad su driveri instalirani.Trazim vec dva dana po netu ali nisam našao ništa slično,a kako vidim da Maya radi bez problema na SUSE.

Re: Maya 2008 i Open SUSE 10.3

23 sij 2008, 12:37

Maya je, koliko znam AutoDeskova aplikacija. Oni ne rade pod Linuxom, nego za Windoze, koliko znam. Dižeš je pod wineom ili u čemu je štos...

Ili je autodesk počeo raditi linux aplikacije (što bi meni P A S A L O O O O... :D )

Re: Maya 2008 i Open SUSE 10.3

23 sij 2008, 12:49

Alias a danas Autodesk radi Mayu za Linux još od pocetka mislim da je Maya i nastala za UNIX. :D.To je jedan od razloga zasto sam instalirao SUSE,dosta ljudi koristi SUSE,FEDORU i Mayu.Sve verzije ti postoje i za LINUX. :mrgreen:

Re: Maya 2008 i Open SUSE 10.3

23 sij 2008, 13:04

Mogli bi oni meni konačno napraviti AutoCAD Civil 3D za Linux, pa bih ja mogao kompletno prebaciti svoj posao na Linux....

Re: Maya 2008 i Open SUSE 10.3

23 sij 2008, 16:29

Hm riješeno. Kako nisam :?: nakon instalacije drivera napravio post-install configuration a to znaci da je kod dizanja SAX2 terminala za podešavanja grafe i monitora dolazial ova poruka: 3D Accelleration Not Supported SaX2 Cannot offer activation of the 3Dsubsystem because your grahpics card/driverdoesn't support 3D ,što bi značilo da SAx2 ne zna koji driver koristimo.
Otvorimo Terminal i logiramo se kao root : znaci upisem: su , pa password : i nakon toga upišemo : sax2 -r i nakon što odradi svoje par minuta restartamo X server ctrl + alt + backspace i nakon toga imamo full 3d support. E da u SAxu spustite boje sa 24 mil na 16 mil (65536) inace Maya ne radi.(barem kod mene :( )
Odgovori