Sada je: 28 ožu 2024, 13:34.
Diskusije o hardveru i driverima pod Linuxom.

Moderator/ica: Moderatori/ce

Susreo sam se s prolaznim teškoćama pri pokretanju laptopa Lenovo G500. Pojavio bi se logo Lenovo i zatim se ništa dalje ne bi zbivalo. Problem sam riješio ušavši u Bios kroz One-key recovery, pa zatim normalno pokrenuvši instalirani operativni sustav (Linux Mint 20).

Međutim, javljam se zato što sam u kratkotrajnoj potrazi za rješenjem našao sljedeći savjet na ovoj stranici, koji me od srca nasmijao:

I found a weird solution for this. This has worked for me every time I tried on my G500, so I am suggesting it:

Turn off your laptop
Remove power cable
Hold it upside down and shake it vigorously in up/down motion.
Turn it on

I am a computer engineer and I tried various other things (as explained at the end of answer). I know this solution sounds very absurd, but it works for me every single time so suggesting you to try (at your own risk).

Adding failed experiments

What else I had tried but didn't work:

Re-installed OS - didn't work
Played with BIOS options but didn't work
Formatted hard disk, merged partitions, installed different versions of Windows and Linux - didn't work
Played with batteries by exchanging batteries - didn't work
Got it serviced by a qualified technician - didn't work. Person gave up after some trials and mentioned some problem with motherboard and suggested replacing motherboard or buying a new laptop!

Eto, sretno onome tko ovo proba, a možda ima i istine u tvrdnji da "energično drmanje gore-dolje" bolje rješava eletronski problem od svih sofisticiranih pokušaja... :hihi
Zadnja izmjena: rudar; 08 stu 2021, 12:02; ukupno mijenjano 1 put/a.
Avatar
Postovi: 1058
Postovi: 1058
Pridružen/a: 27 ruj 2012, 12:39
Podijelio/la zahvalu: 86 puta
Primio/la zahvalu: 149 puta
Spol: M
OS: Kubuntu 22.04, Debian 12
Imao sam taj laptop i sve je funkcioniralo bez problema.

Redovito sam ga nosio u ruksaku pa je moguće da se energično treskao cijelo vrijeme :hihi :lulz
Avatar
Postovi: 197
Postovi: 197
Pridružen/a: 26 srp 2015, 11:30
Podijelio/la zahvalu: 35 puta
Primio/la zahvalu: 72 puta
OS: Fedora WS

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 3 gostiju.