Switch to full style
Diskusije o hardveru i driverima pod Linuxom.
Odgovori

Re: HP Microtower 3400 MT, proširenje memorije

27 sij 2021, 15:03

A tko zna koliko je vodke potrošeno za vrijeme čišćenja :-D

EDIT:

Evo onda jednostavnije štivo od zbrčkanog videa.

Re: HP Microtower 3400 MT, proširenje memorije

27 sij 2021, 19:00

Bertone, hvala lijepo na trudu, ali definitivno odustajem od bilo kakve intervencije i nadogradnje. Neka ostane kako jest. Kad poželim jaču memoriju, kupit ću novo računalo.

Re: HP Microtower 3400 MT, proširenje memorije

30 sij 2021, 09:19

Pozdrav @rudar, ništa ne brini to je sve jednostavno za napraviti i definitivno bih osvježio tu mašinu da sam na tvom mjestu. Iako ćeš uskoro preći na novo, sve što uložiš u staro računalo dižeš mu cijenu, naravno ako ćeš ga prodati kasnije, a stare RAMe koje ćeš izvaditi ćeš također lako prodati. To je sve tražena roba.

Očistiti računalo, ubaciti SSD i RAMe.
Svakako skinuti ventilator s procesora i dobro ga očistiti i staviti novu pastu na procesor (stara pasta vjerojatno više nije pasta nego tvrda masa koja je izgubila potrebna svojstva). Tako će ti računalo prodisati, puno tiše će raditi i manje se grijati, manje struje trošiti. Skupi se dosta prašine unutar kućišta nakon nekoliko godina.

Također sam mašinu stariju više od 10 godina obnovio, čak sam i sam mijenjao MBO, (fotografirao gdje je što bilo spojeno i tako sastavio novije dijelove). kasnije sam pilu prodao, također i one stare dijelove prodao. Kako sam pokušavao pokloniti nisam uspio ali sam ih uspio prodati :D

Re: HP Microtower 3400 MT, proširenje memorije

30 sij 2021, 10:04

Tek sam sada vidio zadnji komentar da si odustao od nadogradnje.

Uostalom ako ti se nada zezati sa time na nekim mjestima ako kupiš hardver, recimo SSD oni ti ga i ugrade, također je mizerna cijena čišćenja računala na servisima.

Re: HP Microtower 3400 MT, proširenje memorije

30 sij 2021, 12:43

Jeremija je napisao/la:Tek sam sada vidio zadnji komentar da si odustao od nadogradnje.

Uostalom ako ti se nada zezati sa time na nekim mjestima ako kupiš hardver, recimo SSD oni ti ga i ugrade, također je mizerna cijena čišćenja računala na servisima.

Ovo prije je bio i moj savjet, meni je također ovo bio prvi takav zahvat, na mome stroju starome 10-ak godina...
HP Compaq 500B MT, sve je prošlo bez ikakvih problema...
To je bilo prije 2 godine kada sam se skidao sa Windowsa, tako da je razlika u brzini, uz ugrađeni SSD koji je postao osnovni disk, bila drastična...

Re: HP Microtower 3400 MT, proširenje memorije

30 sij 2021, 16:38

@Jeremija također hvala na savjetima, ali ostaje kako jest, neću ništa mijenjati. Rad je vrlo tih, nema ni visokih temperatura, a potrošnja električne energije gotovo je komičan argument.

Po svemu sudeći, dugo još neću kupovati novi desktop. Čini mi se da je Bertone dobro procijenio i ova konfiguracija može još dugo trajati. Hoće li baš novih deset godina, nisam siguran, ali još godinu-dvije, vjerojatno da.

Re: HP Microtower 3400 MT, proširenje memorije [RIJEŠENO]

23 vel 2022, 22:22

Na ovom videu https://www.youtube.com/watch?v=o_Dpp41CO-4 tumači se lijepo i polako kako se čisti i nadograđuje računalo iz naslova teme. I dalje se ne kanim prihvaćati tog posla, ali barem mi je jasnije kako se to radi.
Odgovori