Sada je: 29 ožu 2024, 13:35.
Diskusije o hardveru i driverima pod Linuxom.

Moderator/ica: Moderatori/ce

C-Fox je napisao/la:Hm, a to nije bio problem na Ubuntu 20.04 ako je stvarno instaliran kao snap? Kako mogu provjeriti je li snap, a ne deb i ako je snap, kako mogu instalirati deb?


Na 20.04 je bio deb, na 22.04 je snap,... otvori terminal i ukucaj

Kod: Označi sve
snap list


... pa ćeš dobiti popis svih aplikacija koje su instalirane kao snap.
[+ Prikaži] Klik
ThinkPad T14s Gen. 1
AMD Ryzen 7 PRO 4750U
16 GB DDR4-3200
Samsung SSD 970 EVO Plus 2TB
14" FHD IPS (Innolux N140HCG-GQ2)
WiFi Intel® Wi-Fi® 6 AX200
OS: Debian 6 Cinnamon
Slika: dio kolekcije

***

ZEN
"Charlie. What are you thinking?"
"I'm thinking about what I want and what I need."
"What do you want?"
"I want a peaceful soul."
"And what do you need?"
"I need a bigger gun."
Avatar
Site Admin
Postovi: 11318
Site Admin
Postovi: 11318
Pridružen/a: 01 kol 2012, 12:39
Podijelio/la zahvalu: 655 puta
Primio/la zahvalu: 1005 puta
Spol: M
OS: LinuxMint Cinnamon
bertone je napisao/la:
C-Fox je napisao/la:Hm, a to nije bio problem na Ubuntu 20.04 ako je stvarno instaliran kao snap? Kako mogu provjeriti je li snap, a ne deb i ako je snap, kako mogu instalirati deb?


Na 20.04 je bio deb, na 22.04 je snap,... otvori terminal i ukucaj

Kod: Označi sve
snap list


... pa ćeš dobiti popis svih aplikacija koje su instalirane kao snap.
E super, hvala puno, to je bio uzrok problema. Pratio sam ovo https://linuxiac.com/install-firefox-fr ... 22-04-lts/ kako instalirati Firefox kao deb i nakon toga sam odmah uspio uključiti modul u Firefox i onda mi je i https://mobile.eid.hr/ proradio tako da sam uspio osposobiti mobile ID i za e osobnu iskaznicu prve generacije :thmb-up
Postovi: 3
Postovi: 3
Pridružen/a: 29 ruj 2022, 08:26
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: Ubuntu 22.04
Nema na čemu,... dobrodošao u klub ljubitelja "snapa" :-D
[+ Prikaži] Klik
ThinkPad T14s Gen. 1
AMD Ryzen 7 PRO 4750U
16 GB DDR4-3200
Samsung SSD 970 EVO Plus 2TB
14" FHD IPS (Innolux N140HCG-GQ2)
WiFi Intel® Wi-Fi® 6 AX200
OS: Debian 6 Cinnamon
Slika: dio kolekcije

***

ZEN
"Charlie. What are you thinking?"
"I'm thinking about what I want and what I need."
"What do you want?"
"I want a peaceful soul."
"And what do you need?"
"I need a bigger gun."
Avatar
Site Admin
Postovi: 11318
Site Admin
Postovi: 11318
Pridružen/a: 01 kol 2012, 12:39
Podijelio/la zahvalu: 655 puta
Primio/la zahvalu: 1005 puta
Spol: M
OS: LinuxMint Cinnamon
Dobio sam Axagon CRE-SM3 koji bi trebao služiti kao čitač e-osobne iskaznice. Preuzeo sam i instalirao Linux eOI Middleware sa stranice https://eid.hr/hr/eosobna/clanci/aktiviraj-eoi

Uređaj je prepoznat, lampica svijetli crveno, ali nikako ne uspijevam pravilno umetnuti svoju novu e-osobnu. Stalno gledam poruku "Please insert the card into reader". Okrenuo sam je na svaki način. ali bez rezultata.

Je li uređaj premali za osobnu? Isprobao sam i bankovnu karticu, također uzalud. Molim pomoć...
Avatar
Postovi: 1058
Postovi: 1058
Pridružen/a: 27 ruj 2012, 12:39
Podijelio/la zahvalu: 86 puta
Primio/la zahvalu: 149 puta
Spol: M
OS: Kubuntu 22.04, Debian 12
ja sam isto imao sličan problem, kao da kartica ne sjedne točno na mjesto pa malo igranje sa pozicijom (par milimetara gore dolje) pomogne.
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
Avatar
Moderator
Postovi: 10321
Moderator
Postovi: 10321
Pridružen/a: 07 pro 2007, 18:07
Podijelio/la zahvalu: 181 puta
Primio/la zahvalu: 313 puta
Spol: Y
OS: utuntu 19.10
S tri točkice na kraju prethodne poruke skrio sam nakanu da tek kupljeni čitač razbijem, iz stida i bijesa. Ali, sad se pitam je li uopće predviđen za očitavanje elektronskih osobnih, jer imam dojam da cijeli zlatni čip uopće ne staje unutra, u prorez.

Okretao sam i gurao svakako i ne ide. Ne znam u čemu je problem.
Avatar
Postovi: 1058
Postovi: 1058
Pridružen/a: 27 ruj 2012, 12:39
Podijelio/la zahvalu: 86 puta
Primio/la zahvalu: 149 puta
Spol: M
OS: Kubuntu 22.04, Debian 12
rudar je napisao/la:S tri točkice na kraju prethodne poruke skrio sam nakanu da tek kupljeni čitač razbijem, iz stida i bijesa. Ali, sad se pitam je li uopće predviđen za očitavanje elektronskih osobnih, jer imam dojam da cijeli zlatni čip uopće ne staje unutra, u prorez.

Okretao sam i gurao svakako i ne ide. Ne znam u čemu je problem.


Moguće je da nije, koliko sam skužio u prodaji je i hrpa čitača koji ne mogu pročitati eoi.
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
Avatar
Moderator
Postovi: 10321
Moderator
Postovi: 10321
Pridružen/a: 07 pro 2007, 18:07
Podijelio/la zahvalu: 181 puta
Primio/la zahvalu: 313 puta
Spol: Y
OS: utuntu 19.10
Po ovom linku https://www.axagon.eu/en/produkty/cre-sm3 trebalo bi sve biti u redu. Mislim da će završiti ispod čekića.
Avatar
Postovi: 1058
Postovi: 1058
Pridružen/a: 27 ruj 2012, 12:39
Podijelio/la zahvalu: 86 puta
Primio/la zahvalu: 149 puta
Spol: M
OS: Kubuntu 22.04, Debian 12
rudar je napisao/la:Po ovom linku https://www.axagon.eu/en/produkty/cre-sm3 trebalo bi sve biti u redu. Mislim da će završiti ispod čekića.


Najbolje ti je u dućanu pitati jel podržava eoi i onda kupiti to. Ovak po netu, tko zna.
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
Avatar
Moderator
Postovi: 10321
Moderator
Postovi: 10321
Pridružen/a: 07 pro 2007, 18:07
Podijelio/la zahvalu: 181 puta
Primio/la zahvalu: 313 puta
Spol: Y
OS: utuntu 19.10
Pitao sam i kupio baš u dućanu. Izričito sam rekao da mi treba za e-osobnu. Trgovac je preda mnom otključao ormarić, izvadio uređaj i naplatio. Sve u redu. I onda ovakav problem.

Sad bi bilo rješenje da se vratim, s računom i izvornim pakiranjem, i reklamiram, ali bacio sam smjesta i račun i pakiranje jer nisam ni mislio da se ovakva glupost može dogoditi. Ispao sam, eto, sam glup, a cijena je nepunih 80 kn.
Avatar
Postovi: 1058
Postovi: 1058
Pridružen/a: 27 ruj 2012, 12:39
Podijelio/la zahvalu: 86 puta
Primio/la zahvalu: 149 puta
Spol: M
OS: Kubuntu 22.04, Debian 12

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 4 gostiju.