Sada je: 13 svi 2024, 02:39.
Diskusije usko vezane uz Arch Linux i srodne distribucije.

Moderator/ica: Moderatori/ce

Netko je napisao/la:ajd daj molimte i to isto na huge.s kernelu... Hvala.

evo i huge.s: http://pastebin.com/2g3TzLyC
P.S. Javi mi se jedan na ircu #archlinux kanal kaže da ima Pentium 4 M i da svaki kernel sam sebi kompajlira. Izgleda da ću morati to uraditi ako hoću preći na Arch/vratiti se (valja čekati sate i sate da ga napravi...)
Slamd64
Slamd64
Nisam nis nasao sto mi je ubadalo u oci sto se tice kernel configa.
Par stvari sto jos mozemo provjerit ovako. Molimte bootaj sistem(dodaj "init 1") nakraj kernel boot parametra....
Kad ti pocne stekat sistem daj output od:
vmstat 1 10
strace -c dd if=/dev/zero of=tfajl.txt bs=1M count=10 (morat ces instalirat strace)

Te ako nam to nista neda, jedino da probas buildat generic kernel sa ovakvim opcijama(medu onim standardnim)
Kod: Označi sve
CONFIG_X86_HT=y
CONFIG_X86_32_SMP=y
CONFIG_LOCALVERSION="-smp"
CONFIG_USE_GENERIC_SMP_HELPERS=y
CONFIG_SMP=y
CONFIG_X86_BIGSMP=y
CONFIG_PM_SLEEP_SMP=y
CONFIG_HAVE_TEXT_POKE_SMP=y
CONFIG_SCSI_SAS_HOST_SMP=y

P.S. Nisam ti odgovorio na ovo promtno jer si rekao da ti se neda buildat kernel a to je lako moguce neizbjezno.
P.S.S. Ja imam p4 isto i netrebam buildat kernel, to sve ovisi od vrste P4-a(ima ih vise) a i maticne vjerojatno.
Postovi: 290
Postovi: 290
Pridružen/a: 13 ožu 2012, 20:14
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Ne da, jer sporo builda, ali ako je to jedino rješenje da sve radi kako spada onda bih to uradio, pošaljem output.

Gesendet von meinem Sony Xperia Neo V mit Tapatalk
Slamd64
Slamd64
Ma stavis buildat i odes popit kavu :). Mada opet, bez HT-a je vjerojatno malo sporije... Al da se :)... Ili zamoli nekog ko ima jaci stroj da ti builda to i posalje ti paket ;).
Postovi: 290
Postovi: 290
Pridružen/a: 13 ožu 2012, 20:14
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Zanimljivo. Dam Archu još jednu šansu, kad sad radi brže od Slackware. Vjerujem da je neki bug pravio probleme, jer znam da je na 2.6 kernelu letio doslovno. Sve poštimao i radi super.

Gesendet von meinem MT11i mit Tapatalk 2
Slamd64
Slamd64

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 6 gostiju.