Switch to full style
Diskusije usko vezane uz Arch Linux i srodne distribucije.
Odgovori

Re: TOP TEMA: Arch fan club

11 vel 2022, 08:44

Što se tiče Bluetootha, koristim samo slušalice koje rade savršeno, pa sad.. :hmm

Re: TOP TEMA: Arch fan club

11 vel 2022, 20:57

Nevezano za Arch, ali meni BT na MX Masteru uspori WiFi na bilo kojoj distribuciji tako da ni ne pokušavam više spajati periferiju prek BT-a, spojiš lijepo Unifying USB Receiver i na njega spojiš miša i tipkovnicu i nema problema.

Re: TOP TEMA: Arch fan club

11 vel 2022, 21:25

bertone je napisao/la:Nevezano za Arch, ali meni BT na MX Masteru uspori WiFi na bilo kojoj distribuciji tako da ni ne pokušavam više spajati periferiju prek BT-a, spojiš lijepo Unifying USB Receiver i na njega spojiš miša i tipkovnicu i nema problema.


Ja još nisam našao BT periferiju koja radi dobro kao RF. RPi sa Ubuntuom kontroliram preko neke kineske BT tipkovnice s touchpadom i također imam ispade pa treba off/on. Prije toga par Logitech setova, cirkus sa svima. WiFi treba prebaciti na 5 GHz da se što manje kolje s BT-om, ali opet to nije to.

Re: TOP TEMA: Arch fan club

11 vel 2022, 22:25

Ja sam si za RPi4 ubo Logitech MK240 Nano na nekoj akciji (mislim da je bilo 140 ili 160 kn) i neusporedivo je sa BT periferijom.

Re: TOP TEMA: Arch fan club

12 vel 2022, 09:33

Što se tiče miševa kod mene samo logitech. I oduševljen sam novim dual povezivanjem gdje se može povezati "klasično" bežično na USB stick i bluetoothom. Tako da mi miš pokriva više uređaja i prebacuje se jednim klikom.

Re: TOP TEMA: Arch fan club

12 vel 2022, 09:48

Nisam znao za te poznate BT probleme, uspio sam djelomično riješiti svoj problem instaliranjem LTS kernela..
Sad kad se logiram odmah prepozna i mis i tipkovnicu, ali na login screenu ne radi, moram na laptopu se logirati, iako ako idem na login screenu u TTY tamo uredno pise da bluetooth radi i cak proradi tipkovnica i mis i kad izadjem van s njima se mogu logirati bez problema...
Smiješno malo, al mogao bih se prebacit na usb reciving

Re: TOP TEMA: Arch fan club

12 ruj 2022, 11:07

Nakon posljednje nadogradnje, Arch se ne spaja na wifi, a uredno kaže da se spojio?
Nemojte da dugo gledam kroz prozore. :lulz

Re: TOP TEMA: Arch fan club

12 ruj 2022, 16:45

Vjerojatno novi kernel ti radi probleme. Napravi downgrade pa javi kako je prošlo. ;)

Re: TOP TEMA: Arch fan club

12 ruj 2022, 17:10

Moram li bootati iso? Ne znam gdje mi je USB.
Može malo detaljnije? Please!

Re: TOP TEMA: Arch fan club

12 ruj 2022, 19:26

Vl@do je napisao/la:Moram li bootati iso? Ne znam gdje mi je USB.
Može malo detaljnije? Please!

Ne treba ti iso.

Za početak, otvori terminal i ukucaj:

Kod:
uname -r

..da vidiš koji ti je kernel trenutno u uporabi.

Zatim:

Kod:
ls /var/cache/pacman/pkg/linux-5*

To će ti izlistati sve kernele verzije 5 koje imaš u cache mapi.
Kad dobiješ listu, vidiš koji ti je predzadnji kernel (vjerojatno onaj koji je radio dobro) i ukucaš:

Kod:
sudo pacman -U /var/cache/pacman/pkg/linux-5.blabla.archbla.blabla..zst

Blabla zamijeni s brojevima koji su u nazivu linux paketa, naravno :-D

Ako ti to ne upali, instaliraj linux-lts kernel i bootaj njega iz GRUB-a. ;)
Odgovori