Diskusije usko vezane uz Arch Linux i srodne distribucije.
Odgovori

[arch]Boot device didn't show up after 30 seconds...

13 vel 2010, 11:57

Nakon što sam uspješno instalirao srcha na vitualBoxu odlučio sam ga instalirat i na hard disk.

no, uobičajeno kod mene, uvijek se nešt zahebe :D

znači:

arch se počne učitavat (ne dođe do GRUBa), izbaci mi error iz naslova i baci me na ramfs$.
tražio sam po netu al sve naredbe koje sam uneso nisu funkcionirale..
znam samo da mi ispise da /boot/archiso nije pronaden !

PS.: instaliram s usba jer su mi crkla oba DVDroma. :mrgreen:

Re: [arch]Boot device didn't show up after 30 seconds...

13 vel 2010, 13:48

jesi skinija arch .iso ili .img?

Re: [arch]Boot device didn't show up after 30 seconds...

13 vel 2010, 14:59

Jesi li ga instalirao? Da? Onda si zeznuo instalaciju GRUB-a (usput, ne može se Arch (bilo koji OS) početi učitavati prije bootloadera) - ili barem path do kernela tj. boot particije. Ubaci neki live CD i reinstaliraj ga ili pokušaj ručno editirati GRUB. Naravno, bilo bi bolje da si dao malo više informacija, npr. je li to jedina distra, što si već pokušao, etc.

Re: [arch]Boot device didn't show up after 30 seconds...

13 vel 2010, 16:41

skinuo sam iso i pomocu unetbootina ga prebacio na usb. a neznam sta trebam s img fajlom (napravio sam u cmdu sa dd al kad se pali ne pronalazi nista vec ucitava win7)

ma instalirao sam ga samo na virtual box, znaci ja bih trebao samo zapocet instalaciju! trenutno mi je na kompu samo win 7. htio sam redci kad obicno krene instalacija on ponudi par nacina, meni se ni to nije pojavilo neg je odmah onaj error.

btw. namjestio sam u biosu da prvo vidi jel moze dic s usba onda s harda pa cda.

Re: [arch]Boot device didn't show up after 30 seconds...

14 vel 2010, 19:23

Neće ti raditi s unetbootin-om i morati će ti koristiti *.img.

Ako ti je problem napraviti live usb s
Kod:
dd if=archlinux-2009.08-blabla.img of=/dev/sdx
možeš iz to isto napraviti iz windowsa koristeći win32diskimager.

https://launchpad.net/win32-image-writer/+download

Re: [arch]Boot device didn't show up after 30 seconds...

15 vel 2010, 14:24

ma nema veze, osposobio sam DVD-rom i radi, sad sam malo na fedori da se "ufuram", a onda ide arch :)
Odgovori