Diskusije usko vezane uz Arch Linux i srodne distribucije.
Odgovori

Re: Arch + Cinnamon 2.0.14 = radi samo u fallback modu

23 sij 2014, 18:20

codegun je napisao/la:nisam, probao sam gnome osim cinnamon-a i taj isto nije radio osim u fallback modu. Xfce sam odbacio baš zato što je premalo zahtjevan za grafičku pa da mi je to i radilo, opet ne bih znao zašto ne radi cinnamon.


Ali bi ti poslužio kao poligon za testiranje drajvera sa nečim zahtevnim. A tu ti je i KDE kojem možeš uključiti sve efekte pa videti kako se ponaša.

dupin je napisao/la:Kad su svi navalili na drivre,onda ću im se i ja pridružiti. ;) Kakav je output naredbe

Kod:
lspci -k | grep -i vga -A3


Rekao je par postova iznad da je vratio Mint ponovo.

Re: Arch + Cinnamon 2.0.14 = radi samo u fallback modu

24 sij 2014, 08:48

da, nažalost više ne mogu odgovoriti na pitanje jer je sad gore mint, ali možda uskoro uzmem neki usb disk pa na njega probam opet. VBox mi nije riješenje jer je tamo "drugi hardware" i "druga grafička".
U svakom slučaju hvala.

Re: Arch + Cinnamon 2.0.14 = radi samo u fallback modu

24 sij 2014, 09:02

gorenavedena naredba je neovisna o distribuciji :zvizdi

Re: Arch + Cinnamon 2.0.14 = radi samo u fallback modu

24 sij 2014, 09:25

znam, ali ne vidim smisao kad to neće pomoći zašto arch i cinn ne rade. Ali budem danas kasnije probao sad nisam na tom pc-u.

Re: Arch + Cinnamon 2.0.14 = radi samo u fallback modu

24 sij 2014, 11:10

možda je taj pc alergičan na cimet u kombinaciji sa arch-om :lulz

ako ti Mint odlično radi, koristi njega - arch provaj kasnije u vitrual box ako te volja

Re: Arch + Cinnamon 2.0.14 = radi samo u fallback modu

24 sij 2014, 19:09

dupin je napisao/la:Kad su svi navalili na drivre,onda ću im se i ja pridružiti. ;) Kakav je output naredbe

Kod:
lspci -k | grep -i vga -A3


Rekao je par postova iznad da je vratio Mint ponovo.

ovo kaže Mint 16:

00:02.0 VGA compatible controller: Intel Corporation 4 Series Chipset Integrated Graphics Controller (rev 03)
Subsystem: ASUSTeK Computer Inc. Device 836d
Kernel driver in use: i915

Re: Arch + Cinnamon 2.0.14 = radi samo u fallback modu

24 sij 2014, 19:40

usporedi verzije drivera iz Minta s onim iz Archa ;)
Odgovori