Diskusije usko vezane uz Arch Linux i srodne distribucije.
Odgovori

Re: Arch napušta Cinnamon

18 tra 2013, 12:00

dinosb je napisao/la:Po meni, ovo je veći udarac za arčere, čakraše i ine koji vole koristiti cimet. Pitanje je što će oni odabrati; promjenu DE-a ili promjenu distre.. :kava

Hm, ne ploviš baš u ovim Arch vodama, čini mi se. Čakraši sigurno neće koristiti Cinnamon :zvizdi

Ma ok, ne čakraši, ali sam mislio opčenito na districe koje su vezane uz arch, a koriste cimet. Možda čak ima i neki čakraš koji voli eksperimentiranje xD

Chakra je jako čudna distra, KDE je toliko forsiran da tu ništa drugo ne raste, a oni bundleovi su ko prst u oko. Ma baš ću ju instalirati i pokušati koristiti jedno vrijeme.

Istina je da mintovcima fali mapower za projekt, međutim, poanta je da je cimet razvijan prvenstveno da zadovolji potrebe minta i da na njemu radi ok.

Da, ali u tome i jest problem za Mint. Oslanjaju se na Gnome, a opet ne prate njegov razvoj. Nadam se da će nešto riješiti s tim kaskanjem jer ovako neće daleko osim ako Cinnamon ne postane potpuni fork, nešto kao MATE. Pitanje je imaju li resursa za to. Mnogima se čini da nemaju, a sad... vidjet ćemo.

Mint mi je uvijek prvi izbor kad trebam drugima instalirati Linux jer cilj mi je to napraviti što prije i sa što manje naknadnih intervencija. U zadnje vrijeme instaliram isključivo Mint KDE, ne zato što inače za svoje potrebe preferiram KDE nego zbog razloga iz prethodne rečenice.

Re: Arch napušta Cinnamon

20 tra 2013, 19:51

drone je napisao/la:Da, ali u tome i jest problem za Mint. Oslanjaju se na Gnome, a opet ne prate njegov razvoj. Nadam se da će nešto riješiti s tim kaskanjem jer ovako neće daleko osim ako Cinnamon ne postane potpuni fork, nešto kao MATE. Pitanje je imaju li resursa za to. Mnogima se čini da nemaju, a sad... vidjet ćemo.


da se mene pita, a ne pita me se, prijel bi se razvoja minta na debianovoj bazi , znaći isforsiral lmde a desktop okruženje koje bi razvijal je mate, samim time bi se fokusirali manje stvari i napravili bi ih puno bolje. Mislim i sad rade super, ali previše su "rašireni" .

Re: Arch napušta Cinnamon

20 tra 2013, 20:10

masteroman je napisao/la:da se mene pita, a ne pita me se, prijel bi se razvoja minta na debianovoj bazi , znaći isforsiral lmde a desktop okruženje koje bi razvijal je mate, samim time bi se fokusirali manje stvari i napravili bi ih puno bolje. Mislim i sad rade super, ali previše su "rašireni" .

Potpis s tim da bi dodao i KDE kao opciju.

Arch Linux 2014/02/01 je sada dostupna za preuzimanje

02 vel 2014, 14:53

Kako je i najavljeno ranije, drugi ISO Arch Linux distribucije je dostupan za preuzimanje, kako se i očekivalo, sa svoje službene internet stranicie.

Nažalost, za neke od vas, Arch Linux još uvijek ne koristi nedavno izdat Linux kernel 3.13 . Arch Linux 2014/02/01 pokreće Linux kernel 3.12.9, što je također najnovije stabilno izdanje upstream Linux kernel 3.12 serije.

Osim toga, Arch Linux 2014/02/01 uključuje sve novije pakete koji su pušteni u posljednjih mjesec dana, sijecnja 2014. Kao i obično, postojeći Arch Linux korisnici ne trebaju ovu novu ISO sliku, ona je namijenjena samo onima koji žele instalirati Arch Linux na novim racunalima.

Arch Linux je rolling-release Linux operativni sistem, tako da bi sačuvali svoj Arch sistem treba da izvrsite update, koristite sudo Pacman Syu ili yaourt-Syua naredbe.

http://news.softpedia.com/news/Arch-Lin ... 3024.shtml

Re: Arch Linux 2014/02/01 je sada dostupna za preuzimanje

02 vel 2014, 15:17

Welp. Ovakve stvari me sjete da bi mogel napravit pacman -Syu.

Re: TOP TEMA: Arch Linux vijesti

13 lis 2014, 00:03

Nadam se da nije na krivom mjestu. Dostupan je live CD pomću kojega je moguće instalirati Arch. Više pročitajte ovdje. :kava
Zadnja izmjena: dupin; 30 lis 2015, 21:47; ukupno mijenjano 1 put/a.

Re: TOP TEMA: Arch Linux vijesti

30 lis 2015, 21:36

https://www.twitchinstalls.com/

znaci ovo je nesto na sto moramo svi prisustvovati :D
Ajmo obavijest na naslovnicu :D
Ovo ce biti pakao i smijeh :D

Re: TOP TEMA: Arch Linux vijesti

26 sij 2017, 19:39

U veljači izlazi zadnji iso za 32-bitnu arhitekturu. Do studenog ove godine uredno će se moći nadograđivati. Nakon toga 32-bitna arhitektura više neće biti podržana u Arch linuxu.

Re: TOP TEMA: Arch Linux vijesti

26 sij 2017, 20:53

Tužna vijest.. pročitao to jutros al' od tuge nisam širio dalje.. :place

Re: TOP TEMA: Arch Linux vijesti

27 sij 2017, 13:54

Eh da, tako to ide... :kava
Za ovo nemamo para, za ono nemamo ljudi, izbacimo ovo, napustimo ono, pucamo si u nogu... Bez brige, čekam vas na Mintu :-D
Odgovori