Diskusije usko vezane uz Arch Linux i srodne distribucije.
Odgovori

Re: TOP TEMA: Arch fan club

08 stu 2023, 23:31

Vl@do je napisao/la:
Cooleech je napisao/la:Za što koristiš javu?

Nemam poima, ali ovo je prošlo i sad se uredno nadogradio.

Provaj uklonit i jre-openjdk pa vidi oće li nešto cmizdrit da mu taj paket triba:
Kod:
pacman -Rs jre-openjdk

:hmm

Re: TOP TEMA: Arch fan club

09 stu 2023, 07:26

Cooleech je napisao/la:Provaj uklonit i jre-openjdk...

Riješeno :thmbs-up

Re: TOP TEMA: Arch fan club

05 tra 2024, 15:45

U terminalu napravim ovo:
Kod:
[/home/vlado]$ synclient TouchpadOff=1

Ali kod svakog novog podizanja mi Touchpad bude aktivan. Kako da sejvam tu postavku? Na tipkovnici ThinkPada nemam tipku "enable/disable touchpad", a u postavkama sustava ga uopće ne prepoznaje.
slika

Re: TOP TEMA: Arch fan club

05 tra 2024, 15:57

Stavi to u startup, zaboravio sam gdje točno, dugo nisam na Linuxu, ili konfiguriraj onu favorites funkcijsku tipku sa zvjezdicom da ti to pokrene pa samo nju stisneš nakon logina.

Jesi li probao preko xinputa isključiti touchpad?

Kod:
xinput list
xinput set-prop xx "Device Enabled" 0
# ili druga
xinput --disable 12   # gdje je xx tvoj touchpad id

Re: TOP TEMA: Arch fan club

05 tra 2024, 18:31

Da, to je Lenovo shebo nakon prelaska na kliket tipkovnicu, na starim seven rows tipkovnicama si imao tipku za gašenje Touch Pada :(

... nego ako ne želiš koristiti Touch Pad zašto si kompliciraš život, odi u UEFI i isključi ga.

Ako me pamćenje dobro služi ideš na:

"Cofig" (drugi tab) > Keyboard/Mouse (mislim da je treća stavka od vrha) > kad se otvori, ideš na "Touch Pad" (druga stavka od vrha) i onda u njoj imaš "Enabled" ili "Disabled" opciju, ugasiš tj. staviš na "Disabled", lupiš F10 da spremiš postavke i bok, nema više Touch Pada,... Track Point će ti ostati uključen, on je prva stavka i njega gasiš/pališ zasebno.

Re: TOP TEMA: Arch fan club

05 tra 2024, 20:33

bertone je napisao/la:...

Ako me pamćenje dobro služi ideš na:

....

Dobro te pamćenje služi, za razliku od mene. Tnx [RIJEŠENO]

Re: TOP TEMA: Arch fan club

05 tra 2024, 23:23

A što da ti kažem, dok su drugi išli po birtijama ja sam učio UEFI napamet pface

Šalim se naravno,... imao sam jednog X230, tri T430, jednog T530 i jednog W530, a kako im je UEFI isti/sličan, ostalo je u glavi gdje je što :-D
Odgovori