Sada je: 18 tra 2024, 18:15.
C, C++, Java, PHP, Ruby...

Moderator/ica: Moderatori/ce

Pravila foruma
U naslovu teme unutar uglatih zagrada navesti o kojem jeziku je riječ. Primjer: [Java]
Pozdrav, treba mi pomoc, pokusavam napraviti "generator passworda" i spremiti to u sql bazu...
Zamisao je da ja odredim tipa 50,100,10000 i toliko sifri program izgenerira i spremi u bazu...

E sad, da ne bi upisivao jednu po jednu, zamisao je da izgenerirane sifre spremim u niz i onda posaljem u bazu, problem je... Kako?

Dosad sam radioMongoDB i tamo ima insertMany, ovamo sam naletio kao na bulk insert ali nisam ga uspio rijesit...

na stackoverflowu sam naletio na neka stara rjesenja i sad ne rade, tj kad odradim tako, meni radi upis, ali problem je sto mi ne upise elemente iz niza, nego ih zamijeni sa NULL vrijednosti...

Ovo je taj dio koda, sve ostalo radi uredno, generatedCodes je vec array kad ga ovdje proslijedim u values, ali sam citao kao da bi ovo izveo treba mi nested arrays, pa sam ovako probao, ali ne radi...
Ima li netko samo ideju gdje da se usmjerim, kako to uopce odraditi... I da, po mogucnosti da mogu upisat i preko 1000 odjednom u bazu, dakle kad generiram 10000 i spremim u niz da i njih mogu tako slati u bazu
Privitak/ci
Screenshot_20220201_100642.png
Screenshot_20220201_100642.png (33.71 KiB) Pogledano 4939 put/a.
Avatar
Postovi: 42
Postovi: 42
Pridružen/a: 12 sij 2022, 12:19
Lokacija: Split
Podijelio/la zahvalu: 2 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: EndeavourOS, PopOS
a kako ti izgleda show create table codes2?
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
Avatar
Moderator
Postovi: 10322
Moderator
Postovi: 10322
Pridružen/a: 07 pro 2007, 18:07
Podijelio/la zahvalu: 181 puta
Primio/la zahvalu: 313 puta
Spol: Y
OS: utuntu 19.10
'CREATE TABLE `codes2` (
`id` int(11) NOT NULL AUTO_INCREMENT,
`code` varchar(255) COLLATE utf8mb4_unicode_ci DEFAULT NULL,
PRIMARY KEY (`id`)
) ENGINE=InnoDB AUTO_INCREMENT=3 DEFAULT CHARSET=utf8mb4 COLLATE=utf8mb4_unicode_ci'

Ovako sam uspio kopirati iz mysql workbencha, nadam se da je to to?


EDIT: Mislim da znam gdje je "problem" ja dobijem niz "obicnih" elemenata, a trebao bih niz objekata i onda njih spremati u bazu...
Avatar
Postovi: 42
Postovi: 42
Pridružen/a: 12 sij 2022, 12:19
Lokacija: Split
Podijelio/la zahvalu: 2 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: EndeavourOS, PopOS
Uspio sam ovo rijesiti, dakle napravio sam da dobijem niz objekata koji sadrze to, fino mi popuni SQL, ali problem je sto nisam prevazisao kako da importam preko 1000 u bazu...

Moze li me netko uputiti barem sto tocno da trazim, dakle cilj je da ako unesem npr broj 10000 izgenerira se toliko kodova i upise ih u bazu... Ja izgeneriram toliko, ali u bazu se upise samo 1000

EDIT: Isprike, radi, novi sam sa sqlom, nisam u workbenchu namjestio limit preko 1000, promijenio sam limit i onda vidim sve upisane..
Avatar
Postovi: 42
Postovi: 42
Pridružen/a: 12 sij 2022, 12:19
Lokacija: Split
Podijelio/la zahvalu: 2 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: EndeavourOS, PopOS

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 3 gostiju.