Sada je: 18 tra 2024, 16:56.
C, C++, Java, PHP, Ruby...

Moderator/ica: Moderatori/ce

Pravila foruma
U naslovu teme unutar uglatih zagrada navesti o kojem jeziku je riječ. Primjer: [Java]
programerske anegdote
20 ožu 2018, 10:27
programeri se ne muče samo s teškim algoritmima
ponekad su problemi baš egzotični ... interesantni za podijeliti s drugima
možda sam trebao staviti pod RAZNO, ali još uvijek mislim da je ovo pravi forum

evo moje anegdote:
dobio sam projektni zadatak da napravim aplikaciju za praćenje troškova po radnim nalozima u jednoj firmi. ta firma ima informatički sustav od ugledne informatičke kuće, modul praćenja radnih naloga je instaliran, svejedno ima nešto analitike koju ne prate kako bi oni htjeli.

ok, ajmo obaviti razgovor s djelatnicom koja to radi, teta violeta ( ime sam izmislio ). objasnim da ne znam njen posao i da mi mora objasniti koje dokumente unosi u aplikaciju i koja izvješća mora napraviti na osnovu tih podataka. nema problema , vrlo ljubazna teta violeta, kavica , šta god treba.

eto mene nakon par tjedana s prvom beta verzijom da testiramo aplikaciju. napravimo unos probnih podataka. pitam šefove kako im se to čini ? oni kažu - neka teta violeta kaže svoje.

to ništa ne valja !
- a gdje je ovaj dokument ? ( vadi papir koji meni nikad nije pokazala he he )
- pa uopće nema ovoga ( opet novi dokument ... )
- pa ovo se ne spominje ( opet as iz rukava ... )

i tako dalje, opali teta violeta paljbu na aplikaciju - ništa to ne valja !

jasno je o čemu se radi , teta violeta želi biti nezamjenjiva i čuva posao, razumijem ja nju potpuno, nimalo je ne osuđujem. ali je smiješno iz moje perspektive ...
'81: ZX81 '83:ZX spectrum '85: Apple IIe '86:C-64 *** '87:PC-XT *** '88:PC-AT *** '90:386 *** 'itd.
Avatar
Postovi: 492
Postovi: 492
Pridružen/a: 26 svi 2012, 13:47
Lokacija: orahovica
Podijelio/la zahvalu: 59 puta
Primio/la zahvalu: 27 puta
Spol: M
OS: openSUSE-kde
Re: programerske anegdote
21 ožu 2018, 14:15
Trebao si joj samo gurnuti pod nos zabilješke s te sesije gdje je sve lijepo upisano koje dokumente treba, zahtjeve i postupak rada.
Ili možda nije ni bilo zabilješki? U tom slučaju pogreška je tvoja. Drži stvari crno na bijelom kad god možeš, dešavalo mi se da mi šefovi naknadno lažu direktno u oči o prošlim događajima/nalozima/zahtjevima samo da se izvuku čisti iz dreka.

edit: Evo i jedna moja pričica usput; Već par desetljeća(!) slažem ljudima računala da nisam nikad uzeo prebijene pare. I tako slažem nekom slučajnom tipu hard disk (ostao kod mene par dana - morao sam ga rastaviti) i u međuvremenu doznam da je tip pedofil. Popravio sam disk, vratio ga u računalo i naplatio mu 50kn bez grižnje savjesti. :thmb-up
Avatar
Postovi: 1907
Postovi: 1907
Pridružen/a: 16 tra 2011, 08:34
Lokacija: i grupa Film
Podijelio/la zahvalu: 45 puta
Primio/la zahvalu: 342 puta
Spol: M
OS: Mint 10 LXDE itd...
Re: programerske anegdote
21 ožu 2018, 14:31
jurastublic je napisao/la:Trebao si joj samo gurnuti pod nos zabilješke s te sesije gdje je sve lijepo upisano koje dokumente treba, zahtjeve i postupak rada.
Ili možda nije ni bilo zabilješki? U tom slučaju pogreška je tvoja. Drži stvari crno na bijelom kad god možeš, dešavalo mi se da mi šefovi naknadno lažu direktno u oči o prošlim događajima/nalozima/zahtjevima samo da se izvuku čisti iz dreka.


nije bilo sukoba s klijentom, nije bilo drame. posao je završen uspješno na obrostrano zadovoljstvo.

anegdotski je kako se odnose prema 'majstoru'. taj detalj sam želio podijeliti.

zašto je ovo - 'majstoru' u navodnicima, nek svako tumači kako želi
'81: ZX81 '83:ZX spectrum '85: Apple IIe '86:C-64 *** '87:PC-XT *** '88:PC-AT *** '90:386 *** 'itd.
Avatar
Postovi: 492
Postovi: 492
Pridružen/a: 26 svi 2012, 13:47
Lokacija: orahovica
Podijelio/la zahvalu: 59 puta
Primio/la zahvalu: 27 puta
Spol: M
OS: openSUSE-kde
Re: programerske anegdote
21 ožu 2018, 14:48
jurastublic je napisao/la:Trebao si joj samo gurnuti pod nos zabilješke s te sesije gdje je sve lijepo upisano koje dokumente treba, zahtjeve i postupak rada.
Ili možda nije ni bilo zabilješki? U tom slučaju pogreška je tvoja. Drži stvari crno na bijelom kad god možeš, dešavalo mi se da mi šefovi naknadno lažu direktno u oči o prošlim događajima/nalozima/zahtjevima samo da se izvuku čisti iz dreka.

edit: Evo i jedna moja pričica usput; Već par desetljeća(!) slažem ljudima računala da nisam nikad uzeo prebijene pare. I tako slažem nekom slučajnom tipu hard disk (ostao kod mene par dana - morao sam ga rastaviti) i u međuvremenu doznam da je tip pedofil. Popravio sam disk, vratio ga u računalo i naplatio mu 50kn bez grižnje savjesti. :thmb-up


mislim da si ga bez grižnje savjesti trebao prijaviti i naplatiti puno više od 50 kuna.
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
Avatar
Moderator
Postovi: 10322
Moderator
Postovi: 10322
Pridružen/a: 07 pro 2007, 18:07
Podijelio/la zahvalu: 181 puta
Primio/la zahvalu: 313 puta
Spol: Y
OS: utuntu 19.10
Re: programerske anegdote
21 ožu 2018, 15:36
shrike je napisao/la:
jurastublic je napisao/la:... i u međuvremenu doznam da je tip pedofil. Popravio sam disk, vratio ga u računalo i naplatio mu 50kn bez grižnje savjesti. :thmb-up


mislim da si ga bez grižnje savjesti trebao prijaviti i naplatiti pun oviše od 50 kuna.

Već su otprije vlasti imali s njime posla, samo ja osobno nisam znao tu činjenicu.
Avatar
Postovi: 1907
Postovi: 1907
Pridružen/a: 16 tra 2011, 08:34
Lokacija: i grupa Film
Podijelio/la zahvalu: 45 puta
Primio/la zahvalu: 342 puta
Spol: M
OS: Mint 10 LXDE itd...
Re: programerske anegdote
27 sij 2019, 11:00
U programiranju možeš čuti i doživjeti milijun anegdota da bi na kraju shvatio da je to sve normalno. Žao mi je što nema neka realna TV-serija koja bi se bavila tipičnom korporativnim govnima. Silicon Valley je dosta realan, ali je prekičast. Nikome se ne događa 100 stvari odjednom i to na različitim poljima (financije, kadrovi, tehnika). Općenito, IT je poprilično dosadna branša. Ne znam što mladi traže u tome!? Čudim se kad u firmu dođu mladi programeri, i to takvi koji ne znaju pronaći vitičastu zagradu). Uvijek ih pitam zašto su došli. Podijelio bih ih na 3 grupe:
- Zabušanti & Manageri: Znaju da je u IT-ju dobra lova, ali nemaju ni malo entuzijazma. Njihov rad se baca i mora se ponovo napisati.
- Romantični kreativci: Vole programiranje, a onda skuže da se 80% posla odnosi na gutanje govana, što od šefova, što od stacka s kojim moraju raditi. Takvi zasnuju obitelj, kupe stan i moraju ostati na istoj poziciji do penzije.
- Talenti: Ti su u firmi maks 2 godine i onda idu dalje, van države i sl. Nakon 5-6 godina osnuju startup, zajebe ih partner, zasnuju obitelj i onda se vrate jesti govna u korporaciju.

Ozbiljno, mlada gospodo, koji vas vrag tjera na programiranje?
Postovi: 92
Postovi: 92
Pridružen/a: 17 lis 2015, 01:40
Podijelio/la zahvalu: 1 puta
Primio/la zahvalu: 3 puta
Spol: M
OS: Fedora Gnome
Re: programerske anegdote
27 sij 2019, 11:26
Jesi ti ozbiljan?
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
Avatar
Moderator
Postovi: 10322
Moderator
Postovi: 10322
Pridružen/a: 07 pro 2007, 18:07
Podijelio/la zahvalu: 181 puta
Primio/la zahvalu: 313 puta
Spol: Y
OS: utuntu 19.10
Re: programerske anegdote
27 sij 2019, 12:28
shrike je napisao/la:Jesi ti ozbiljan?


Zašto, šta ne valja?
Postovi: 92
Postovi: 92
Pridružen/a: 17 lis 2015, 01:40
Podijelio/la zahvalu: 1 puta
Primio/la zahvalu: 3 puta
Spol: M
OS: Fedora Gnome
Re: programerske anegdote
27 sij 2019, 13:04
Smola je napisao/la:
shrike je napisao/la:Jesi ti ozbiljan?


Zašto, šta ne valja?


Više-manje sve. Od toga što si rekao do stvari koje su implicirane kao i sam način razmišljanja koji mi je hiper bizaran. Ono, zasnuješ obitelj i sada moraš biti na istoj poziciji do penzije. Nešto gluplje dugo nisam čuo.

Još samo fali komentar da IT nije posao već igranje i da bi bilo bolje da se lati motike.
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
Avatar
Moderator
Postovi: 10322
Moderator
Postovi: 10322
Pridružen/a: 07 pro 2007, 18:07
Podijelio/la zahvalu: 181 puta
Primio/la zahvalu: 313 puta
Spol: Y
OS: utuntu 19.10
Re: programerske anegdote
28 sij 2019, 13:20
shrike je napisao/la:
Smola je napisao/la:
shrike je napisao/la:Jesi ti ozbiljan?


Zašto, šta ne valja?


Više-manje sve. Od toga što si rekao do stvari koje su implicirane kao i sam način razmišljanja koji mi je hiper bizaran. Ono, zasnuješ obitelj i sada moraš biti na istoj poziciji do penzije. Nešto gluplje dugo nisam čuo.

Još samo fali komentar da IT nije posao već igranje i da bi bilo bolje da se lati motike.


E da dobro si me sjetio. IT nije posao već igranje. Kad kažeš nekome "ja sam programer", nećeš dobiti istu reakciju kao kad kažeš "ja sam doktor medicine", ili "ja sam odvjetnik" ili "ja sam arhitekt". Programiranje je u rangu kopanja kanala, samo što ti više strada kičma. :)

Nego, pusti ti moje trolanje. Radije napiši zašto misliš da ljudi vole programiranje.
Postovi: 92
Postovi: 92
Pridružen/a: 17 lis 2015, 01:40
Podijelio/la zahvalu: 1 puta
Primio/la zahvalu: 3 puta
Spol: M
OS: Fedora Gnome

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 10 gostiju.