Sada je: 13 svi 2024, 11:23.
C, C++, Java, PHP, Ruby...

Moderator/ica: Moderatori/ce

Pravila foruma
U naslovu teme unutar uglatih zagrada navesti o kojem jeziku je riječ. Primjer: [Java]
filipvk1000 je napisao/la:
stefan je napisao/la:http://db.tt/SRKnuvjZ

Možda bude od koristi...
Napisano je još toga, sutra uploadam novu verziju.

Sent from my HTC Sensation using Tapatalk 2

Jel ima neka slična knjiga za Python 3.3? MOže bit i na engleskom i hrvatskom/bosanskom/srpskom,iako preferiram balkanski jezik jer nisam upućen u informatičke pojmove na engleskom jeziku,bar ne toliko..

imao sam ja knjigu, pdf jel, neznam sada naslov ali kada nađem, linkat ću ovdje download.
I don't want to be a human. I want to see gamma rays, I want to hear x-rays and I want to smell dark matter. I want to reach out with something other than this prehensile paws and feel the solar wind of a super nova flowing over me.
Avatar
Postovi: 1975
Postovi: 1975
Pridružen/a: 19 srp 2011, 22:39
Lokacija: wonderland
Podijelio/la zahvalu: 8 puta
Primio/la zahvalu: 38 puta
Spol: M
OS: Debian 7 Wheezy
filipvk1000 je napisao/la:nisam upućen u informatičke pojmove na engleskom jeziku,bar ne toliko..

Onda prije svega trebaš postati upućen. Dakle, prvi korak je učenje ili usavršavanje engleskog.
1986-1990: Commodore64 / 1990-1994: Amiga 500 / 1995-1996: Amiga 1200 / 1997-2001: N/A@home /
2002-2004: Windows98, XP /
2004-2005: Knoppix, Mandrake / 2005: Mandriva, Ubuntu / 2005-2009: LFS / 2009-2010: Mint /
2010-... Arch
Avatar
Moderator
Postovi: 3293
Moderator
Postovi: 3293
Pridružen/a: 01 pro 2010, 23:50
Lokacija: Nova Gradiška
Podijelio/la zahvalu: 122 puta
Primio/la zahvalu: 157 puta
OS: Arch/KDE, Debian/Armbian
Mislim da je problem to što si regularno napuštao jezike jer nisi znao KOJE bi programe pisao, već ti se samo sviđa ta ideja (pisanja programa).
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
Avatar
Moderator
Postovi: 10322
Moderator
Postovi: 10322
Pridružen/a: 07 pro 2007, 18:07
Podijelio/la zahvalu: 181 puta
Primio/la zahvalu: 313 puta
Spol: Y
OS: utuntu 19.10
stefan je napisao/la:
iweb je napisao/la:Prelistao sam malo, odlično je :thmb-up

Malo je orjentirano na "računarsko ineženjerstvo", ali prvi dio je čisti Python.
Skriptu pišemo svega 3 mjeseca, još nismo ni korekcije radili... Tako da kad je pročistimo će biti bolja.

Ako netko naiđe na greške, slobodno neka mi ih prijavi. Biti ću vrlo zahvalan.
Inače, skripta je open-source, ali još nismo službeno izašli u javnost.
Čekamo da je malo ispoliramo i da izađe iz ove alpha verzije.

Uglavnom, biti ćete obavješteni.


Preletio sam i ja, čini se jako korisniko. Kad bude za van javi, možemo objaviti na naslovnici, siguran sam da bi mnogima dobro došla! ;)
To avoid criticism ~ do nothing, say nothing, be nothing.
Avatar
Site Admin
Postovi: 7631
Site Admin
Postovi: 7631
Pridružen/a: 01 pro 2007, 18:12
Lokacija: Vinkovci, Hrvatska
Podijelio/la zahvalu: 273 puta
Primio/la zahvalu: 167 puta
Spol: M
OS: openSUSE TW
iv@n je napisao/la:Preletio sam i ja, čini se jako korisniko. Kad bude za van javi, možemo objaviti na naslovnici, siguran sam da bi mnogima dobro došla! ;)

Da, naravno.
Pošto je open-source čak mislim pozvati zajednicu da doprinosi razvitku skripte.
Ali prije moram popričati sa suautorima... i javno idemo kad malo popunimo poglavlja.
Like some other animals, the gecko can perform a neat trick when threatened by a predator: it can amputate its own tail. The dropped tail serves to distract the predator, and by losing it, the lizard can run faster.
Avatar
Moderator
Postovi: 4366
Moderator
Postovi: 4366
Pridružen/a: 28 sij 2009, 18:46
Podijelio/la zahvalu: 86 puta
Primio/la zahvalu: 148 puta
Spol: M
OS: openSUSE Leap KDE
drone je napisao/la:
filipvk1000 je napisao/la:nisam upućen u informatičke pojmove na engleskom jeziku,bar ne toliko..

Onda prije svega trebaš postati upućen. Dakle, prvi korak je učenje ili usavršavanje engleskog.

Gle znam ja engleski,i to savršeno za svoje godine,učim stariju sestru od 20 godina koja je učila njemački,nju učim engleski,sa profesorima pričam na engleskom (profama iz eng.),razumiješ,nikad ništa neradim pod satom,nijednom nisam pročitao ništa u knjizi a opet imam 5 - jer sva odgovaranja i ispiti su mi 5 :P nije engleski problem,nego informatički nazivi..
Postovi: 122
Postovi: 122
Pridružen/a: 07 vel 2012, 22:04
Podijelio/la zahvalu: 7 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: Manjaro Linux
Nisu informatički nazivi problem, nego ovo :D

filipvk1000 je napisao/la:nijednom nisam pročitao ništa u knjizi a opet imam 5


Moraš puno čitati na engleskom kad već ne živimo u engleskom govornom području. To je najbolji način (a nekima i jedini) za usvojiti vokabular; što svakodnevni, što terminologiju - u tvom slučaju informatičku. Ovo vrijedi za sve jezike, ne samo za engleski.

Najbolje ti je da počneš čitati za početak neke tech blogove, ako ti se već ne da prebirati po informatičkim rječnicima :D, iako ni to nije loša ideja - mogao bi imati jedan ili više njih pri ruci da možeš zaviriti u njih kad naiđeš na neki pojam koji ti nije jasan.

Imali smo na jednoj temi razmjenu preporuka Linux blogova i sajtova s vijestima - odaberi si par s tog popisa, ubaci u RSS i ako pročitaš svaki dan makar 5-6 vijesti, već za nekoliko tjedana bi se trebao "ufurati" u to.

EDIT: Evo našla sam temu :D
Avatar
Site Admin
Postovi: 6502
Site Admin
Postovi: 6502
Pridružen/a: 06 lip 2009, 23:16
Lokacija: Online
Podijelio/la zahvalu: 621 puta
Primio/la zahvalu: 631 puta
OS: Kubuntu & Fedora
Ja sam engleski naučio pomoću Star Treka :D
Lutherus je napisao/la:Ne postoje linuksi, postoji samo Linux i on je jedan i on je kernel.

Is Linux About Choice? || Pulsir - awesome blogging site :D
iv@n je napisao/la:Divide et impera i kako se kaže na latinskom da je ljudska glupost neuništiva.
Avatar
Postovi: 6781
Postovi: 6781
Pridružen/a: 06 lis 2011, 01:29
Lokacija: ~$
Podijelio/la zahvalu: 145 puta
Primio/la zahvalu: 58 puta
Spol: M
OS: Ovisi za sta
max360se je napisao/la:Ja sam engleski naučio pomoću Star Treka :D


Nije ni to loša ideja :D

Ali vidiš da on zna engleski, i to je sasvim moguće i vjerojatno, da solidno vlada jezikom na određenoj razini i može normalno sudjelovati u konverzacijama, pisati eseje itd., sve ono što se uči u školi. Terminologija se baš i ne uči, tho :D pa se to moramo sami naučiti doma, čitajući što više možemo o tome. Ni ja nisam znala sve te stvari kad sam tek počela koristiti Linux...malo tko jest. :pogled_dolje

Naš wiki ima solidan rječnik, za početak.
Avatar
Site Admin
Postovi: 6502
Site Admin
Postovi: 6502
Pridružen/a: 06 lip 2009, 23:16
Lokacija: Online
Podijelio/la zahvalu: 621 puta
Primio/la zahvalu: 631 puta
OS: Kubuntu & Fedora
Abzeenth je napisao/la:Nisu informatički nazivi problem, nego ovo :D

filipvk1000 je napisao/la:nijednom nisam pročitao ništa u knjizi a opet imam 5


Moraš puno čitati na engleskom kad već ne živimo u engleskom govornom području. To je najbolji način (a nekima i jedini) za usvojiti vokabular; što svakodnevni, što terminologiju - u tvom slučaju informatičku. Ovo vrijedi za sve jezike, ne samo za engleski.

Najbolje ti je da počneš čitati za početak neke tech blogove, ako ti se već ne da prebirati po informatičkim rječnicima :D, iako ni to nije loša ideja - mogao bi imati jedan ili više njih pri ruci da možeš zaviriti u njih kad naiđeš na neki pojam koji ti nije jasan.

Imali smo na jednoj temi razmjenu preporuka Linux blogova i sajtova s vijestima - odaberi si par s tog popisa, ubaci u RSS i ako pročitaš svaki dan makar 5-6 vijesti, već za nekoliko tjedana bi se trebao "ufurati" u to.

EDIT: Evo našla sam temu :D

Kao 1.,zahvaljujem ti puno
A kao 2. U R GURL :sokiran :sokiran :sokiran :sokiran
Postovi: 122
Postovi: 122
Pridružen/a: 07 vel 2012, 22:04
Podijelio/la zahvalu: 7 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: Manjaro Linux

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.