Sada je: 29 ožu 2024, 07:19.
C, C++, Java, PHP, Ruby...

Moderator/ica: Moderatori/ce

Pravila foruma
U naslovu teme unutar uglatih zagrada navesti o kojem jeziku je riječ. Primjer: [Java]
Evo da javim da sam napredovao, uspio sam namjestit da napokon ucitava skriptu i sad je to cak "funkcionalno". Problem je sto nece da vuče dizajn...
slika

Ovakvih jedno 50+ grešaka izvrti u konzoli, e sad, ja opet guglam i svi pisu isto, problem je u putanji treba to mijenjati, jbg, njima svima radi sa ovakvim putanjama, samo meni ne radi :lulz , ocito onda jos nesto ja moram namjestit sa php/apache i sl. a ne sa projektom
Avatar
Postovi: 42
Postovi: 42
Pridružen/a: 12 sij 2022, 12:19
Lokacija: Split
Podijelio/la zahvalu: 2 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: EndeavourOS, PopOS
I uspio sam, isao sam instalirati windowse u virtualki i tamo podesavati i kad sam dosao do zadnjeg koraka i dodam linije za virtualhost na windowsima proradi, i onda sam isao liniju po liniju tamo usporedjivati i logicno greska je bila da je include vhost na lampu po defaultu zakomentirano, a na windowsu odkomentirano, kad sam to promijenio sad radi...
Avatar
Postovi: 42
Postovi: 42
Pridružen/a: 12 sij 2022, 12:19
Lokacija: Split
Podijelio/la zahvalu: 2 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: EndeavourOS, PopOS
Lolčina :D
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
Avatar
Moderator
Postovi: 10321
Moderator
Postovi: 10321
Pridružen/a: 07 pro 2007, 18:07
Podijelio/la zahvalu: 181 puta
Primio/la zahvalu: 313 puta
Spol: Y
OS: utuntu 19.10
Moralo je bit nesto tako glupo... Da sam ja pisao kod pa bih ajde mislio da sam tu nesto zajebao, ali s obzirom da kod jos nisam takao, a nikako podic lokalno, moralo je bit nesto tako hahaha...

A sve sto googlam, rjesenja podrazumijevaju da je sve podeseno i da je greska u projektu :hihi
Avatar
Postovi: 42
Postovi: 42
Pridružen/a: 12 sij 2022, 12:19
Lokacija: Split
Podijelio/la zahvalu: 2 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: EndeavourOS, PopOS
Da ne otvaram uvijek novu temu, ja cu ovdje nastaviti pitanja, pa se nadam pomoci...

Treba mi "objasnjenje" mozda malo i kako neke stvari funkcioniraju...

Ako zelim da se nesto brise iz baze na tocno taj datum i vrijeme, to sam rijesio jednostavno, ali se to izvrsi samo kad "udjem/refresham" stranicu, barem na lokalu, s cime mogu "natjerati" stranicu da se refresha "u pozadini" i brise automatski stvari iz baze nakon odredjenog datuma ili ce to svejedno djelovati kad stranica bude "online"?

Kod: Označi sve
$sqlDel="DELETE FROM qr_generated_codes  WHERE end_at<'$today'";
    mysqli_query($conn, $sqlDel);

Ja imam ovo u skripti stranice, al nekako mi je logicno da ce se to izvrsit samo kad netko udje na stranicu ili je refresha...

Znam da je malo glupo pitanje, al eto
Avatar
Postovi: 42
Postovi: 42
Pridružen/a: 12 sij 2022, 12:19
Lokacija: Split
Podijelio/la zahvalu: 2 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: EndeavourOS, PopOS
imaš cron za takve stvari.
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
Avatar
Moderator
Postovi: 10321
Moderator
Postovi: 10321
Pridružen/a: 07 pro 2007, 18:07
Podijelio/la zahvalu: 181 puta
Primio/la zahvalu: 313 puta
Spol: Y
OS: utuntu 19.10
Cekaj, da li si dozvole definisao
Kod: Označi sve
chown -R www-data:www-data /folder/u/kojem/je/htdocs
... šta god da učiniš ... NISI DOBRO IZRAČUNAO ...
... for good fun and advanced thinking join WS1 ...
... do Boga je put dosta kratak, ne moras dalje od svog srca ...
Avatar
Postovi: 119
Postovi: 119
Pridružen/a: 21 vel 2013, 01:00
Lokacija: /dev/hda2, etc
Podijelio/la zahvalu: 24 puta
Primio/la zahvalu: 8 puta
Spol: M
OS: wheezy, slekver ;)

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 7 gostiju.