Sada je: 25 tra 2024, 22:06.
C, C++, Java, PHP, Ruby...

Moderator/ica: Moderatori/ce

Pravila foruma
U naslovu teme unutar uglatih zagrada navesti o kojem jeziku je riječ. Primjer: [Java]
Pozdrav,
Posto sam tek poceo da ucim Linux (ceo zivot radim u windows okruzenju) i poceo ds ucim skripte u terminalu, zeleo sam da napravim jednostavnu skriptu da kad je pokrenes pita te da uneses neki broj, i kada uneses broj da ti on toliko puta koliko si uneo napise neki isti text tipa uneses 4 i on napise
HelloWorld
HelloWorld
HelloWorld
HelloWorld

Ja sam to nekada radio na Javi al sam sve to zaboravio jer se ne bavim time pa ako moze mala pomoc.

Znam da je prosta skripta al zabole me glava od pokusavanja da nadjem po netu i iz glave da napravim stalno napravim neku gresku.

Hvala na razumevanju i brzom odgovoru :-D
Postovi: 1
Postovi: 1
Pridružen/a: 06 sij 2023, 12:48
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: linux mint
Kod: Označi sve
#!/bin/bash
read -p "Upiši broj: " num
for ((i=1; i<=$num; i++))
do
    echo "Hello World"
done
Zadnja izmjena: Spider; 07 sij 2023, 13:05; ukupno mijenjano 1 put/a.
Avatar
Postovi: 179
Postovi: 179
Pridružen/a: 15 stu 2011, 09:00
Podijelio/la zahvalu: 3 puta
Primio/la zahvalu: 16 puta
OS: Debian 11
Evo i 1 liner verzije :D

read -p "Upiši broj: " num; for i in $(seq 1 $num); do echo "$num Hello world"; done

Normalnije formatirano:

Kod: Označi sve
read -p "Upiši broj: " num
for i in $(seq 1 $num);
 do
   echo "$num Hello world";
 done
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
Avatar
Moderator
Postovi: 10322
Moderator
Postovi: 10322
Pridružen/a: 07 pro 2007, 18:07
Podijelio/la zahvalu: 181 puta
Primio/la zahvalu: 313 puta
Spol: Y
OS: utuntu 19.10

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 13 gostiju.