Sada je: 29 ožu 2024, 11:28.
Ukratko se predstavite.

Moderator/ica: Moderatori/ce

Pravila foruma
Dobrodošli na forum portala linuxzasve.com. Ovo je mjesto gdje se ukratko možete predstaviti - slobodno otvorite novu temu i ukratko nam recite nešto o sebi. Također, poželjno je odmah ispuniti profil sa informacijama (Profil/Postavke, gore lijevo).
bertone je napisao/la:Pričamo o lakoj fregati klase Corvette koji se u sastavu MCRN-a zvao Tachi (ECF-270), a nalazilo se na bojnom brodu MCRN-a Donnager. Nakon napada na Donnager i bijega sa Tachiem, Tachiu su promijenili ime u Rocinante ili skraćeno Roci.

*** Off topic***
Kad već prosipam pamet i pamtim nebitne detalje, zanimljivije je ime Tachi.
Naime (sad da nešto naučite :-D ) "Tachi" je vrsta japanskog mača koji je stariji od poznatijeg mača za kojeg se vjerojatno čuli, tj. "Katane".


niingu je napisao/la:Ugl, nisi bertone jedini koji je tako shvatio hehe ovo 270 ga je odalo.

Svaka čast! Vidi se tko gleda dobre serije :)


Skidam vam kapu :thmbs-up
Dobra dedukcija kako je 270 vezano za Roci i odlično pamćenje bertone! Tachi je stvarno zanimljiva japanska riječ. Ali ima još jedan zanimljivi detalj; Tachi (立ち) na japanskom doslovno znači "to rise" odnosno "rising up to face battle".
U seriji je na odorama posade broda kineski moto (ista riječ ali malo drugačije značenje i simboli - 首次作战) značenja "first into battle". Odgovarajuća prilagodba! Tachi i Rocinante pojedinačno imaju super priču, ali ovakva "suptilna" kombinacija je ipak jedinstvena :namig
roc1nante270
roc1nante270
krofna, jesi li to ti?
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
Avatar
Moderator
Postovi: 10321
Moderator
Postovi: 10321
Pridružen/a: 07 pro 2007, 18:07
Podijelio/la zahvalu: 181 puta
Primio/la zahvalu: 313 puta
Spol: Y
OS: utuntu 19.10
Sad mi je žao šta sam prespavao povijest u osnovnoj i srednjoj školi... :/
Avatar
Postovi: 180
Postovi: 180
Pridružen/a: 30 pro 2019, 22:41
Podijelio/la zahvalu: 12 puta
Primio/la zahvalu: 6 puta
Spol: M
OS: Solus Budgie / Arch
shrike je napisao/la:krofna, jesi li to ti?

jel on živ? :zabrinut
Avatar
Site Admin
Postovi: 4639
Site Admin
Postovi: 4639
Pridružen/a: 07 ožu 2009, 17:00
Podijelio/la zahvalu: 101 puta
Primio/la zahvalu: 209 puta
Spol: M
OS: fedora 34
Nisam krofna ali se tako definitivno osjećam nakon ove karantene pface
roc1nante270
roc1nante270
A NE TU... to je trebao biti izvorni nick ali sam nekim slučajem pritisnuo i L dok sam kreirao hotmail račun prije nove ere pface
Manjak volje je presudio i tako je ostao anetlu.
Nije neka priča ali mi je priraslo srcu.
anetlu
anetlu
iweb je napisao/la:
shrike je napisao/la:krofna, jesi li to ti?

jel on živ? :zabrinut


Baš sam ga pingao na vocapu, veli da je živ :)
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
Avatar
Moderator
Postovi: 10321
Moderator
Postovi: 10321
Pridružen/a: 07 pro 2007, 18:07
Podijelio/la zahvalu: 181 puta
Primio/la zahvalu: 313 puta
Spol: Y
OS: utuntu 19.10

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 3 gostiju.