Sada je: 28 ožu 2024, 08:57.
Pametni telefoni, tableti, netbook prijenosnici...

Moderator/ica: Moderatori/ce

Ne znam kako sam se našao na bugovoj stranici, ali odmah sam primjetio ovo:
http://www.bug.hr/vijesti/jolla-peti-na ... 29437.aspx

Kao meegoovac je nekako prirodno da pratim razvoj sailfisha. Riječ koja se provlači kroz mnoge reviewe je "beta". Ona i najbolje opisuje kako se ovaj OS snašao u stvarnom životu.



Da imam 400 evropskih novaca viška, odmah bi si piknul jednu.
Nadam se da je budućnost Jolle i Sailfisha svjetlija od one koja je zadesila MeegoHarmatan OS.
Daljnji razvoj i poboljšanja su nužna, potencijal velik, tko zna...
Where there is a gui there's a way.
Avatar
Postovi: 2322
Postovi: 2322
Pridružen/a: 08 ožu 2010, 20:26
Lokacija: JustPine
Podijelio/la zahvalu: 56 puta
Primio/la zahvalu: 64 puta
Spol: M
OS: CimetMint 18.1
Ipak se kreće:
Jolla Announces Sailfish OS for Android Phones:
http://www.thejollablog.com/jolla-annou ... id-phones/
http://www.muktware.com/2014/02/jollas- ... ices/21550

slika
Where there is a gui there's a way.
Avatar
Postovi: 2322
Postovi: 2322
Pridružen/a: 08 ožu 2010, 20:26
Lokacija: JustPine
Podijelio/la zahvalu: 56 puta
Primio/la zahvalu: 64 puta
Spol: M
OS: CimetMint 18.1
Vidio sam to jucer!
Odlicna stvar!
Avatar
Site Admin
Postovi: 16079
Site Admin
Postovi: 16079
Pridružen/a: 03 tra 2008, 18:09
Lokacija: Svugdi me ima. Slavonija uglavnom.
Podijelio/la zahvalu: 503 puta
Primio/la zahvalu: 531 puta
Spol: M
OS: Mint 17 Cinnamon
Jolla će biti velika, po mom mišljenju. Media coverage je tu, dizajn takođe, samo što su cenu udarili za mene previsoku. Al ajde, skandinavci su to, ima se, može se :)
"Onaj koji je video kako vaskrsava mrtvac, s tim se privid neće poigrati" Danilo Kiš
Avatar
Postovi: 888
Postovi: 888
Pridružen/a: 21 lis 2012, 01:13
Lokacija: Ljubljana
Podijelio/la zahvalu: 108 puta
Primio/la zahvalu: 45 puta
Spol: M
OS: Debian 9 - Gnome
Ja se igram sa Sailfish na N9 :-D
Avatar
Postovi: 66
Postovi: 66
Pridružen/a: 25 kol 2011, 11:05
Lokacija: Beograd
Podijelio/la zahvalu: 3 puta
Primio/la zahvalu: 4 puta
Spol: M
OS: Ubuntu, GNOME
Uros je napisao/la:Ja se igram sa Sailfish na N9 :-D


Samo se pohvališ i šutiš. ;)

Ajd to malo detaljnije. Kakav skrinšot ili video. Možda koji link.
Ima nas jako znatiželjnih.
Barem jedan. :zvizdi

Da li još koristiš Ndevetku kao glavni/radni mob ili je postala testni poligon?
Where there is a gui there's a way.
Avatar
Postovi: 2322
Postovi: 2322
Pridružen/a: 08 ožu 2010, 20:26
Lokacija: JustPine
Podijelio/la zahvalu: 56 puta
Primio/la zahvalu: 64 puta
Spol: M
OS: CimetMint 18.1
Ah, kao radni everyday telefon, pa zato moram da pazim da ne zabrljam mnogo i retko butujem Sailfish, ponešto ne radi kako treba pa vratim Harmattana da se javim na telefon.
U stvari da budem iskren, više mi se i dopada Harmattan, swype je doslednije urađen na Sailfish nikad nisi načisto u pojedinoj aplikaciji kako funkcioniše, ima tu krivu navikavanja, i učenja, kod Harmattana je sve logično od prvog swype. Potrošnja baterije je na Harmattanu značajno niža od Sailfish na ovom hardveru, na Nokia N9, pitanje je kako je na Jolla, mada vlasnici se nešto i ne hvale. I Harmattanov browser je primetno bolji.
Na plus strani za Sailfish je da se razvija aktivno, openrepos.net daju gomilu aplikacija, update stiže ama svakodnevno, i pegla se.
Da Harmattan nije napušten bio bi dominantan OS, Jolla je morala da se odrekne onih nekoliko Nokia vlasničkih paketa, pa otud problemi i sa Swype. UI je onda pitanje ukusa, ali Harmattan je umetničko delo, mislim najozbiljnije.

Multitasking je za Androide i IOS-e, o Windowsu da ne pričam na oba OS toliko superioran da su ostali smešni kao dečji vrtić. Na jednom okupljanju sam otvorio ama sve što na aplikativnoj strani N9 Harmattan ima i telefon je i dalje veselo radio brzo i responsivno
Instalacija je prošla sa ovog uputstvahttp://wiki.maemo.org/Sailfish duša me bolela prilikom reflasha bio sam podesio Harmattana ne možeš da zamisliš kako, trošio mi je prosečno 13 mA sa uključenim Gmail ažuriranje na 15 minuta i gchat u pozadini. Sa Novim kernelem taj ideal nisam uspeo da stignem, sad se retko spusti ispod 20 mA
O bože kakva je šteta što je onaj Elop ikad stigao.
Avatar
Postovi: 66
Postovi: 66
Pridružen/a: 25 kol 2011, 11:05
Lokacija: Beograd
Podijelio/la zahvalu: 3 puta
Primio/la zahvalu: 4 puta
Spol: M
OS: Ubuntu, GNOME
slika

Sailfish OS Vanha Rauma

Sailfish OS 4.4 uz sve ostale nadogradnje donosi dugo očekivanu podršku za android 10 aplikacije.

Kako to izgleda u praksi ?

Da bih otkrio korisničko iskustvo android aplikacija na Sailfish OS-u morao sam platiti licencu u iznosu od lijepih 50 eurića :ljut2

Vauu android radno okruženje je u potpunosti integrirano u radno sučelje tako da nemate osjećaj da je rječ o emulaciji. Android apovi su izolirani onoliko koliko vi to želite tako da mogu a i ne moraju imati pristup vašim dokumentima ili adresaru unutar sailfish sustava.

Koje su sve novosti i poboljšanja pročitajte na: https://blog.jolla.com/vanharauma/
Avatar
ted
Postovi: 23
Postovi: 23
Pridružen/a: 03 stu 2021, 08:36
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: m
OS: Debian

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 6 gostiju.