Pametni telefoni, tableti, netbook prijenosnici...
Odgovori

Re: Najnoviji mobiteli

16 ruj 2018, 21:36

drone je napisao/la:Ma Links je meni sasvim ok, nikad s njima nisam imao problema.

Provaj radit kod njih jedno misec dana.. :hihi

Re: Najnoviji mobiteli

16 ruj 2018, 23:09

Cooleech je napisao/la:
drone je napisao/la:Ma Links je meni sasvim ok, nikad s njima nisam imao problema.

Provaj radit kod njih jedno misec dana.. :hihi

Ne bih.
Znao sam da ćeš to reći :)

Re: Najnoviji mobiteli

26 vel 2019, 20:47

Hi, može li se kako instalirati huawei aplikacija hi-suite na linux?
Android 7 je mogao napraviti sigurnosnu kopiju na SD karticu ili na mobitel i super. Ali na osmici jedino na računalo ili vanjski disk. Za disk mi se neda kupovati OTG kabel. Tako da sam očekivao kako je rečeno da android 9 vraća opciju backup u memoriju mobitela, ali štangla. Na internetu slabo informacija za hi suite.

Re: Najnoviji mobiteli

26 vel 2019, 22:22

Izraditi sigurnosnu kopiju čega... kontakata, slika, aplikacija i svega ostalog ili...?

Re: Najnoviji mobiteli

27 vel 2019, 15:55

bertone je napisao/la:Izraditi sigurnosnu kopiju čega... kontakata, slika, aplikacija i svega ostalog ili...?

Da backup aplikacija, postavki, kontakti... slike, video ne trebam, to održavam ručno na tri mjesta.

Re: Najnoviji mobiteli

27 vel 2019, 21:09

E to je malo mauna na Linuxu, trebaš ili WIndows ili MacOS.

Re: Najnoviji mobiteli

28 vel 2019, 12:06

S kontaktima je pisofkejk, sinhroniziraš ih na google računu, izvezeš kud i kak želiš.
Pretpostavljam da bi i Huawei trebao imati kakav oblik backupa u oblaku, ako tamo ne spremaš video, glazbu i slike, backupi su mali, 50 do 100 MB.

Edit:
Malo sam pogledao, meni na Samsungu sa Androidom9, nudi backup i na sd i na bilo koji usb uređaj.
Vidim i na istoj stranici s podešenjima da mi nudi i mogućnost automatskog vraćanja postavki prilikom reinstalacije aplikacija.
I još bezbroj kombinacija backupa i vraćanja.
Ugodno iznenađen.

Počaćkaj malo po mobu, možda i kod tebe nude svašta.

Re: Najnoviji mobiteli

20 lip 2019, 11:19

drone je napisao/la:Napisat ću kasnije ovdje zašto. Ima veze s reklamama, da. I s načinom da se riješiš toga... I otključavanju bootloadera, rootanju, crkavanju displeja... Ma zlo. Nikad više. Uključujući i kupovinu kod jedne domaće klošarske firme.

Ja imam super pozitivno iskustvo s njima. Štoviše, zadnja tri mobitela su mi upravo Xiaomi. Takozvane reklame se mogu isključiti lako u postavkama, ali ja osobno stavim Lineage OS na uređaj i miran sam.
Imao sam nekoliko iPhona, Samsunga, HTC i Huawei uređaja ali niti jedan me nije impresionirao kao Xiaomi. Jednostavno je omjer uloženo-dobiveno savršen. Njihovi flagshipovi su mi se pokazali odlični, a pogotovo POCOPHONE F1. Otključali su mi bootloader za 3 dana (tko još nudi tu opciju za tako kratko vrijeme)....i to besplatno? A specifikacijama "dere" dvostruko, a čak i trostruko skuplje uređaje.
Istina, meni kamera nije važna (to je velika mana Xiaomia) ali zato baterija i komponente su :thmb-up .
Osobno nisam imao niti jedan kvar na 3 uređaja kroz zadnjih nekoliko godina ali možda sam samo srećković hehe tko to zna :bleh

Re: Najnoviji mobiteli

18 lip 2020, 23:23

Ovih dana instalirao aplikacije na novi mob. Huawei P40 pro.
Samo da javim da one recenzije gdje plaše ljude da bez googla huawei mobitel ne može ovo, ne može ono, a zapravo može sve instalirati bez petljanja.
Jedino nisam YouTube instalirao zato što ga koristim kroz internet preglednik. Premda ima riješenje i za YouTube, nekakve klon aplikacije , čak su i bolje zato što možeš i sa zaključanim zaslonom puštati glazbu, što YouTube app ne dozvoljava.

Nisu mi jasni ti likovi sa recenzija! Da li se nešto nadogradilo u međuvremenu ili pričaju gluposti, nisam siguran. Na jednoj uvjerljivoj recenziji lik nije mogao koristiti gmail, a funkcionira normalno kod mene.

Čak mi je i super stvar što nema više bloatver aplikacija kao google kiosk, play, fotografije, chrome...
Ako će netko biti zakinut bez googla što se ne može ulogirati u Google karte premda ju normalno koristiš na huawei uređaju, i slični primjeri onda neka traži drugdje. Premda vjerujem da ima alternativa za svaku aplikaciju.

Koja milina može se obrisati svaka aplikacija na uređaju a ne kao kod ostalih Androida, google aplikacije možeš samo onemogućiti. Premda deinstaliranje aplikacija nije brisanje na androidu i kada vratiš mobitel na tvorničke postavke, vrate se i obrisane ali tvornički postavljene aplikacije. Kako to, kako to?

Re: Najnoviji mobiteli

19 lip 2020, 11:09

A evo, meni je bitno da mi rade google maps jer koristim google auto, a waze... jeb***, waze je teško smeće. Ima par fora koje su ok, ali što se tiče mape kao takve strašno nešto. Upišem "dinamo" i on mi stavi dinamov stadion u Moskvi i slične fore. Super....
Odgovori