Sada je: 28 ožu 2024, 08:58.
Pametni telefoni, tableti, netbook prijenosnici...

Moderator/ica: Moderatori/ce

b4sh je napisao/la:F(x)tec Pro1-X
The F(x)tec Pro1-X, made in collaboration with F(x)tec and XDA, is a 5.99" phone with a 2160x1080p AMOLED display. The Qualcomm-Snapdragon 835 MSM8998 chipset is paired with 8GB of RAM and 256GB of storage. Choose between LineageOS, Ubuntu Touch, or other operating systems to run on your device. The phone features a full physical slide-out keyboard. The main camera has a 12+5MP sensor and the selfie camera is 8MP. The battery has a 3200mAh capacity.


Ma nekako računam da su pokraj RAM-a i storagea i to nadogradili jer baterije svake godine napreduju.

shrike je napisao/la:6" ... fiju, to su phableti maltene :D


Više nisu, moj Mate 10 iz 2017. ima 6" ekran, ali je 16:9 pa je iskorištenost puno bolja nego na ovim novim smećima od 19:9 ili 20:9 ekrana.

Cooleech je napisao/la:Ali SD835? Trenutno rade na SD-u 875 (ili je već izbačen?), a aktualni je SD865. Ovaj SD835 je vjerojatno već podosta star procesor..


Da, i uz ovako malu bateriju neće baš imati dugu autonomiju. Treba pričekati review, bit će dobro ako preživi dva dana lagane upotrebe.
Avatar
Postovi: 228
Postovi: 228
Pridružen/a: 11 srp 2020, 20:09
Podijelio/la zahvalu: 11 puta
Primio/la zahvalu: 52 puta
Spol: M
OS: Linux Fedora
domy_os je napisao/la:
Više nisu, moj Mate 10 iz 2017. ima 6" ekran, ali je 16:9 pa je iskorištenost puno bolja nego na ovim novim smećima od 19:9 ili 20:9 ekrana.

Da, i uz ovako malu bateriju neće baš imati dugu autonomiju. Treba pričekati review, bit će dobro ako preživi dva dana lagane upotrebe.


Mate 10 pro, kakva pila od mobitela, služio me dosta dugo. I baš ta njegova širina ekrana 16:9 je bila odlična, kao i ravan ekran.
Trenutni Mate 20 pro mi je ipak osjetno jači, ljepši ekran ali ova glupost od zakrivljenog ekrana nikako da mi sjedne.

Baterija je nažalost premala za cijelo dnevno čačkanje na tom Linux mobitelu, još bi bila OK da je neki novi štedljivi procesor u pitanju. Ali to je pozitivno radi manje težine mobitela.
Tko živi u nadi umire u gov....
Avatar
Postovi: 794
Postovi: 794
Pridružen/a: 20 pro 2015, 15:51
Podijelio/la zahvalu: 162 puta
Primio/la zahvalu: 46 puta
Spol: M
OS: Dual Ubuntu 20.04 i win10
Nemam pro, on ima 18:9 ekran, nego standard Mate 10. U odnosu na pro nemam OLED nego LCD, ali imam 3.5 mm jack, micro SD i čitač otiska naprijed koji mi ujedno služi za navigaciju pa ne trebam dodatne tipke na ekranu.
Avatar
Postovi: 228
Postovi: 228
Pridružen/a: 11 srp 2020, 20:09
Podijelio/la zahvalu: 11 puta
Primio/la zahvalu: 52 puta
Spol: M
OS: Linux Fedora
PINEPHONE – “Community Edition: Manjaro” Limited Edition Linux SmartPhone

PinePhone je "pametni telefon" koji ima cjeloviti operativni sustav Linux, oslanja se na softver otvorenog koda i može se u potpunosti rastaviti i obnoviti. Korisniku nije ništa zalijepito, prikovano ili da se ne može nečemu pristupiti. Neispravne dijelove na telefonu možete sami zamijeniti i proširiti, a hardverski imate mogućnost popravljanja telefona - pokvarena matična ploča? Ugradi si novu to je moto!
Posebnost telefona je da se na stražnjoj strani kućišta nalaze hardverski prekidači koji se mogu prema potrebi uključiti ili isključiti razne komponente telefona (npr. Modem, WiFi / BT, mikrofon, prednju kameru, glavnu kameru i priključak utičnice).
Smatram da su ove funkcije vrlo korisne jer sa današnjim telefonima ne znam kada su te komponente aktivne ili ne, ukratko: nemam kontrolu nad svojim uređajem i PinePhone mi ponovno daje potpunu kontrolu nad mojim telefonom. Moja privatnost ostaje kod mene.

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika



https://pine64.com/product-category/pin ... 46c16e2e66
https://pine64.com/product/pinephone-co ... 46c16e2e66
https://pine64.com/product/pinephone-co ... 46c16e2e66

Na PinePhone je moguće instalirati jedan od ovih operativnih sustava:

    Ubuntu Touch
    Plasma Mobile (Neon)
    postmarketOS
    Manjaro
    LuneOS
    SailfishOS
    Nemo Mobile (open-source SailfishOS build)
    Maemo Leste

https://www.pine64.org/

LP b4sh :kava
"The quieter you become, the more you are able to hear...."
Avatar
Postovi: 440
Postovi: 440
Pridružen/a: 04 tra 2012, 21:31
Podijelio/la zahvalu: 11 puta
Primio/la zahvalu: 39 puta
Spol: M
OS: Debian
Pinephone stvarno obećava!
Planiram sebi naručiti jednoga čim se vrijeme trajanja baterije popravi.
anetlu
anetlu
Uskoro izlazi PinePhone Pro

Oznaka Pro za uređaj od 4GB Ram-a i 6 jezgri u mainstream svjetu mobilnih uređaja je smješna ali za mainline Gnu/Linux jezgru je itekako važna i dobra vijest. Cijena od 400 dolara + Poštarina + PDV + carina je poprilično novaca ali u odnosu na Librem 5 duplo jeftinije.

Koliko je PinePhone ludo zanimljiv uređaj da ga nebih dao ni za jedan mainstream flagship na svjetu.
Avatar
ted
Postovi: 23
Postovi: 23
Pridružen/a: 03 stu 2021, 08:36
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: m
OS: Debian

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 6 gostiju.