Sada je: 28 ožu 2024, 09:42.
Pametni telefoni, tableti, netbook prijenosnici...

Moderator/ica: Moderatori/ce

Ima li itko slično iskustvo, a ne čini mi se kao Linux problem da otvaram novu temu. Imam video datoteku od 48 GB u jednom komadu na smartphoneu. Format videa je Matroška.

Ne mogu prebaciti video na HD putem računala, izbaci grešku nakon dvije tri minute kopiranja. Pretpostavljam da je razlog prevelik zapis.

Ima li kakav način da prebacim. Ako ne može ubuntu onda win10. Ne znam može li se zipati nekako u manje pakete...
Zadnja izmjena: Jeremija; 14 pro 2020, 07:05; ukupno mijenjano 1 put/a.
Tko živi u nadi umire u gov....
Avatar
Postovi: 794
Postovi: 794
Pridružen/a: 20 pro 2015, 15:51
Podijelio/la zahvalu: 162 puta
Primio/la zahvalu: 46 puta
Spol: M
OS: Dual Ubuntu 20.04 i win10
Prebacio sam ti post u odvojenu temu. Prvo, ne možeš zipati mkv fajl jer zip ne može nimalo efikasno komprimirati mkv fajlove. Drugo, moraš vidjeti što generira taj fajl jer 48 GB mkv video je nešto abnormalno. Ja imam video fajlovove u 4k HDR 10bitnoj rezoluciji koji su te veličine ali to imati na mobu je najmanje rečeno čudno. Što se tiče prebacivanja, ubuntu normano može prepoznati android i mountati ga preko mtpfs kao i druge diskove ako ga spojiš sa USB kabelom i navigiraš do relevantnog foldera i kopiraš fajl na komp. Osobno, stvarno me zanima što je na tome. Ako ti fajl nije bitan samo ga izbriši (ja imam total commander instaliran na svim mobitelima i tabletima koje imam).
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
Avatar
Moderator
Postovi: 10321
Moderator
Postovi: 10321
Pridružen/a: 07 pro 2007, 18:07
Podijelio/la zahvalu: 181 puta
Primio/la zahvalu: 313 puta
Spol: Y
OS: utuntu 19.10
MTP je nestabilan kada su veliki fileovi u pitanju, a i inače zna raditi probleme, nebitno Windowsi ili Linux, ovisi kakve si sreće. Ako ti taj file stvarno treba, onda možeš probati:

1. ubosti USB stick/disk u mobitel
2. složiti sambu/CIFS preko USB tetheringa
3. složiti sambu/CIFS preko WiFi ili WiFi direct

Za tako veliki file bih odabrao prvu opciju iako za skoro pa svakodnevni sync podataka koristim drugu jer imam dosta directorya iz home ujedno i na mobitelu.
Avatar
Postovi: 228
Postovi: 228
Pridružen/a: 11 srp 2020, 20:09
Podijelio/la zahvalu: 11 puta
Primio/la zahvalu: 52 puta
Spol: M
OS: Linux Fedora
shrike je napisao/la:... Što se tiče prebacivanja, ubuntu normano može prepoznati android i mountati ga preko mtpfs kao i druge diskove ako ga spojiš sa USB kabelom i navigiraš do relevantnog foldera i kopiraš fajl na komp. Osobno, stvarno me zanima što je na tome. Ako ti fajl nije bitan samo ga izbriši (ja imam total commander instaliran na svim mobitelima i tabletima koje imam).

Nije problem povezivanje ubuntu i mobitel. To i radim preko računala spojenim sa USB kabelom , pokušavam da prebacim taj video na PHD, krene kopirati i izbaci grešku. Trebao bih prebaciti na PHD pošto nemam 50GB praznog mjesta na računalu.

@Domy OS nemam OTG kabel da učinim korak 1. Ali pretpostavljam da bi PHD opet zaštekao pri prebacivanju. (Djeluje mi kao da PHD "zaspi" pri kopiranju prilikom USB-računalo-kopiranja, lampca na PHD-u prestane blicati).
Za ostale korake misliš da bih uspio prebaciti tako veliku datoteku? To bi rrajalo cijelu vječnost :hmm
Tko živi u nadi umire u gov....
Avatar
Postovi: 794
Postovi: 794
Pridružen/a: 20 pro 2015, 15:51
Podijelio/la zahvalu: 162 puta
Primio/la zahvalu: 46 puta
Spol: M
OS: Dual Ubuntu 20.04 i win10
Možeš sa adb prebaciti ako ne radi mtp i ne želiš se sa sambom zezati. Druga alternativa (iako bi i to trajalo) je dignuti ftp server na kućnom kompu i onda tako kopirati fajl. https://www.androidauthority.com/androi ... ll-601015/
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
Avatar
Moderator
Postovi: 10321
Moderator
Postovi: 10321
Pridružen/a: 07 pro 2007, 18:07
Podijelio/la zahvalu: 181 puta
Primio/la zahvalu: 313 puta
Spol: Y
OS: utuntu 19.10
Jeremija je napisao/la:
shrike je napisao/la:... Što se tiče prebacivanja, ubuntu normano može prepoznati android i mountati ga preko mtpfs kao i druge diskove ako ga spojiš sa USB kabelom i navigiraš do relevantnog foldera i kopiraš fajl na komp. Osobno, stvarno me zanima što je na tome. Ako ti fajl nije bitan samo ga izbriši (ja imam total commander instaliran na svim mobitelima i tabletima koje imam).

Nije problem povezivanje ubuntu i mobitel. To i radim preko računala spojenim sa USB kabelom , pokušavam da prebacim taj video na PHD, krene kopirati i izbaci grešku. Trebao bih prebaciti na PHD pošto nemam 50GB praznog mjesta na računalu.

@Domy OS nemam OTG kabel da učinim korak 1. Ali pretpostavljam da bi PHD opet zaštekao pri prebacivanju. (Djeluje mi kao da PHD "zaspi" pri kopiranju prilikom USB-računalo-kopiranja, lampca na PHD-u prestane blicati).
Za ostale korake misliš da bih uspio prebaciti tako veliku datoteku? To bi rrajalo cijelu vječnost :hmm


HDD nema što ići u sleep dok se nešto kopira na njega, naravno pod uvjetom da je ispravan. MTP je tu problem, nakon određenih GB se valjda neki buffer napuni i pukne proces. Na drugu metodu sam prešao baš zato što mi je MTP kilavo radio na Linuxu, a tu je još i sync koji mi je obavezan. Zasad sam prebacivao fileovi do nekih 25 GB i nije bilo nikakvih problema.

Možeš i FTP probati kao što je kolega rekao, to sam zaboravio i isključio jer treba koristiti software na obje strane.
Avatar
Postovi: 228
Postovi: 228
Pridružen/a: 11 srp 2020, 20:09
Podijelio/la zahvalu: 11 puta
Primio/la zahvalu: 52 puta
Spol: M
OS: Linux Fedora
@jeremija, ovo PHD je pretpostavljam prijenosni hard disk.
Ako je tako moje slijedeće pitanje je kako je formatiran taj PHD, FAT32, NTFS, nešto treće ili četvrto? ... jer ako je ovo prvo, onda je normalno da nakon par minuta kopiranja dođeš do granice od oko 4 GB i onda pukne prijenos podataka.
[+ Prikaži] Klik
ThinkPad T14s Gen. 1
AMD Ryzen 7 PRO 4750U
16 GB DDR4-3200
Samsung SSD 970 EVO Plus 2TB
14" FHD IPS (Innolux N140HCG-GQ2)
WiFi Intel® Wi-Fi® 6 AX200
OS: Debian 6 Cinnamon
Slika: dio kolekcije

***

ZEN
"Charlie. What are you thinking?"
"I'm thinking about what I want and what I need."
"What do you want?"
"I want a peaceful soul."
"And what do you need?"
"I need a bigger gun."
Avatar
Site Admin
Postovi: 11318
Site Admin
Postovi: 11318
Pridružen/a: 01 kol 2012, 12:39
Podijelio/la zahvalu: 655 puta
Primio/la zahvalu: 1005 puta
Spol: M
OS: LinuxMint Cinnamon
Limit na FAT32 na windowsima je negdje 32GB disk, zar ne? Znači taman i da je FAT32 ne bi bio ni čitavi disk valjda dovoljan da prebaci to na njega.
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
Avatar
Moderator
Postovi: 10321
Moderator
Postovi: 10321
Pridružen/a: 07 pro 2007, 18:07
Podijelio/la zahvalu: 181 puta
Primio/la zahvalu: 313 puta
Spol: Y
OS: utuntu 19.10
Maksimalna veličina particije pod FAT32 je 2 TB.
Maksimalna veličina FAT32 particije koju možeš napraviti u Windowsima je 32 GB.
[+ Prikaži] Klik
ThinkPad T14s Gen. 1
AMD Ryzen 7 PRO 4750U
16 GB DDR4-3200
Samsung SSD 970 EVO Plus 2TB
14" FHD IPS (Innolux N140HCG-GQ2)
WiFi Intel® Wi-Fi® 6 AX200
OS: Debian 6 Cinnamon
Slika: dio kolekcije

***

ZEN
"Charlie. What are you thinking?"
"I'm thinking about what I want and what I need."
"What do you want?"
"I want a peaceful soul."
"And what do you need?"
"I need a bigger gun."
Avatar
Site Admin
Postovi: 11318
Site Admin
Postovi: 11318
Pridružen/a: 01 kol 2012, 12:39
Podijelio/la zahvalu: 655 puta
Primio/la zahvalu: 1005 puta
Spol: M
OS: LinuxMint Cinnamon
Hvala ljudi uspio sam. S mobitela uspješno prebačeno nakon samo dva sata na Windows 10. Probao i kroz huawei suite kopirati na win particiju ali ćorak. Ali običnim načinom USB kabel, copy i paste s windows na particiju gdje se nalazi win je upalilo . Jedva sam napravio mjesta da to kopiram. Na Ubuntu nisam ni pokušao kako imam samo 20 GB praznog prostora.

Da Bertone i Shrike format PHD je glavni problem. Na jednom je ograničenje 4GB, na drugom vjerojatno 32, kako sam na njega uspješno prebacivao video od 15GB.
Hvala.
Tko živi u nadi umire u gov....
Avatar
Postovi: 794
Postovi: 794
Pridružen/a: 20 pro 2015, 15:51
Podijelio/la zahvalu: 162 puta
Primio/la zahvalu: 46 puta
Spol: M
OS: Dual Ubuntu 20.04 i win10

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 9 gostiju.