Sada je: 28 ožu 2024, 09:40.
Pametni telefoni, tableti, netbook prijenosnici...

Moderator/ica: Moderatori/ce

Pinebook/pro
14 lip 2020, 08:38
Pozdrav nakon dugo vremena..razmišljam da imam baš nešto tipa ovog jer me vuče to što je baš linux bazirano skopovlje li nisam najbolje upoznat sa ARM arhitekturom pa me zanima da li mora baš biti arm baziran operativni sustav ili se sad već da instalirati x_86 ili 64 bitni na njih..?

hvala
linux mint 21.1 (Vera) xfce
Postovi: 232
Postovi: 232
Pridružen/a: 25 kol 2017, 15:13
Lokacija: Dragalić
Podijelio/la zahvalu: 24 puta
Primio/la zahvalu: 1 puta
Spol: M
OS: LM 21.2 xfce
Razmišljam i ja sebi ga naručiti jer je odličan komad harvera za tu cijenu, a i želim podržati tvrtku jer očito imaju odličnu ideju.
Pošto ima ARM procesor treba i OS biti ARM baziran ali to nije neki problem danas. Ako se ne varam većina distribucija nudi i tu opciju. Siguran sam za Ubuntu, Fedoru i Arch.
anetlu
anetlu
Na linux ti je nebitno da li je arhitektura arm, x86, mips, ovo ono. Repozitoriji imaju isti set programa osim onoga što nema inherentno smisla, ali tebi je to svjedno jer takav sw nećeš susreti. ARM na drugu stranu ima prednost nad "klasičnom" arhitekturom jer troši dosta manje struje.
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
Avatar
Moderator
Postovi: 10321
Moderator
Postovi: 10321
Pridružen/a: 07 pro 2007, 18:07
Podijelio/la zahvalu: 181 puta
Primio/la zahvalu: 313 puta
Spol: Y
OS: utuntu 19.10

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 9 gostiju.