Sada je: 28 ožu 2024, 15:19.
Pametni telefoni, tableti, netbook prijenosnici...

Moderator/ica: Moderatori/ce

Odroid C2
29 tra 2019, 15:12
Pošto nemamo dediciranu temu o ovom malom, Raspberry Pi-like mini PC-u, a ponosan sam vlasnik istog, evo malo mjesta za raspravu o njemu.

Prošlo je oko tjedan dana otkako sam konačno osposobio skriptu originalno napravljenu za za instalaciju Arch Linuxa na RPi i instalirao Arch Linux na OC2.
Ravno tjedan dana nisam upalio niti jedan drugi PC, isključivo se koristim ovim mini PC-om i mogu vam reći da su razlike u brzini rada svega u odnosu na RPi3B - ogromne! Ovo pišem upravo s malenog, a moćnog Odroida.

Osim što OC2 ima gigu više RAM-a, ima i gigabitni ethernet port, a i sam CPU "kuca" na 300 MHz po jezgri više.
Od aplikacija imam gotovo sve što koristim na "normalnom" PC-u, jedino mi zasad fali wine i sve vezano uz njega.
Pored Arch Linuxa, na dosta manjoj SD kartici imam instaliran Android (mislim da je 5.1 ili 6.0). Android dolazi rootan i nema instaliran Google Play.
Zasad nemam screenshot Androida, a screenshot Arch Linuxa na Odroidu imate u pripadajućoj temi.

Nadam se da postoji još koji forumaš koji koristi OC2 ili neki od Odroida pa da možemo razmjeniti iskustva.
Arch Linux Install Script (zastarjela verzija)
Vl@do je napisao/la:Arch imaš upravo zato da uštediš na vremenu. Nemaš nikakvih problema s instalacijama, kompajliranjem i ostalim. Imaš jednostavno funkcionalan i stabilan, uvijek najsvježiji OS, a osim toga je sexy i cool do neba.

I've seen some idiots back in my time, but you man... you're special!
Avatar
Moderator
Postovi: 6725
Moderator
Postovi: 6725
Pridružen/a: 13 stu 2010, 21:12
Lokacija: /hrvatska/solin/.../4
Podijelio/la zahvalu: 338 puta
Primio/la zahvalu: 406 puta
Spol: M
OS: Arch Linux KDE
Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 4 gostiju.