Sada je: 19 tra 2024, 20:37.
Pametni telefoni, tableti, netbook prijenosnici...

Moderator/ica: Moderatori/ce

audiosl4ve je napisao/la:da kolko sam vidio cijena bi mu trebala biti cca 110$ sto za specifikacije koje bi nudio bilo odlicna cijena. Treba se strpit i vidit, ali ako ces uzet BQ ima da napises neki opsezni clanak za naslovnicu :)


Nije li bio 128 USD? Napisati ću da, spominjao sam da budem to na jednoj od prethodnih stranica.
Avatar
Postovi: 2806
Postovi: 2806
Pridružen/a: 23 ruj 2013, 21:19
Podijelio/la zahvalu: 41 puta
Primio/la zahvalu: 177 puta
Spol: M
OS: Ubuntu 18.04 LTS
Ja se ozbiljno razmišljam da uzmem bq.
"Onaj koji je video kako vaskrsava mrtvac, s tim se privid neće poigrati" Danilo Kiš
Avatar
Postovi: 888
Postovi: 888
Pridružen/a: 21 lis 2012, 01:13
Lokacija: Ljubljana
Podijelio/la zahvalu: 108 puta
Primio/la zahvalu: 45 puta
Spol: M
OS: Debian 9 - Gnome
Sad malo gledam i razmisljam, nije bas nesto ovaj telefon ali imam rjesenje..

Nexus 4 se moze kupiti za nekih 1200 kn, nov zapakiran, ima dosta bolji hardware od ovog BQ.
Ubuntu phone ga ima medu svojim podrzanim uredajima, flesnem ga sam na mob i eto ga na, bolji uredaj sa istim iskustvom za prakticki istu lovu...

Ps. Mogao bi netko od moderatora ovih par zadnjih postova prebacit u zasebnu Ubuntu phone temu da se rasprava ne odvija medu vijestima..
"It is not the brains that matter most, but that which guides them—the character, the heart, generous qualities, progressive ideas."
"I'd have to be a warrior, a slave I couldn't be. Soldier and a conqueror, fighting to be free"
Avatar
Postovi: 1253
Postovi: 1253
Pridružen/a: 25 stu 2010, 15:19
Podijelio/la zahvalu: 28 puta
Primio/la zahvalu: 59 puta
Spol: M
OS: Fedora
Yeti je napisao/la:Ps. Mogao bi netko od moderatora ovih par zadnjih postova prebacit u zasebnu Ubuntu phone temu da se rasprava ne odvija medu vijestima..

A da ih samo spojim s ovom već postojećom temom??
[+ Prikaži] Klik
ThinkPad T14s Gen. 1
AMD Ryzen 7 PRO 4750U
16 GB DDR4-3200
Samsung SSD 970 EVO Plus 2TB
14" FHD IPS (Innolux N140HCG-GQ2)
WiFi Intel® Wi-Fi® 6 AX200
OS: Debian 6 Cinnamon
Slika: dio kolekcije

***

ZEN
"Charlie. What are you thinking?"
"I'm thinking about what I want and what I need."
"What do you want?"
"I want a peaceful soul."
"And what do you need?"
"I need a bigger gun."
Avatar
Site Admin
Postovi: 11348
Site Admin
Postovi: 11348
Pridružen/a: 01 kol 2012, 12:39
Podijelio/la zahvalu: 660 puta
Primio/la zahvalu: 1016 puta
Spol: M
OS: LinuxMint Cinnamon
Ma spoji samo, cemu 2 iste teme... Preimenuj je u ubuntu phone i gotova prica.. :thmbs-up
"It is not the brains that matter most, but that which guides them—the character, the heart, generous qualities, progressive ideas."
"I'd have to be a warrior, a slave I couldn't be. Soldier and a conqueror, fighting to be free"
Avatar
Postovi: 1253
Postovi: 1253
Pridružen/a: 25 stu 2010, 15:19
Podijelio/la zahvalu: 28 puta
Primio/la zahvalu: 59 puta
Spol: M
OS: Fedora
Ipak ne, odnosno neću spajati/premještati postove.

Ovo je tema "Ubuntu vijesti" i u nju spadaju i vijesti o o UbuntuPhoneu. Isto tako ničime nije zabranjeno prokomentirati prenesenu vijest.
E sad, ako baš želite zasebnu temu o UbuntuPhoneu (mislim u smislu hardvera, jer softver je ionako jedan) slobodno si je otvorite pa tamo onda naširoko raspravljajte o tome ;)
[+ Prikaži] Klik
ThinkPad T14s Gen. 1
AMD Ryzen 7 PRO 4750U
16 GB DDR4-3200
Samsung SSD 970 EVO Plus 2TB
14" FHD IPS (Innolux N140HCG-GQ2)
WiFi Intel® Wi-Fi® 6 AX200
OS: Debian 6 Cinnamon
Slika: dio kolekcije

***

ZEN
"Charlie. What are you thinking?"
"I'm thinking about what I want and what I need."
"What do you want?"
"I want a peaceful soul."
"And what do you need?"
"I need a bigger gun."
Avatar
Site Admin
Postovi: 11348
Site Admin
Postovi: 11348
Pridružen/a: 01 kol 2012, 12:39
Podijelio/la zahvalu: 660 puta
Primio/la zahvalu: 1016 puta
Spol: M
OS: LinuxMint Cinnamon
Yeti je napisao/la:Sad malo gledam i razmisljam, nije bas nesto ovaj telefon ali imam rjesenje..

Nexus 4 se moze kupiti za nekih 1200 kn, nov zapakiran, ima dosta bolji hardware od ovog BQ.
Ubuntu phone ga ima medu svojim podrzanim uredajima, flesnem ga sam na mob i eto ga na, bolji uredaj sa istim iskustvom za prakticki istu lovu...

Ps. Mogao bi netko od moderatora ovih par zadnjih postova prebacit u zasebnu Ubuntu phone temu da se rasprava ne odvija medu vijestima..


Nexus 4 ima nešto veću rezoluciju, 1 GB RAMa više ali nema SD card slot. Nešto je bolji hardverski ali uzmi u obzir da je Nexus 4 razvojni hardver, koliko sam ja pročitao UT na BQu radi nešto bolje nego na Nexusu, vjerovatno zato što je to optimiziraniji image za taj mobitel, ali i Nexus 4 je rješenje :)
Avatar
Postovi: 2806
Postovi: 2806
Pridružen/a: 23 ruj 2013, 21:19
Podijelio/la zahvalu: 41 puta
Primio/la zahvalu: 177 puta
Spol: M
OS: Ubuntu 18.04 LTS
Evo nabacili su usporedbu na youtube https://www.youtube.com/watch?v=kXGbRnfqSss


Ne izgleda lose, tu su negdje, zapravo prema onom sto se tu vidi je razlika zanemariva.. :hmm

Nista, probat cu ga flesnut navecer ili tokom dana pa cu vidjet kakvo je stanje. Zapravo od kad sam ga zadnji put imao na mobu ovo izgleda ogroman napredak!
"It is not the brains that matter most, but that which guides them—the character, the heart, generous qualities, progressive ideas."
"I'd have to be a warrior, a slave I couldn't be. Soldier and a conqueror, fighting to be free"
Avatar
Postovi: 1253
Postovi: 1253
Pridružen/a: 25 stu 2010, 15:19
Podijelio/la zahvalu: 28 puta
Primio/la zahvalu: 59 puta
Spol: M
OS: Fedora
JH-IM je napisao/la:Nešto je bolji hardverski ali uzmi u obzir da je Nexus 4 razvojni hardver

Ima i stable, evo upravo sam u postupku flashanja i nemoras staviti devel ako ne zelis...
JH-IM je napisao/la:koliko sam ja pročitao UT na BQu radi nešto bolje nego na Nexusu, vjerovatno zato što je to optimiziraniji image za taj mobitel, ali i Nexus 4 je rješenje :)

Mozda jeste optimiziraniji ali nexus im je dugo bila devel baza (mislim da su i poceli na njemu) tako da vjerujem da su prilicno ispeglali ako ih je nesto mucilo.. Vidjet cemo..
"It is not the brains that matter most, but that which guides them—the character, the heart, generous qualities, progressive ideas."
"I'd have to be a warrior, a slave I couldn't be. Soldier and a conqueror, fighting to be free"
Avatar
Postovi: 1253
Postovi: 1253
Pridružen/a: 25 stu 2010, 15:19
Podijelio/la zahvalu: 28 puta
Primio/la zahvalu: 59 puta
Spol: M
OS: Fedora
Yeti je napisao/la:Mozda jeste optimiziraniji ali nexus im je dugo bila devel baza (mislim da su i poceli na njemu) tako da vjerujem da su prilicno ispeglali ako ih je nesto mucilo.. Vidjet cemo..


I još je koliko sam ja upoznat. Javi kako je prošlo. Nexus 4 će vjerovatno još neko vrijeme ostati development baza, jednostavnije je razvijati za jedan mobitel pa onda raditi sitnija prilagođavanja za druge.
Avatar
Postovi: 2806
Postovi: 2806
Pridružen/a: 23 ruj 2013, 21:19
Podijelio/la zahvalu: 41 puta
Primio/la zahvalu: 177 puta
Spol: M
OS: Ubuntu 18.04 LTS

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 17 gostiju.