Sada je: 19 tra 2024, 04:10.
Pametni telefoni, tableti, netbook prijenosnici...

Moderator/ica: Moderatori/ce

Evo iza mene je punih 3 sata koristenja, iskreno mob radi predobro! Bez ijednog buga ili quirka! Flashao sam 14.10 stable, nema vise onog laga od nekad, sve je fluidno, relativno brzo jer je vecina scopova i appova internet bazirana pa o tome i ovisi brzina. Instalirao sam sve sto sam i do sada koristio na mobitelima, sve radi, sve je funkcionalno i nema manjkavosti. Sync 2 gmaila te raznih google i ostalih socijalki je uredan, dropbox cloud, kontakti i sve se uredno syncalo, google mape, share fotki prolazi kako god zelite, ma ono sve sto treba najobicnijem korisniku. Zapravo, u potpunosti funkcionalan mob bez nekih strasnih zamjerki, potrebno je malo navikavanja za sve ali brzo prede u naviku jer je prilicno intuitivan.

E sad zamjerke! :-D Nema vibera ili whatsappa ili skypea, ima zamjena telegram ali ono, nije to to, nema mogucnosti syncanja bookmarka ili ja nisam nasao a bas mi fali to, nema podrske za nfc iako ga mob ima (briga me za to), nema mogucnosti za postelati 24 satno vrijeme nego samo am/pm. To bi za sad bilo to, ako nadem jos ponesto dopunjavat cu post...

Zadovoljstvo do sad postoji, ostaje jos neko vrijeme gore! :thmb-up

PS.
Battery drain je odlican, tj. ne postoji, svih 3 sata sam imao screen-on na auto brightness, sa svim siknronizacijama ukljucenim i sa svim funkcionalnostima ukljucenim, uz instaliranje aplikacija i potrosio je samo 40 % baterije! NIKAD nisam to uspio na androidu, definitivno ima odlican power managment, to im je za svaku pohvalu!

EDIT:
Nabacio bi i koji screenshot ali ne mogu skuziti kako se radi! :)
I jos sam zelio reci da bezicno punjenje moba radi savrseno dok kod androida ima 100 problema, za pohvalu!
"It is not the brains that matter most, but that which guides them—the character, the heart, generous qualities, progressive ideas."
"I'd have to be a warrior, a slave I couldn't be. Soldier and a conqueror, fighting to be free"
Avatar
Postovi: 1253
Postovi: 1253
Pridružen/a: 25 stu 2010, 15:19
Podijelio/la zahvalu: 28 puta
Primio/la zahvalu: 59 puta
Spol: M
OS: Fedora
Yeti je napisao/la:Evo iza mene je punih 3 sata koristenja, iskreno mob radi predobro! Bez ijednog buga ili quirka! Flashao sam 14.10 stable, nema vise onog laga od nekad, sve je fluidno, relativno brzo jer je vecina scopova i appova internet bazirana pa o tome i ovisi brzina. Instalirao sam sve sto sam i do sada koristio na mobitelima, sve radi, sve je funkcionalno i nema manjkavosti. Sync 2 gmaila te raznih google i ostalih socijalki je uredan, dropbox cloud, kontakti i sve se uredno syncalo, google mape, share fotki prolazi kako god zelite, ma ono sve sto treba najobicnijem korisniku. Zapravo, u potpunosti funkcionalan mob bez nekih strasnih zamjerki, potrebno je malo navikavanja za sve ali brzo prede u naviku jer je prilicno intuitivan.

E sad zamjerke! :-D Nema vibera ili whatsappa ili skypea, ima zamjena telegram ali ono, nije to to, nema mogucnosti syncanja bookmarka ili ja nisam nasao a bas mi fali to, nema podrske za nfc iako ga mob ima (briga me za to), nema mogucnosti za postelati 24 satno vrijeme nego samo am/pm. To bi za sad bilo to, ako nadem jos ponesto dopunjavat cu post...

Zadovoljstvo do sad postoji, ostaje jos neko vrijeme gore! :thmb-up

PS.
Battery drain je odlican, tj. ne postoji, svih 3 sata sam imao screen-on na auto brightness, sa svim siknronizacijama ukljucenim i sa svim funkcionalnostima ukljucenim, uz instaliranje aplikacija i potrosio je samo 40 % baterije! NIKAD nisam to uspio na androidu, definitivno ima odlican power managment, to im je za svaku pohvalu!


Super da radi odlično i na Nexusu 4. Skype, Viber i Whatsapp će morati pričekati, Viber bi mogao biti prvi jer oni imaju dobru Linux verziju, dobro je da postoji Telegram kao zamjena, meni bi to trebalo biti dovoljno, ostalima ću slati poruke kao nekada :hihi Za bateriju mi je isto drago čuti da ne troši previše, znam da su koristili automatska testiranja za potrošnju baterije i rekli da bi trebala biti on par sa Androidom barem, ali ti kažeš da je i bolje, meni Android potroši nakon 3 h surfanja puno više od 40% baterije :D

Većini korisnika i trebaju samo pozivi, poruke i neki od popularnih messengera, da dobije Viber i/ili Skype mogao bi većini ljudi zamijeniti postojeći mobitel ali za prvu izdanu verziju ovo je dobro, to će ionako u početku kupovati entuzijasti koji mogu bez Vibera i Skypea. Meni se jako sviđa što updateovi se ne čekaju kao na Androidu i iOSu već dolaze "odmah" bilo da su bugfixevi ili cijeli novi image, to mi je jedna od najvećih zamjerki postojećim mobilnom OSovima jer im treba 100 g da nešto poprave, donesu nove feature ili OS updateove.
Avatar
Postovi: 2806
Postovi: 2806
Pridružen/a: 23 ruj 2013, 21:19
Podijelio/la zahvalu: 41 puta
Primio/la zahvalu: 177 puta
Spol: M
OS: Ubuntu 18.04 LTS
Yeti je napisao/la:
EDIT:
Nabacio bi i koji screenshot ali ne mogu skuziti kako se radi! :)
I jos sam zelio reci da bezicno punjenje moba radi savrseno dok kod androida ima 100 problema, za pohvalu!


Ne znam kako se radi screenshot, možeš probati ako imaš drugi mobitel ili fotoaparat nabaciti par fotografija. Nisam ni znao da radi bežično punjenje ali lijepo je što dobro radi :)
Avatar
Postovi: 2806
Postovi: 2806
Pridružen/a: 23 ruj 2013, 21:19
Podijelio/la zahvalu: 41 puta
Primio/la zahvalu: 177 puta
Spol: M
OS: Ubuntu 18.04 LTS
Bogami sve vijesti što se tiču samog OS-a deluju dobro, taman ću kada sledeći put budem kupovao smartfon moći ko čovijek da biram između Firefox OS i Ubuntua :)
Postovi: 27
Postovi: 27
Pridružen/a: 02 ožu 2014, 18:15
Podijelio/la zahvalu: 2 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
OS: Linux Mint
http://www.omgubuntu.co.uk/2015/02/inri ... smartphone

Ubuntu for Phones may not quite have turn-by-turn navigation smarts on hand, but it does boast some real-time traffic data thanks to a partnership with INRIX.

The company will provide traffic, incident and parking reports for the world’s first Ubuntu smartphone, helping users stay up-to-date with planned routes.

“By providing incident updates, parking location and availability information and live feeds from traffic cameras, INRIX data puts Ubuntu users in the driving seat, saving them fuel, time and frustration,” INRIX say of the deal.

The data will be surfaced through the NearBy Scope to offer users with Incident alerts, including estimated impact on journey time, feeds from traffic cameras (select locations only) and information on parking facilities in the local area.

The features will require the GPS and other location data to be enabled and an active cellular data connection to work. Depending on the refresh rate/lifecycle status of the NearBy Scope (life cycle policy can affect this) users may need to ‘pull to refresh’ to get the latest data. The scope also needs to be set to ‘on the move’.


INRIXov real time traffic data dolazi na Ubuntu Touch, nekako sumnjam da će to raditi u ovim krajevima ali tko zna :D Mape su ja mislim dostupne preko Nokia HERE i još nekih aplikacija koje koriste OpenStreetMap.
Avatar
Postovi: 2806
Postovi: 2806
Pridružen/a: 23 ruj 2013, 21:19
Podijelio/la zahvalu: 41 puta
Primio/la zahvalu: 177 puta
Spol: M
OS: Ubuntu 18.04 LTS
Mogu reći da će mi sljedeći mobitel biti Ubuntu, samo što ću ipak pričekati da Meizu izbaci nešto s boljim specifikacijama od ovog BQ (veći ekran, bolja rezolucija i slično).
Avatar
Postovi: 445
Postovi: 445
Pridružen/a: 18 svi 2010, 22:06
Lokacija: Zagreb
Podijelio/la zahvalu: 4 puta
Primio/la zahvalu: 10 puta
Spol: M
OS: Ubuntu 14.04
Abnormal je napisao/la:Mogu reći da će mi sljedeći mobitel biti Ubuntu, samo što ću ipak pričekati da Meizu izbaci nešto s boljim specifikacijama od ovog BQ (veći ekran, bolja rezolucija i slično).


To bi tokom ovog mjeseca trebali saznati koji model, ili više njih, će Meizu prodavati sa Ubuntu Touchem. Svi o kojima se priča ispunjavaju spomenute zahtjeve :hihi Nadam se da će se odlučiti i za M1 model jer je odličan odnos cijene i hardvera, MX4 i MX4 Pro su vrhunski ali ipak osjetno skuplji mobiteli :)
Avatar
Postovi: 2806
Postovi: 2806
Pridružen/a: 23 ruj 2013, 21:19
Podijelio/la zahvalu: 41 puta
Primio/la zahvalu: 177 puta
Spol: M
OS: Ubuntu 18.04 LTS
http://www.omgubuntu.co.uk/2015/02/bq-u ... -accessory

http://www.bq.com/gb/accessories-aquari ... buntu.html

slika

slika

slika

BQ će prodavati polikarbonatnu futrolu za Aquaris HD 4.5 sa Ubuntu Touchem za 16.90 EUR. Osobno mi se ne sviđa previše jer ne volim flip futrole, boje mi se također ne sviđaju, a i mogli su staviti Ubuntu logo na pozadinu a ne da piše Ubuntu Edition ali što je tu je, ja ću se nadati klasičnoj crnoj zaštitnoj maski sa Ubuntu logom, ili ću kupiti postojeću klasičnu crnu zaštitnu masku za Aquaris HD 4.5 pa sam nalijepiti Ubuntu logo :hihi
Avatar
Postovi: 2806
Postovi: 2806
Pridružen/a: 23 ruj 2013, 21:19
Podijelio/la zahvalu: 41 puta
Primio/la zahvalu: 177 puta
Spol: M
OS: Ubuntu 18.04 LTS
Izašla je mislim prva recenzija BQ mobitela s instaliranim Ubuntu Touch.
Ukratko dojmovi su vrlo pozitivni u odnosu na operativni sustav sam po sebi dok je općeniti zaključak da hardver baš i nije nešto.

http://www.webupd8.org/2015/02/ubuntu-p ... s-e45.html
Avatar
Postovi: 445
Postovi: 445
Pridružen/a: 18 svi 2010, 22:06
Lokacija: Zagreb
Podijelio/la zahvalu: 4 puta
Primio/la zahvalu: 10 puta
Spol: M
OS: Ubuntu 14.04
https://twitter.com/ubuntu/status/565103224265637889

Prva flash prodaja ide sutra od 9 do 18 sati. Ja sam prije pitao BQ u vezi Hrvatske i rekli su mi da moram naručiti emailom i platiti bank transferom ali ne znam hoće li se što promijeniti u međuvremenu, poslao sam im opet email.
Avatar
Postovi: 2806
Postovi: 2806
Pridružen/a: 23 ruj 2013, 21:19
Podijelio/la zahvalu: 41 puta
Primio/la zahvalu: 177 puta
Spol: M
OS: Ubuntu 18.04 LTS

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 13 gostiju.