Sada je: 28 ožu 2024, 13:36.
Pametni telefoni, tableti, netbook prijenosnici...

Moderator/ica: Moderatori/ce

Pa ... trebali bi piati nas starije. Još uvijek se nismo izgubili. :hihi
Avatar
Postovi: 624
Postovi: 624
Pridružen/a: 25 stu 2011, 17:12
Lokacija: vanjski otok
Podijelio/la zahvalu: 5 puta
Primio/la zahvalu: 8 puta
Spol: M
OS: Manjaro Mate,Mint 17.3
bertone je napisao/la:
shrike je napisao/la:ima viber za linux, ja ga vrtim :D kako bi android auto radio na linuxu, pojma nemam :/ Ja sam recimo dosta vezan za google servise, tako da mi je AA, google maps i ostalo nešto što ako ne postoji na platformi automatski nije kandidat. Primjerice, zato ni ne gledam huawei, ne znam ni teoretski što bi morao ponuditi da prebacim sve sa gugla na njih (ili ubuntu telefon).


Ja ću se raniti :place pa kako su ljudi prije vozili auto po gradu ili putovali bez google mapsa i AA? :udri_glavom


Pa puno gore. Uopće mi ne fale dani kada sam morao kupiti auto mapu, onda tražiti u kojem je kvadrantu što, pa ti mapa ne veli koja ulica je jednosmjerna, iz koje se u koju može skrenuti, pa završim bogtepitagdje... ali ajde, jošp se to dalo istripiti, ali kada idem u neki drugi, potpuno nepoznati grad, pa ti tamo di ti baš ništa nije poznato, pa imati mapu za to mjesto ... ma joj, da, može se. Mogli su ljudi i bez auta uopće, na konju i 2 dana jahanja do Gospića, ali nije da mi se vraća na to. Osim ako benga ode na 50 kuna po litri, onda defitniivno uzimam konja.
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
Avatar
Moderator
Postovi: 10321
Moderator
Postovi: 10321
Pridružen/a: 07 pro 2007, 18:07
Podijelio/la zahvalu: 181 puta
Primio/la zahvalu: 313 puta
Spol: Y
OS: utuntu 19.10
shrike je napisao/la:Osim ako benga ode na 50 kuna po litri, onda defitniivno uzimam konja.


A onda bala sijena za kona 50 kn... :sokiran
Avatar
Postovi: 179
Postovi: 179
Pridružen/a: 15 stu 2011, 09:00
Podijelio/la zahvalu: 3 puta
Primio/la zahvalu: 16 puta
OS: Debian 11
shrike je napisao/la:Pa puno gore. Uopće mi ne fale dani kada sam morao kupiti auto mapu, onda tražiti u kojem je kvadrantu što, pa ti mapa ne veli koja ulica je jednosmjerna, iz koje se u koju može skrenuti, pa završim bogtepitagdje... ali ajde, jošp se to dalo istripiti, ali kada idem u neki drugi, potpuno nepoznati grad, pa ti tamo di ti baš ništa nije poznato, pa imati mapu za to mjesto ... ma joj, da, može se. Mogli su ljudi i bez auta uopće, na konju i 2 dana jahanja do Gospića, ali nije da mi se vraća na to. Osim ako benga ode na 50 kuna po litri, onda defitniivno uzimam konja.

I onda svi kažu da imaju manje vremena nego prije, da je gužva, da je ... jbt, Google i navigacija su ubili avanturu (osim na Kozari boku i putevima, tamo ni jedna navigacija ne radi da ne bi završio u nečijem dvorištu).



Spider je napisao/la:A onda bala sijena za kona 50 kn... :sokiran

Kakva bala sjena za 50 kn? Pustiš konja na susjedovu livadu :-D
[+ Prikaži] Klik
ThinkPad T14s Gen. 1
AMD Ryzen 7 PRO 4750U
16 GB DDR4-3200
Samsung SSD 970 EVO Plus 2TB
14" FHD IPS (Innolux N140HCG-GQ2)
WiFi Intel® Wi-Fi® 6 AX200
OS: Debian 6 Cinnamon
Slika: dio kolekcije

***

ZEN
"Charlie. What are you thinking?"
"I'm thinking about what I want and what I need."
"What do you want?"
"I want a peaceful soul."
"And what do you need?"
"I need a bigger gun."
Avatar
Site Admin
Postovi: 11318
Site Admin
Postovi: 11318
Pridružen/a: 01 kol 2012, 12:39
Podijelio/la zahvalu: 655 puta
Primio/la zahvalu: 1005 puta
Spol: M
OS: LinuxMint Cinnamon
bertone je napisao/la:
Ja ću se raniti :place pa kako su ljudi prije vozili auto po gradu ili putovali bez google mapsa i AA? :udri_glavom


AA može se i bez auta (na konju :D ).
AA izgledali bi kao još veći debili da pokraj ekrana od 10" u autu gledamo navigaciju na mobitelu. A auto podržava samo android ili apple.
Tko živi u nadi umire u gov....
Avatar
Postovi: 794
Postovi: 794
Pridružen/a: 20 pro 2015, 15:51
Podijelio/la zahvalu: 162 puta
Primio/la zahvalu: 46 puta
Spol: M
OS: Dual Ubuntu 20.04 i win10
bertone je napisao/la:Kakva bala sjena za 50 kn? Pustiš konja na susjedovu livadu :-D


Ode benzin gore ode i bala sijena. Teško danas da ljudi kose ručno travu. :kava
Avatar
Postovi: 179
Postovi: 179
Pridružen/a: 15 stu 2011, 09:00
Podijelio/la zahvalu: 3 puta
Primio/la zahvalu: 16 puta
OS: Debian 11
oldman je napisao/la:Pa ... trebali bi piati nas starije. Još uvijek se nismo izgubili. :hihi

Sutradan nakon plesnjaka, kako smo se bez mobitela uopće uspjeli naći i prepoznati osobu s kojom smo prethodnu noć dogovorili sudar. :lulz
BTW, velika većina ni fiksnu liniju nije imala. :lulz
Moj pogled na sve to.
Glavna snaga GNU/Linuxa nije besplatnost, nego SLOBODA.
http://wiki.open.hr/wiki/Linux_CLI_naredbe
Avatar
Moderator
Postovi: 6141
Moderator
Postovi: 6141
Pridružen/a: 28 lis 2011, 23:31
Lokacija: Zagreb
Podijelio/la zahvalu: 224 puta
Primio/la zahvalu: 329 puta
Spol: M
OS: Arch KDE Plazma
Vl@do je napisao/la:Sutradan nakon plesnjaka, kako smo se bez mobitela uopće uspjeli naći i prepoznati osobu s kojom smo prethodnu noć dogovorili sudar. :lulz
BTW, velika većina ni fiksnu liniju nije imala. :lulz


Huh... Tad još nisam izlazil iako nisam baš tak mlad. Imal sam razloga zakaj moji izlasci počinju kasnije. Ali da sjećam se da smo zvali na fiksni i tako. Simpatije imali... :bravo
Avatar
Postovi: 179
Postovi: 179
Pridružen/a: 15 stu 2011, 09:00
Podijelio/la zahvalu: 3 puta
Primio/la zahvalu: 16 puta
OS: Debian 11
Vl@do je napisao/la:Sutradan nakon plesnjaka, kako smo se bez mobitela uopće uspjeli naći i prepoznati osobu s kojom smo prethodnu noć dogovorili sudar. :lulz


A čuj, nekad je bilo i poželjno da nemreš prepoznati osobu od noć prije :hihi :lulz
[+ Prikaži] Klik
ThinkPad T14s Gen. 1
AMD Ryzen 7 PRO 4750U
16 GB DDR4-3200
Samsung SSD 970 EVO Plus 2TB
14" FHD IPS (Innolux N140HCG-GQ2)
WiFi Intel® Wi-Fi® 6 AX200
OS: Debian 6 Cinnamon
Slika: dio kolekcije

***

ZEN
"Charlie. What are you thinking?"
"I'm thinking about what I want and what I need."
"What do you want?"
"I want a peaceful soul."
"And what do you need?"
"I need a bigger gun."
Avatar
Site Admin
Postovi: 11318
Site Admin
Postovi: 11318
Pridružen/a: 01 kol 2012, 12:39
Podijelio/la zahvalu: 655 puta
Primio/la zahvalu: 1005 puta
Spol: M
OS: LinuxMint Cinnamon
Kaj, nitko ne spominje najgori dio svega? Zvat na kućni broj i onda morat razgovarat sa nečijim roditeljima?
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
Avatar
Moderator
Postovi: 10321
Moderator
Postovi: 10321
Pridružen/a: 07 pro 2007, 18:07
Podijelio/la zahvalu: 181 puta
Primio/la zahvalu: 313 puta
Spol: Y
OS: utuntu 19.10

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 5 gostiju.