Pametni telefoni, tableti, netbook prijenosnici...
Odgovori

[RIJEŠENO] Tablet Pipo Smart S6 - mišljenje

18 svi 2014, 13:53

Moja 7-išnja nećakinja je dobila na poklon Pipo Smart S6 tablet, pa me zanima vaše mišljenje o njemu. Pretpostavljam da je cijena oko 999 kn. Evo specifikacije sa službene stranice:

Diagonal inches: 7.9
Communication standards: External modem (optional)
Aspect ratio: 4:3
Screen Resolution: 1024x768
Type of matrix: IPS
Type Touch Panel: capacitive
OS: Android 4.2
CPU: Rockchip RK3188 Cortex A9 Quad Core
CPU, GHz: 1.6 GHz
Cores: 4
Memory, GB: 8 GB
RAM, GB: 1 GB
Equipment: Micro SD card slot, mini HDMI, micro USB, G-sensor
Camera: 2 MP front facing, The rear 2 MP
Wireless connections: Wi-Fi 802.11/b/g/n, Bluetooth 4.0
GPS: No
Options: leather Case, USB cable, Headphones, Instruction
Battery: 4250mAh 3.7V
Dimensions: 201*136*9.3 mm
Weight: 315 g.
Warranty: 24 months



Služio bi za jednostavno pregledavanje neta, Youtube i dječje igrice. Naravno, ukućani pojma nemaju čemu to služi i što sve može. Moja uloga je tehnička podrška via email pface

Evo i video (ako vas ne zanima unboxing, preskočite prvih 6 min):

Zadnja izmjena: calisto053; 18 svi 2014, 21:16; ukupno mijenjano 1 put/a.

Re: Tablet Pipo Smart S6 - mišljenje

18 svi 2014, 14:21

Specifikacije su sasvim ok. Solidan tablet. Pristojan ekran, pristojna baterija, dovoljno memorije i RAM-a, Android 4.2, kaktiga quad core procesor.
Kamera je makice jadnicka, al sve drugo je i vise nego pristojno.
Mislim da se s tim tabletom moze sasvim solidno posluziti i zahtjevnija osoba.
Ja nisam bas ljubitelj tih Rockchip procesora, al mislim da ce njoj biti skroz dobar.

Re: Tablet Pipo Smart S6 - mišljenje

18 svi 2014, 15:58

Slazem se sa Sukom odlican laptop za kucnu upotrebu procesor je dovoljno jak da bi pokretao i zahtjevnije 3d igrice, sa 4250mAH bi trebao izdrzati i 2-3 dana bez punjena bez pretjeranog koristenja.1GB rama je standardna za taj cijenovni razred, takoder rezolucija je odlicna.
Kao mane izdvojio bi to sto nema gorilla glass ekran pa bi trebalo malo vise pripaziti na ogrebotine.Jos dvije sitnije mane su sto nema GPS i kamera mu je losa ali posto se radi o djetetu od 7 godina to nebi trebalo predstavljati problem...

Jedino pogledaj ako ima tableta u toj cijeni za gorilla glasom malo vise o gorilla glassu mozes procitati ovdje: Klick

Re: Tablet Pipo Smart S6 - mišljenje

18 svi 2014, 16:48

koliko dođe?

Re: Tablet Pipo Smart S6 - mišljenje

18 svi 2014, 16:53

calisto053 je napisao/la:Moja 7-išnja nećakinja je dobila na poklon Pipo Smart S6 tablet, pa me zanima vaše mišljenje o njemu. Pretpostavljam da je cijena oko 999 kn.

Re: Tablet Pipo Smart S6 - mišljenje

18 svi 2014, 17:07

Kaze calisto da je vec dobila tablet. Tako da nema smisla traziti alternative.
Neka zalijepi neki screen protector i onda nece imati ogrebotina.

Re: Tablet Pipo Smart S6 - mišljenje

18 svi 2014, 17:12

Upisao u gugl i nasao na nabava.net 999 kn

Re: Tablet Pipo Smart S6 - mišljenje

18 svi 2014, 17:42

@Calisto, ajd nemoj ti to samo virtualno, skokni jednom do nećakinje pa javi kako je čitati knjige i stripove na tih 8" :)

Re: Odg: Tablet Pipo Smart S6 - mišljenje

18 svi 2014, 17:49

Bertone je napisao/la:@Calisto, ajd nemoj ti to samo virtualno, skokni jednom do nećakinje pa javi kako je čitati knjige i stripove na tih 8" :)

:hihi
Uopce se ne kuzim u te stvari, ali ako ikad budem kupovao nesto takvo, ovo se cini kao nelosa opcija.
Necakinja ce najesen u prvi razred, tako da su tablet i skolska torba poklon za pocetak.
Ja se sjecam da sam dobio nove papuce... :(

Re: Odg: Tablet Pipo Smart S6 - mišljenje

18 svi 2014, 17:56

calisto053 je napisao/la:
Bertone je napisao/la:Necakinja ce najesen u prvi razred, tako da su tablet i skolska torba poklon za pocetak.
Ja se sjecam da sam dobio nove papuce... :(


Ja sam dobil opasku da moram dobro učiti. :pogled_dolje
Odgovori