Pametni telefoni, tableti, netbook prijenosnici...
Odgovori

Kako spojiti Android mobitel na Xubuntu?

19 lis 2013, 13:50

Pomoc trebam !!
Kaj trebam napraviti da mi xubuntu 12.... prepozna android telefon ?? Za iphon cu pitat kasnije :)

Re: instaliro bih si linux pa mi treba pomoć

19 lis 2013, 14:50

A koji je telefon?
I koja verzija Androida?

Re: instaliro bih si linux pa mi treba pomoć

19 lis 2013, 15:01

ZTE BLADE III
ANDROID. 4.0.1 mislim

Re: instaliro bih si linux pa mi treba pomoć

19 lis 2013, 15:04

Pa jel uključiš tipku naUSB izborniku na telefonu kad se spojiš?

Re: instaliro bih si linux pa mi treba pomoć

19 lis 2013, 15:39

Stavi ga u USB debuging mode. Onda uštekaj u komp.
I vidi što ti javi
Kod:
mtp-detect

Re: instaliro bih si linux pa mi treba pomoć

19 lis 2013, 15:46

na winsima me telefon sam pita kaj hocu,a na xubuntu niš.Ni telefon ni komp.Probat cu ovo gore kaj si napisao pa javim.Tnx

Re: instaliro bih si linux pa mi treba pomoć

19 lis 2013, 15:49

I još nešto.Tel nema SD karticu pa na winsima cim ustekam USB odma otvara kameru ali multimediju nece ni kad zapalim svijeću.To je valda radi SD kartice i spremanja podataka

Re: Kako spojiti Android mobitel na Xubuntu?

19 lis 2013, 20:03

Koji imaš kernel? Android 4.x uređaje nešto stariji kerneli ne otvaraju kako treba,SD karticu doduše,mobitel bez SD kartice nisam probao spajati,ako si na Xubuntuu 12.04 i imaš 3.8 kernel Android 4.x bi trebao biti podržan,ali bez SD kartice ne znam da li će otvoriti multimediju na mobitelu.Probaj ovo što ti je savjetovano i upgradeaj kernel ako je stariji,meni je isto na 12.10 mobitel radio probleme sa 3.5 kernelom,ali na 13.04 sa 3.8 kernelom je radilo bez problema.

Re: Kako spojiti Android mobitel na Xubuntu?

20 lis 2013, 05:46

Kod mene je identičan mobitel i spojio sam ga bez problema na LMDE. Treba ti par paketa kojima linux podržava mtp. Dakle, u terminal upiši:
Kod:
sudo apt-get install libmtp mtptools mtpfs


... a ostale detalje pogledaj ovdje: http://techdaksh.blogspot.com/2013/01/m ... linux.html


Ako želiš slušati glazbu direktno sa smartphonea, onda ti treba gmtp audio player.

Re: Kako spojiti Android mobitel na Xubuntu?

22 lis 2013, 11:18

S tim alatom sam i ja složio otvaranje na openSUSE distribuciji. Moraš na taj način jer ovaj mobitel (kao i većina novih) ne podržava massUSB support, pitaj Sukoa :) ;)
Odgovori