Sada je: 29 ožu 2024, 05:52.
Aktivno sudjelujte u stvaranju sadržaja na portalu.

Moderator/ica: Moderatori/ce

bertone je napisao/la: a kaj se tiče KDE-a i openSUSE-a.. nisam nikad stigao do dijela kad bih mogao izmjeriti potrošnju nakon par dana :-D


Nekaj si se ti gadno zamjeril Suse bogovima kad ti nedaju ni blizu :hihi
Probaj malo: "Suse naš..." :hihi

Sorry na offtopicu.
Where there is a gui there's a way.
Avatar
Postovi: 2322
Postovi: 2322
Pridružen/a: 08 ožu 2010, 20:26
Lokacija: JustPine
Podijelio/la zahvalu: 56 puta
Primio/la zahvalu: 64 puta
Spol: M
OS: CimetMint 18.1
A kad spominjete openSUSE trebala bi nam recenzija od 13.2 KDE/GNOME/Xfce, što zaželite.
Avatar
Postovi: 1799
Postovi: 1799
Pridružen/a: 15 sij 2014, 09:37
Lokacija: Zaljev svetaca
Podijelio/la zahvalu: 69 puta
Primio/la zahvalu: 177 puta
Spol:
OS: Leap 15.1 / Hera 5.1
E da, jedna realna kvalitetna usporedba opensuse kde 13.2 i windows 8.1 , i to bez predrasuda, od osobe koja realno koristi oboje i koji ce iznijeti realne prednosti i mane... Jučer me ubi jedna instalacija i odma nadogradnje zaštite i automatizirani backup osmice jer se oduljilo na 7 sati.. Danas to isto sa opensuse i gotovo u dve vure...

Edit- netko se gore pozvao na wiki.. Wiki ima smisla samo ako je ažuran s obzirom na brze i velike promjene i svakodnevno štancanje novog hardvera i softvera.. A da nevelim da bi trebalo i suradnje sa uvoznicima ostvariti da vam dostavljaju po primjerak novog hardvera na recenziju... E to bi bilo fino i informativno jer bi onda onaj tko ide kupit laptop u hr i želi linux, prvo bi ovde zavirio da vidi recenziju.. A često ti primjerci i ostanu redakciji pa eto nagrade za trud ;-)
Max Bunker
Max Bunker
Max Bunker je napisao/la:E da, jedna realna kvalitetna usporedba opensuse kde 13.2 i windows 8.1 , i to bez predrasuda, od osobe koja realno koristi oboje i koji ce iznijeti realne prednosti i mane... Jučer me ubi jedna instalacija i odma nadogradnje zaštite i automatizirani backup osmice jer se oduljilo na 7 sati.. Danas to isto sa opensuse i gotovo u dve vure...

Fino, uvod već imaš (ili kraj) fali još sredina i slike ;)


Max Bunker je napisao/la:Edit- netko se gore pozvao na wiki.. Wiki ima smisla samo ako je ažuran s obzirom na brze i velike promjene i svakodnevno štancanje novog hardvera i softvera.. A da nevelim da bi trebalo i suradnje sa uvoznicima ostvariti da vam dostavljaju po primjerak novog hardvera na recenziju... E to bi bilo fino i informativno jer bi onda onaj tko ide kupit laptop u hr i želi linux, prvo bi ovde zavirio da vidi recenziju.. A često ti primjerci i ostanu redakciji pa eto nagrade za trud ;-)

Razmišljao sam o tome, čak štoviše unazad godinu, godinu i pol sam i pokušao nešto napraviti u tom smjeru no nisam baš naišao na interes da se oprema ustupi na dva-tri tjedna za recenziju.. ako znaš nekoga od uvoznika tko želi (među uvoznicima ili distributerima) slobodno se javi na PP pa se lako dalje dogovorimo.
[+ Prikaži] Klik
ThinkPad T14s Gen. 1
AMD Ryzen 7 PRO 4750U
16 GB DDR4-3200
Samsung SSD 970 EVO Plus 2TB
14" FHD IPS (Innolux N140HCG-GQ2)
WiFi Intel® Wi-Fi® 6 AX200
OS: Debian 6 Cinnamon
Slika: dio kolekcije

***

ZEN
"Charlie. What are you thinking?"
"I'm thinking about what I want and what I need."
"What do you want?"
"I want a peaceful soul."
"And what do you need?"
"I need a bigger gun."
Avatar
Site Admin
Postovi: 11318
Site Admin
Postovi: 11318
Pridružen/a: 01 kol 2012, 12:39
Podijelio/la zahvalu: 655 puta
Primio/la zahvalu: 1005 puta
Spol: M
OS: LinuxMint Cinnamon
Čuj, mene je Broj Jedan ( tnt čelnik) učio matematici pa ti se nebi dopala moja ekonomija...hehhheeee...

Malo se šalim, no ako netko već ustupa ili poklanja hardver onda bu i tražio nešto zauzvrat i onda mic po mic evo LZS u komercijali.. Vidi samo primjer Bug-a kako su puni reklama za links i sl....
Max Bunker
Max Bunker
Kako se LZS trenutno financira?
Postovi: 46
Postovi: 46
Pridružen/a: 07 tra 2012, 13:35
Podijelio/la zahvalu: 7 puta
Primio/la zahvalu: 1 puta
Pa o tome da se malo napiše i kolike su plate autorima i lektorima? :hihi

Finansira se slobodnim vremenom i dobrom voljom ekipe koja je spremna pomoci i pokazati.
Avatar
Postovi: 1799
Postovi: 1799
Pridružen/a: 15 sij 2014, 09:37
Lokacija: Zaljev svetaca
Podijelio/la zahvalu: 69 puta
Primio/la zahvalu: 177 puta
Spol:
OS: Leap 15.1 / Hera 5.1
Max Bunker je napisao/la:Čuj, mene je Broj Jedan ( tnt čelnik) učio matematici pa ti se nebi dopala moja ekonomija...hehhheeee...

Sinoć kad sam pročitao "navodnu" šalu sam ostao ravnodušan i nisam je komentirao.. i danas sam takav :kava


Max Bunker je napisao/la:Malo se šalim, no ako netko već ustupa ili poklanja hardver onda bu i tražio nešto zauzvrat i onda mic po mic evo LZS u komercijali.. Vidi samo primjer Bug-a kako su puni reklama za links i sl....

U kontaktima koje sam do sad napravio, ponuda s moje strane je bila sa se u članku navede ustupatelj hardvera iz recenzije.. zahtjevi s njihove strane su bili nebulozni (skoro da im treba malo titrati po jajcima) tako da teško da LZS može postati BUG :bleh
[+ Prikaži] Klik
ThinkPad T14s Gen. 1
AMD Ryzen 7 PRO 4750U
16 GB DDR4-3200
Samsung SSD 970 EVO Plus 2TB
14" FHD IPS (Innolux N140HCG-GQ2)
WiFi Intel® Wi-Fi® 6 AX200
OS: Debian 6 Cinnamon
Slika: dio kolekcije

***

ZEN
"Charlie. What are you thinking?"
"I'm thinking about what I want and what I need."
"What do you want?"
"I want a peaceful soul."
"And what do you need?"
"I need a bigger gun."
Avatar
Site Admin
Postovi: 11318
Site Admin
Postovi: 11318
Pridružen/a: 01 kol 2012, 12:39
Podijelio/la zahvalu: 655 puta
Primio/la zahvalu: 1005 puta
Spol: M
OS: LinuxMint Cinnamon
E kompa, o tome ti i pričam. Često sam u kontaktu sa ekipama iz msana, microlinea, i sl i dobro znam kaj traže zauzvrat ako nekome nešto poklone.... A kad jednom otpakiraš i upališ laptop, on više nije novi i oni ga nemaju kome prodati pa obično uzmu sebi ili ostave recenzentima....

:-)
Max Bunker
Max Bunker
RaNzO je napisao/la:Kako se LZS trenutno financira?


Nikako. Mislim da je bilo nešto sitno zarade od oglasa (ne znam koliko točno ni dobivamo li to i dalje), i mislim da troškove hostinga pokriva HrOpen. Ispravit će me oni koji bolje znaju. :D

Dakle, nitko nije plaćen za pisanje tekstova, lektoriranje tekstova, odgovaranje na mailove, moderiranje foruma i komentara, niti bilo što drugo. Sve je volonterski, neplaćeni rad. Pribroji tome činjenicu da nas je jako malo i trebalo bi biti puno jasnije zašto trebamo nove autore i zašto smo se "umorili" tj. zašto već dugo ništa nije objavljeno.
Avatar
Site Admin
Postovi: 6502
Site Admin
Postovi: 6502
Pridružen/a: 06 lip 2009, 23:16
Lokacija: Online
Podijelio/la zahvalu: 621 puta
Primio/la zahvalu: 631 puta
OS: Kubuntu & Fedora

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 16 gostiju.