Sada je: 29 ožu 2024, 09:50.
Aktivno sudjelujte u stvaranju sadržaja na portalu.

Moderator/ica: Moderatori/ce

Rangiranje na internetskim pretraživačima i optimizacija stranica (SEO) igraju vrlo važnu ulogu u svim tvrtkama čije poslovanje ima imalo veze s internetom. Na rezultate pretraživanja će utjecati kvaliteta sadržaja koje pojedine stranice nude, ali nekim stranicama trećinu posjeta generiraju tzv. roboti ili crawleri. Riječ je o posebnim programima koji indeksiraju i klasificiraju sadržaj na internetu, a na temelju tih podataka tražilice prikazuju relevantne rezultate za pojedinu pretragu.

Na koji način najbolje optimizirati stranice za što bolje pozicioniranje među rezultatima pretrage, ukratko je opisao Jonathan Rick, suradnik portala Mashable. Piše da algoritmi na kojima se baziraju rezultati pretrage ne razumiju ironiju, humor, stil i druge elemente koji vrijede za ljude, pa konstatira da osim što mora pisati za publiku, današnji novinar mora znati pisati i za Google.

Pod time misli da naslovi ne moraju namjerno biti nemaštoviti ili 'zatupljujuće doslovni', nego samo da u obzir treba uzeti još neke kriterije. Rick je izdvojio primjere iz nekoliko vodećih medijskih kompanija i klasificirao ih od najlošijih do najboljih primjera iz prakse.


Čitav tekst http://www.dnevno.hr/techno/it_trend/ka ... 18541.html
To avoid criticism ~ do nothing, say nothing, be nothing.
Avatar
Site Admin
Postovi: 7631
Site Admin
Postovi: 7631
Pridružen/a: 01 pro 2007, 18:12
Lokacija: Vinkovci, Hrvatska
Podijelio/la zahvalu: 273 puta
Primio/la zahvalu: 167 puta
Spol: M
OS: openSUSE TW
Ja već neko vrijeme tupim isto i za naslove mailova na mailing listama, ali neki se baš namjerno prave glupima. Digne mi se tlak kada dobijem mailove tipa "hej ho" ili bez naslova ili "ffffff" ili "sadafsasda" u kojima me netko traži da uradim nešto ozbiljno. Mislim wtf?! Onda se čude kada sankcioniram takvo ponašanje
Zadnja izmjena: shrike; 12 lip 2012, 15:17; ukupno mijenjano 1 put/a.
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
Avatar
Moderator
Postovi: 10321
Moderator
Postovi: 10321
Pridružen/a: 07 pro 2007, 18:07
Podijelio/la zahvalu: 181 puta
Primio/la zahvalu: 313 puta
Spol: Y
OS: utuntu 19.10
+1 :?
To avoid criticism ~ do nothing, say nothing, be nothing.
Avatar
Site Admin
Postovi: 7631
Site Admin
Postovi: 7631
Pridružen/a: 01 pro 2007, 18:12
Lokacija: Vinkovci, Hrvatska
Podijelio/la zahvalu: 273 puta
Primio/la zahvalu: 167 puta
Spol: M
OS: openSUSE TW

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 10 gostiju.