Aktivno sudjelujte u stvaranju sadržaja na portalu.
Odgovori

Re: Ubuntu 20.04: Pusti me na miru

07 tra 2020, 16:04

bertone je napisao/la: E da, kako komentirati ISO od 2,6 GB pface


Šutnja je zlato :hihi

Re: Ubuntu 20.04: Pusti me na miru

07 tra 2020, 19:53

bertone je napisao/la:Maloprije probao live, scaling radi ok,... sad bi se samo trebalo priviknuti na GNOME pface :udri_glavom

I dalje ne razumijem logiku kako možeš odustati od vlastitog DE u trenutku kad je napokon postao dobar :place

EDIT: E da, kako komentirati ISO od 2,6 GB pface


Koliko sam čitao, Cannonical je već podosta bio financiran privatnim novcem i radio sa teškim gubitcima, u jednom trenu su se jednostavno odlučili fokusirati efektivno samo na stvari koje donose lovu i to je to. Budimo realni, malo su pretjerali sa forkanjem svega i svačega, dok još DE mogu razumijeti jer za ekipu koja voli GUI moraju imati referentni DE koji koriste, stvari tipa Mir je bilo teško pretjerivanje. Evo, i dan danas nakon ohoho godina weyland je daleko od stabilnog i iskoristivog.

2.6 GB iso je meni prije (pa i sada) bio ok jer bi odma sa stikao instalirao više toga. Ako idem na minimalizam onda odmah skidam netinstall od ~100MB pa neka ostatak skida sa neta.

Re: Ubuntu 20.04: Pusti me na miru

07 tra 2020, 21:33

Slažem se da je Mir, Weyland, Ubuntu phone pa i Unity 8 bilo bacanje novaca, ali imati kućni DE koji k tome radi vrlo dobro mi i nije baš ok potez jer mislim da je na njegov razvoj odlazila sića od ukupno potrošenih novaca... ok, sad cendram i nitko me ne sprečava da stavim Unity 7 na 20.04, ali nikad to neće raditi dobro kako bi radio dobro da dolazi nativno.

Re: Ubuntu 20.04: Pusti me na miru

07 tra 2020, 22:39

Nego, hoće se ovo objavljivati ili ćemo samo kolektivno cendrati tu oko unityja :hihi

Re: Ubuntu 20.04: Pusti me na miru

07 tra 2020, 23:02

Tko ti brani da objaviš? Samo naprijed

Re: Ubuntu 20.04: Pusti me na miru

07 tra 2020, 23:52

iweb je napisao/la:Nego, hoće se ovo objavljivati ili ćemo samo kolektivno cendrati tu oko unityja :hihi

Sad sam vidio slike :sokiran daj mi onakvu cestu :ljubav i auto sa zadnjim pogonom :drool

EDIT: Kaj si ono pitao? :-D

Re: Ubuntu 20.04: Pusti me na miru

08 tra 2020, 18:58

http://www.linuxzasve.com/ubuntu-20-04- ... me-na-miru

Re: Ubuntu 20.04: Pusti me na miru

08 tra 2020, 22:09

:thmb-up za članak i :thmb-up :thmb-up za petljanje po WP-u ;)
Odgovori