Sada je: 28 ožu 2024, 09:10.
Aktivno sudjelujte u stvaranju sadržaja na portalu.

Moderator/ica: Moderatori/ce

Evo, ovo pisem u najboljoj namjeri, nadam se da necu bit docekan na noz zbog otvaranja nove teme.

Evo vec neko vrijeme pratim ovaj portal te njegov forum, i smatram da mu fali sadrzaja, valjalo bi ga obogatit sa sto vise sadrzaja, recenzija, novosti i tutoriala vezanih uz linux.

Gledam cesto omg ubuntu stranicu i na tim stranicama se moze naci puno vise sadrzaja, ja recimo mogu kvalitetno pisati, no problem je sto ne znam jos dovoljno o linuxu, a ne zelim udarati copy paste sa drugih portala uz moj prijevod.

Eto, nadam se da sam bio dovoljno jasan, zelja mi je da i ovi portal bude sto kvalitetniji.

Lijep pozdrav!
Postovi: 35
Postovi: 35
Pridružen/a: 04 pro 2013, 00:16
Podijelio/la zahvalu: 5 puta
Primio/la zahvalu: 2 puta
Spol: M
OS: Mint
Fali nam svježih ljudi koji su voljni raditi. Starkelje su umorne i ne da im se više.
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
Avatar
Moderator
Postovi: 10321
Moderator
Postovi: 10321
Pridružen/a: 07 pro 2007, 18:07
Podijelio/la zahvalu: 181 puta
Primio/la zahvalu: 313 puta
Spol: Y
OS: utuntu 19.10
Ok, ili sam ja danas dežurni (kritičar) ili su svi na roštilju :-D
.. ali nisi mi dovoljno jasan szbunjen

Želio bi pisati za LZS, ali držiš da nisi dovoljno upućen u tematiku pa nemreš
Želio bi pisati, ali ne želiš prenositi vijesti sa drugih portala, a nisi dovoljno upućen za autorske tekstove
Želio bi pisati, ali ne znaš kako
Želiš više članaka na naslovnici, ali ne želiš pisati
Želiš nas ovim postom potaknuti da više pišemo

.. a zapravo si u idealnoj poziciji za pisanje.. novi si na linuxu, ne robuješ navikama, kroz pisanje se možeš riješiti i predrasuda koje imaš prema Linuxu i kad se uključiš u aktivno stvaranje bez kune naknade lakše ćeš razumjeti FLOSS.. pa i zašto je tako malo članaka (pogotovo autorskih) u zadnje vrijeme na naslovnici :)

.. i za kraj, neke od odgovora na postavljenja pitanja imaš na forumu postavljene kao sticky teme, treba samo malo čitati.. jel ;)

Linux za Sve - dodavanje sadržaja - glavna tema u koju članovi foruma mogu postati svoje autorske tekstove ili prenesene vijesti.

Detaljne upute za pisanje i uređivanje članaka - Kako naslov sam kaže, gotovo nepresušan izvor pomoći kako novim, tako i starim autorima kad ostanu bez inspiracije ili se trebaju podsjetiti kako što napraviti

Kratke smjernice za pisanje sadržaja - kao i prethodna, no malo preciznije kako odabrati temu, kako pisati, na što obratiti pažnju i sl.

Traže se autori tekstova! Kako postati dio LZS tima - otvoreni poziv LZS-a svim članovima i ne članovima za suradnju na stvaranju sadržaja na LZS portalu

Želje posjetitelja - o čemu želite čitati? - Tema koja je malo zamrla, no može dati neke naznake što posjetitelji žele čitati, ili o čemu su postojeći autori htjeli pisati

Uvodni dio posta shvati kao nešto između ozbiljno/neozbiljnog komentara na tvoj post i nadam se da sam ti za početak dao dovoljno materijala da se pojavi ona mala iskra koja će dovesti do tvog prvog teksta za naslovnicu portala.. ;)
Zadnja izmjena: bertone; 27 srp 2014, 15:36; ukupno mijenjano 1 put/a.
[+ Prikaži] Klik
ThinkPad T14s Gen. 1
AMD Ryzen 7 PRO 4750U
16 GB DDR4-3200
Samsung SSD 970 EVO Plus 2TB
14" FHD IPS (Innolux N140HCG-GQ2)
WiFi Intel® Wi-Fi® 6 AX200
OS: Debian 6 Cinnamon
Slika: dio kolekcije

***

ZEN
"Charlie. What are you thinking?"
"I'm thinking about what I want and what I need."
"What do you want?"
"I want a peaceful soul."
"And what do you need?"
"I need a bigger gun."
Avatar
Site Admin
Postovi: 11318
Site Admin
Postovi: 11318
Pridružen/a: 01 kol 2012, 12:39
Podijelio/la zahvalu: 655 puta
Primio/la zahvalu: 1005 puta
Spol: M
OS: LinuxMint Cinnamon
shrike je napisao/la:Fali nam svježih ljudi koji su voljni raditi. Starkelje su umorne i ne da im se više.


A jesi pomogo čovjeku :bleh
.. i ovo "starkelje" je u prvom licu jednine.. jel? ;)
[+ Prikaži] Klik
ThinkPad T14s Gen. 1
AMD Ryzen 7 PRO 4750U
16 GB DDR4-3200
Samsung SSD 970 EVO Plus 2TB
14" FHD IPS (Innolux N140HCG-GQ2)
WiFi Intel® Wi-Fi® 6 AX200
OS: Debian 6 Cinnamon
Slika: dio kolekcije

***

ZEN
"Charlie. What are you thinking?"
"I'm thinking about what I want and what I need."
"What do you want?"
"I want a peaceful soul."
"And what do you need?"
"I need a bigger gun."
Avatar
Site Admin
Postovi: 11318
Site Admin
Postovi: 11318
Pridružen/a: 01 kol 2012, 12:39
Podijelio/la zahvalu: 655 puta
Primio/la zahvalu: 1005 puta
Spol: M
OS: LinuxMint Cinnamon
Tommy21, vjeruj vrijedi pokušati. Možeš se u [DRAFT] igrati, uređivati, nadopunjavati svoj članak neograničeno dugo. I ne moraš biti veliki stručnjak, a da napišeš u temi "Moj Pogled" tvoje viđenje svega toga. Ja isto ne volim suhoparne činjenice i brojke. Okrećem sve to na neku šaljivu stranu i pokazalo se da ljudi vole čitati takvo gledanje na Linux, FLOSS... Mislim da je najvažnije od svega pokazati dobru volju i uz to se dobro zabaviti u dobrom društvu.
Moj pogled na sve to.
Glavna snaga GNU/Linuxa nije besplatnost, nego SLOBODA.
http://wiki.open.hr/wiki/Linux_CLI_naredbe
Avatar
Moderator
Postovi: 6141
Moderator
Postovi: 6141
Pridružen/a: 28 lis 2011, 23:31
Lokacija: Zagreb
Podijelio/la zahvalu: 224 puta
Primio/la zahvalu: 329 puta
Spol: M
OS: Arch KDE Plazma
I Bertone i shrike su u pravu. Nedostaje nam autora, zato nema novih sadržaja. Imamo možda tri ili četiri stalna autora, a i oni valjda zaslužuju odmor.

Ako želiš kvalitetniji sadržaj i veću aktivnost, počni doprinositi. Svi su negdje počeli. Nisu svi uvijek pisali jednako dobro, kvalitetno i zanimljivo. Zato postoje lektori i upute za pisanje - kojih se onda i treba pridržavati - da pomognu onima koji misle da ne znaju pisati.

Prevođenje drugih članaka je isto oblik novinarstva, ne vidim zašto bi to odmah odbacio. Trebaš samo poslati mail autoru i tražiti dopuštenje za prijevod. Ako ne želiš prevoditi od riječi do riječi, možeš uzeti više tekstova o istoj temi, parafrazirati/prepričati ih - bez plagijata i doslovnog prepisivanja - možda dodati neko svoje mišljenje na kraju, i samo navesti linkove kao izvore. I to je sva mudrost.

Eto, sutra je ponedjeljak, početak tjedna. Odličan dan za postati novi autor na LZS portalu!
Avatar
Site Admin
Postovi: 6502
Site Admin
Postovi: 6502
Pridružen/a: 06 lip 2009, 23:16
Lokacija: Online
Podijelio/la zahvalu: 621 puta
Primio/la zahvalu: 631 puta
OS: Kubuntu & Fedora
Neces vjerovati, al omgubuntu je mladja stranica od LZS-a.
Prije par godina smo imali tekstove na naslovnici gotovo svaki dan. Obradjivale su se vijesti i pisale recenzije.
Hrpa aktivnosti je bila i na nasem Wikiju i tamo je napisano stotine stranica. To je bilo zlatno doba. Imali smo i po deset stalnih autora i bilo je problema objaviti toliku kolicinu materijala pa su neki clanci cekali par dana da ne zatrpamo citatelje.
Al kako je vrijeme prolazilo, ti autori su se pomalo umorili, ili ih je privatni zivot odveo od LZS-a. Ostala su jos dva-tri stara autora i samo jedan novi (svaka cast vision!). Mi stari smo se potrosili. Racunaj da iza nekih od nas ima po sest godina stalnog stvaranja tekstova za naslovnicu. Shvatiti ces zasto onda pisemo manje ucestalo.
Na zalost, nekako nismo uspjeli prenijeti na mladje generacije onaj nas entuzijazam oko Linuxa i FLOSS-a koji smo mi imali kad smo se prvi puta sreli s Linuxom prije puno godina. Svijet je sada valjda drugaciji i ljudi neke stvari oko kojih smo se mi odusevljavali sada shvacaju "zdravo za gotovo".
Sadrzaja ce na LZS-u uvijek biti. Al, treba nam friska-mlada krv. Ekipa koja posjeduje onaj entuzijazam koji smo mi imali na pocetku. Odusevljenje novootkrivenim svijetom Linuxa i FLOSS-a. Iz toga nastaje dobar sadrzaj.
Nadam se da ces i ti Tommy biti jedan od te ekipe. Vidim da imas volje i da ti je stalo.
(I svaka cast za otvaranje ove teme! ;-) )
Avatar
Site Admin
Postovi: 16079
Site Admin
Postovi: 16079
Pridružen/a: 03 tra 2008, 18:09
Lokacija: Svugdi me ima. Slavonija uglavnom.
Podijelio/la zahvalu: 503 puta
Primio/la zahvalu: 531 puta
Spol: M
OS: Mint 17 Cinnamon
Suko je napisao/la:Neces vjerovati, al omgubuntu je mladja stranica od LZS-a.


Ne samo to, već iza omgubuntua (i ostalih njihovih projekata) stoji izdavačka/software kompanija koja ih podržava i financira. Mi takvo što nemamo, pa mi je uopće beskorisno uspoređivati se s njima. :pogled_dolje
Avatar
Site Admin
Postovi: 6502
Site Admin
Postovi: 6502
Pridružen/a: 06 lip 2009, 23:16
Lokacija: Online
Podijelio/la zahvalu: 621 puta
Primio/la zahvalu: 631 puta
OS: Kubuntu & Fedora
Aj drago mi je da je ova tema docekana s pozitivnim reakcijama, a ja recimo ne mogu vjerovati da u 21-om stoljecu nema puno kvalitetnih stranica posvecenih iskljucivo linuxu.

Ja razumijem da ga koristi vrlo mali broj stanovnistva, no ipak postoje kvalitetne i besplatne alternative za veliki dio vlasnickog softvera, te smatram da bi se bar iz tog razloga moralo naci mjesta za slobodni softver.

Necu ulazit u razloge zasto je to tako, mislim da su razlozi ipak nazalost dovoljno jasni.

Pogledat cu ovih dana, sve ce naravno ovisit o slobodnom vremenu, slozit nekakav clanak za portal.

Evo i za kraj jedan prijedlog, mislim da to isto moze pomoci popularizaciji portala a s time ujedno i linuxa. Zasto recimo i androidu ne posvetite malo prostora, koliko znam i on koristi linux kernel, pokoji clanak o njemu nebi skodio.

Onako malo zanimljivosti, ne treba sve bas bit 100% vezano uz gnu/linux.
Postovi: 35
Postovi: 35
Pridružen/a: 04 pro 2013, 00:16
Podijelio/la zahvalu: 5 puta
Primio/la zahvalu: 2 puta
Spol: M
OS: Mint
Tommy21 je napisao/la:Aj drago mi je da je ova tema docekana s pozitivnim reakcijama,..

Ideš.. sad ispade da smo do sad bili zločesti :-D

Tommy21 je napisao/la:Evo i za kraj jedan prijedlog, mislim da to isto moze pomoci popularizaciji portala a s time ujedno i linuxa. Zasto recimo i androidu ne posvetite malo prostora, koliko znam i on koristi linux kernel, pokoji clanak o njemu nebi skodio.
Onako malo zanimljivosti, ne treba sve bas bit 100% vezano uz gnu/linux.

.. ali sad moram biti zločest i napisati da nisi pozorno čitao tekstove na naslovnici ili pretražio forum jer tekstova o Androidu je bilo onoliko koliko smo imali zainteresiranih autora da pišu na tu temu ili kad je netko napisao/prenio kakvu vijest sa drugog/stranog web portala, a imamo i zaseban dio o tome na forumu..

.. no, ako je to nešto čime vladaš bolje nego linuxom, samo naprijed, popuni trenutnu prazninu ;)
[+ Prikaži] Klik
ThinkPad T14s Gen. 1
AMD Ryzen 7 PRO 4750U
16 GB DDR4-3200
Samsung SSD 970 EVO Plus 2TB
14" FHD IPS (Innolux N140HCG-GQ2)
WiFi Intel® Wi-Fi® 6 AX200
OS: Debian 6 Cinnamon
Slika: dio kolekcije

***

ZEN
"Charlie. What are you thinking?"
"I'm thinking about what I want and what I need."
"What do you want?"
"I want a peaceful soul."
"And what do you need?"
"I need a bigger gun."
Avatar
Site Admin
Postovi: 11318
Site Admin
Postovi: 11318
Pridružen/a: 01 kol 2012, 12:39
Podijelio/la zahvalu: 655 puta
Primio/la zahvalu: 1005 puta
Spol: M
OS: LinuxMint Cinnamon

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 12 gostiju.