Sada je: 11 svi 2024, 18:08.
Teme vezane za ostala grafička okruženja (XFCE, LXDE, *box...)

Moderator/ica: Moderatori/ce

Enlightenment
20 ruj 2012, 19:45
Ok ekipa, otvaram ovu temu jer nije bilo ničeg sličnog na forumu (barem ja nisam našao).
Zanima me vaše mišljenje o E17 - dojmovi, korištenje, popularnost među korisnicima, uspjesi i neuspjesi, razvoj, bugovi - sve na jednom mjestu. Prije svega me zanima mišljenje iskusnih korisnika koji ga prate i/ili koriste dulje vrijeme.
Hvala!
Zadnja izmjena: calisto053; 28 tra 2014, 17:16; ukupno mijenjano 1 put/a.
Abzeenth je napisao/la:Dobro onda. Baš me briga. Krepajte od offtopica.

jurastublic je napisao/la:Ovaj thread me podsjeća na krepanu mačku. Treba to pokupit lopatom i zakopat. Onda dezinficirati lopatu. :-D
Avatar
Moderator
Postovi: 5812
Moderator
Postovi: 5812
Pridružen/a: 25 ožu 2012, 14:29
Lokacija: ~/kauč
Podijelio/la zahvalu: 155 puta
Primio/la zahvalu: 251 puta
Spol: M
OS: Mint 17.3 Cimet
Nemaš tu kaj pratiti kad je mrtav projekt. Već je i autor dignul ruke od njega i prepustil ga zajednici pa tko hoće nek ga razvija.
Lutherus
Lutherus
Imaš li kakvih iskustava s njim? Jedino što znam je da je bio pun bugova
Abzeenth je napisao/la:Dobro onda. Baš me briga. Krepajte od offtopica.

jurastublic je napisao/la:Ovaj thread me podsjeća na krepanu mačku. Treba to pokupit lopatom i zakopat. Onda dezinficirati lopatu. :-D
Avatar
Moderator
Postovi: 5812
Moderator
Postovi: 5812
Pridružen/a: 25 ožu 2012, 14:29
Lokacija: ~/kauč
Podijelio/la zahvalu: 155 puta
Primio/la zahvalu: 251 puta
Spol: M
OS: Mint 17.3 Cimet
Prvi puta kad ga probal, krenul ispravljati sve kaj me smetalo i kaj m u falilo a onda skužil da već postoji lxde. Kasnije kad ga probal vidjel da se nije ništa promjenilo. Zadnji puta kad ga probal vidjel da je isti kao i 2004 kad ga prvi puta probal.
Lutherus
Lutherus
:lol: katastrofa! :facepalm
Zadnjih dana se malo igram sa Snow 3 E17 i novim Bodhijem - pogotovo me oduševio ovaj zadnji. Možeš ih podešavat do besvijesti! A meniji su ko zečja rupa - samo se šire jedan u drugi bez kraja (sreća pa postoji Everything Starter).
Do sada se nisam duže zadržavao na E17, ovo mi je prvi put da ga intenzivnije koristim. Jako mi se sviđa podešavanje, a neobičan je i koncept korištenja desktopa.
Abzeenth je napisao/la:Dobro onda. Baš me briga. Krepajte od offtopica.

jurastublic je napisao/la:Ovaj thread me podsjeća na krepanu mačku. Treba to pokupit lopatom i zakopat. Onda dezinficirati lopatu. :-D
Avatar
Moderator
Postovi: 5812
Moderator
Postovi: 5812
Pridružen/a: 25 ožu 2012, 14:29
Lokacija: ~/kauč
Podijelio/la zahvalu: 155 puta
Primio/la zahvalu: 251 puta
Spol: M
OS: Mint 17.3 Cimet
Jesu bar uspjeli složiti promjenu tastature? Prije bez obzira koju bi odabral imal eng US layout.
Lutherus
Lutherus
Instalirao sam samo Snow - radi odlično. Sav hardver odmah prepoznat, samo se trebalo spojit wirelessom na net (prepoznao na starom laptopu što je i očekivano, ali i na novom gdje su se patile i nove distre). Debian installer sve sredio (particioniranje mi je najdraži dio). Što se hardvera tiče, baš nikakvih problema.
Bodhi mi je u virtualci. Vizualno je raskošniji s hrpom tema i điđa, ali odlično reagira. Igram se tu i tamo, nemam konačno mišljenje



PS: Najviše od svega mi se sviđa Terminology terminal
http://www.enlightenment.org/p.php?p=about/terminology
Abzeenth je napisao/la:Dobro onda. Baš me briga. Krepajte od offtopica.

jurastublic je napisao/la:Ovaj thread me podsjeća na krepanu mačku. Treba to pokupit lopatom i zakopat. Onda dezinficirati lopatu. :-D
Avatar
Moderator
Postovi: 5812
Moderator
Postovi: 5812
Pridružen/a: 25 ožu 2012, 14:29
Lokacija: ~/kauč
Podijelio/la zahvalu: 155 puta
Primio/la zahvalu: 251 puta
Spol: M
OS: Mint 17.3 Cimet
Oku najugodniji DE koji sam probao.Nažalost i sami autori su upozoravali na nestabilnost,što i nije neka preporuka.Bodhi ga je dobro integrirao.Navodno sada E17 developeri rade punom parom,pa se nadam da će iz toga izaći jedno stabilno izdanje.Može se prilagođavati do ludila. :D
Nema veće religije od istine!
Avatar
Postovi: 2209
Postovi: 2209
Pridružen/a: 05 tra 2008, 22:38
Lokacija: Zadar
Podijelio/la zahvalu: 32 puta
Primio/la zahvalu: 96 puta
Spol: M
OS: OpenSuse
E17 je dugo bio mrtav projekt, ali su ga prije negde godinu dviej digli iz mrtvih pa se razvija. Iskreno, jako je brz, jako lijep (dokaz da može biti oku ugodno i minimalno intezivno za CPU). Problem je da ima bugova koliko želiš. Recimo, spomenuti problem sa layoutom koji je uvijek eng (prije se sve skršilo ako si probao promijeniti layout). Također neke aplikacije se uopće ne žele otviriti pod e17 koje na svemu ostalom rade bez problema ili rade inače probleme. Tako, ima bugova koji ga čine efektivno neupotrebljivim (recimo, ne mogu kliknuti tri tipke odjednom). I to je ono: najbolji DE koji sam vidio da nema tih bugova!
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
Avatar
Moderator
Postovi: 10322
Moderator
Postovi: 10322
Pridružen/a: 07 pro 2007, 18:07
Podijelio/la zahvalu: 181 puta
Primio/la zahvalu: 313 puta
Spol: Y
OS: utuntu 19.10
nisam se dufo zadržao na tom De-u da bih mogao više reći,ali jedne se stvari sjećam.Instalirao sam E17 preko PPA koji oni preporučuju na svojim stranicama.Sve je bilo O.K. ali nisam mogao pokrenuti synaptic u admin modu ( da mogu instalirati,deinstalirati,updatirati).Da bi koristio synaptic trebalo je upisati

Kod: Označi sve
gksudo synaptic


Možda se to moglo rješiti editiranjem,ali ja nisam našao rješenje.To me odbilo od daljnjeg korištenja.Veselim se napreku tog projekta. :D
Nema veće religije od istine!
Avatar
Postovi: 2209
Postovi: 2209
Pridružen/a: 05 tra 2008, 22:38
Lokacija: Zadar
Podijelio/la zahvalu: 32 puta
Primio/la zahvalu: 96 puta
Spol: M
OS: OpenSuse

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.